USD 42.35 42.60
  • USD 42.35 42.60
  • EUR 42.30 42.60
  • PLN 10.15 10.37

16 квітня: події, факти, дні народження

16 Квітня 2019 00:00
День народження сьогодні відзначає випусковий редактор інформаційного відділу ТРК «Аверс» Ангеліна Ткачук.

Рідні, друзі та колеги зичать Ліні щастя, краси, добродушності, любові, благополуччя і достатку, турботи і уваги, енергії і успіху, натхнення і творчого зростання, позитиву і вічної краси. Нехай усі твої починання вдаються, ніякі перепони не збивають тебе з шляху. Будь щаслива!

Свято цього дня і у волинянки Іванки Бугайчук. Рідні та друзі вітають бажають іменинниці успіхів у всіх починаннях, натхнення, віри в себе, усіляких гараздів та щирих людей навколо.

Іванка Бугайчук
Іванка Бугайчук


Також день народження відзначає 16 квітня соціолог та журналіст Вікторія Чубарко. Їй шлють вітання друзі та колеги й зичать красивих мрій і їх здійснення! Хай кожен день буде сповнений гарним настроєм, душевними зустрічами і плідною працею.

Вікторія Чубарко
Вікторія Чубарко

Сьогодні святкує день народження лучанин Тарас Римарчук. Рідні та друзі вітають іменинника та зичать йому доброго здоров'я, стабільності в справах і втілення найзаповітніших мрій. Нехай життя буде сповнене радістю, достатком, а удача приходить упереміш з любов'ю і гарним настроєм!

Тарас Римарчук
Тарас Римарчук

День народження 16 квітня відзначають єпископ, колишній ординарій Луцької дієцезії Римо-католицької церкви Маркіян Трофим’як, екс-депутат Луцької міської ради Юрій Вега, журналіст Вікторія Зилінська, футболіст Ярослав Кінаш. Окрім того, сьогодні свято у керівника Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання Олега Самчука, засновника інтернет-майданчика автозапчастин Podkapot Юрія Щурка та громадської діячки Тетяни Дружинович.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменинників та зичить їм непохитного здоров'я, злагоди, миру, прихильності долі, невичерпної енергії, творчого натхнення, поваги та приємних новин. Нехай у ваших серцях назавжди оселяться чиста любов, вірна дружба та віра у мрію.

Юрій Вега
Юрій Вега

Іменини за православним календарем святкують Микита, Мартин та Феодосія.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Минулоріч ми повідомляли, що в Луцьку врятували чоловіка, який випав з 4 поверху.

2017 у цей день сотні лучан прийшли пасхальної ночі в Свято-Іллінський храм, аби освятити паски та інші традиційні великодні смаколики.

Три роки тому у Луцьку юні пластуни організували фестиваль з нагоди 104-ої річниці від дня складання першої пластової присяги.

16 квітня 2015 року в Києві, вбили журналіста Олеся Бузину. Зі слів очевидців, його застрелили чотирма пострілами.

Встановлювати лавки із рекламними вивісками дозволили у Луцьку у 2014 році. Підприємці, які захочуть безкоштовно для міста поставити лавки, повинні узгодити їх розташування. Відповідно, вони матимуть право розміщувати на них рекламу.

Народилися:

Цього дня народилися український педагог, організаторка народної освіти Христина Алчевська, французький письменник Анатоль Франс, радянський воєначальник, головнокомандувач більшовицьких збройних сил Сергій Каменєв, німецький комуніст, один із головних політичних опонентів Гітлера Ернст Тельман, український поет, композитор Денис Бонковський, англійський та американський кіноактор, режисер, сценарист німого кіно Чарлі Чаплін, радянський кіноактор Євген Самойлов («Щорс», «Серця чотирьох»), український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв Борис Возницький, німецький церковний католицький діяч, Папа Римський Бенедикт XVI, український політик Олександр Зінченко, український політик, колишній міський голова Черкас, екс-кандидат у президенти України Володимир Олійник, американський кіноактор-комік Мартін Лоуренс, український футболіст, півзахисник Віталій Лисицький, український футболіст Андрій Березовчук, український гітарист, учасник гурту «Океан Ельзи» Петро Чернявський.

Сталося:

1710гетьманом України (у вигнанні) обраний Пилип Орлик.

Орлик залишив після себе багато листів і великий рукописний «Діаріуш подорожній» («Щоденник», 1720-1733, частково виданий 1938 року), написаний польською мовою зі вставками окремих слів, виразів і речень латинською мовою. Видав дві свої поетичні книжки: «Алкід Руський», присвячену Івану Мазепі(1695), та «Гіппомен сарматський», присвячений полковнику І.Обидовському (1698). Писав польською мовою, частина його листів писана латинською, шведською, французькою мовами.

1943у Катині викрито масову могилу польських офіцерів.

17 вересня 1939 року радянські війська, що вступили на територію Польщі за наказом Сталіна, силоміць вивезли польських офіцерів та представників інтелігенції – всього понад 20 тисяч осіб. Усі вони стали заручниками, спочатку їх мордували у камерах, а потім співробітники НКВС розстріляли їх у катинських лісах. Факт масових розстрілів сталінська влада довгий час замовчувала, тому про смерть своїх чоловіків жінки закатованих дізналися лише через роки. Деякі радянські джерела вказують на те, що тут було страчено у 1943 році близько 500 більшовиків німецькими нацистами. Під час ведення слідства тут також було знайдено місця поховання людей, найбільш імовірно страчених радянськими каральними органами у 20-30-х роках 20 століття. Неподалік Катині в лісі було споруджено меморіальний комплекс на честь тих, хто загинув тут.

2010висота стовпа попелу з вулкана Ейяф'ятлайєкютль в Ісландії досягла 13 кілометрів. Циклон сприяв віднесенню вулканічного попелу в бік Європи.

Хмара з диму та попелу стала рухатися в напрямку континентальної Європи, ускладнюючи авіасполучення. Повітряний простір більшою чи меншою мірою закрили Ісландія, Австрія, Ірландія, Данія, Швеція, Литва, Велика Британія, Франція, Бельґія, Фінляндія, Латвія, Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія, Німеччина, Нідерланди, Норвеґія, Росія та інші. 17 квітня хмара над вулканом досягла висоти 9,1 км. З 19 квітня авіасполучення над континентом почали поступово відновлювати. 21 квітня Єврокомісія заявила про відновлення авіасполучення над Європою. Заручниками аеропортів у всьому світі стали майже 7 мільйонів осіб. Криза торкнулась третини світової авіації. Всесвітня організація охорони здоров'я порекомендувала жителям Європи за можливості бути в приміщеннях, оскільки поки невідомо, яким чином можуть вплинути на здоров'я людини частки вулканічного попелу, які випадають з хмар.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus