USD 42.70 43.10
  • USD 42.70 43.10
  • EUR 42.80 43.10
  • PLN 10.26 10.40

12 лютого: події, факти, дні народження

12 Лютого 2019 00:00
12 лютого день народження святкує лучанка, організатор автоквестів Лідія Гонтар. Друзі, близькі та знайомі вітають її зі святом, бажають зберігати притаманну їй енергійність, життєрадісність та наполегливість. Міцного здоров'я, удачі та успіхів у всіх починаннях, а також нових подорожей та приємних сюрпризів долі.

12 лютого - день пам’яті трьох визначних ієрархів та вчителів Східної церкви – св. Василія Великого, св. Григорія Богослова, св. Івана Золотоустого. У народі це свято називають ще «Трьох Святих».

Свято було встановлене у другій половині XI ст. у Візантійській імперії. За легендою, у цей період між вірними поширилися суперечки через те, хто з трьох ієрархів, які жили в IV столітті, вніс більший вклад в розвиток Церкви. Спір зупинили самі святителі, які з’явилися у сні єпископові міста Евхаїти Йоанові, який відзначався особливою мудрістю і скромністю, і запевнили, що вони «рівні перед Богом».

Три архиєпископи – Василій Великий, Григорій Богослов та Іван Золотоустий – ще за життя здобули собі славу своєю святістю, спасенними проповідями й релігійними творами. Три отці – провідні вчителі віри, святості й науки Христової Церкви.

З днем народження 12 лютого фундатори та виконавча дирекція громадської спілки «СПАС» вітають члена спілки, керівника сільськогосподарського приватного підприємства «Рать» Віктора Шумського.

Імениннику зичать міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях! Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення. Божої Вам благодаті та мирного неба!
Віктор Шумський
Віктор Шумський
Також день народження цього дня відзначає колишній начальник управління інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації Леонід Кирильчук.
Леонід Кирильчук
Леонід Кирильчук
Інформаційне агентство Волинські Новини бажає імениннику удачі, здоров’я, родинного благополуччя, успіхів та везіння, добра та радості. Нехай кожен день життя буде сповнений радістю та теплом, багатим на хороших друзів і гарні новини.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Іменини сьогодні святкують – Василь, Григорій, Іван, Іполит, Петро.

Наша хроніка:

Минулоріч інформували про те, що волинянка Тетяна Коб водинадцяте стала чемпіонкою України з боксу.

Два роки тому ми писали, як п'яний депутат влаштував бійку зі стріляниною та збив автівкою 3 людей.

У 2016 цього дня громадські активісти здійснювали інспекцію луцьких тролейбусів.

2015 року цього дня редакція розповідала про те, що першими за американських та європейських глядачів лучани мали змогу побачити прем’єру фільму «50 відтінків сірого».

Як відпочити в Грузії за 5 днів за 2000 гривень видання розповідало 2014 року.

Окрім того, читайте, за що луцька журналістка «побила» організатора концерту. Тоді медійниця увійшла до приміщення облмуздрамтеатру на запрошення керівництва установи, а вийшла - у супроводі міліціонерів як злісний порушник громадського спокою.

У 2013 році Волинь була першою за виробництвом молока в Україні.

Також видання повідомляло, що логотип Луцька увійшов в «Абетку» найкращих логотипів міст СНД. Тоді рейтинг склала команда дизайнерів CityBranding, відібравши кращі емблеми міст п’яти країн СНД: України, Росії, Киргизії, Казахстану та Білорусі.

Народилися:

Цього дня народилися 16-й президент США Авраам Лінкольн, англійський вчений, що створив сучасну теорію еволюції, Чарльз Дарвін, український письменник Лесь Мартович, видатний німецький композитор Ріхард Вагнер, український історик Наталія Полонська-Василенко, український письменник Іван Сенченко, український літературознавець Василь Яременко, американська кіноакторка Кристіна Риччі («Сімейка Адамсів»).

Сталося:

1829 – Олександр Пушкін завершив поему «Полтава».

1914 – перший політ літака «Ілля Муромець» конструкції киянина Ігоря Сікорського з 16 пасажирами на борту.

1918 – У Коростені Мала Рада УНР прийняла Володимирів Тризуб як великий і малий герб Української держави.

1924 – Мумію Тутанхамона вийняли з гробниці через 15 місяців після її відкриття.

1936 – У Києві відкрилася перша виставка народного мистецтва України.

1939 – Відбулися перші вибори до Сейму Карпатської України.

1946 – Вінстон Черчілль вперше промовив улюблену фразу всіх політиків: «No Comments».

1955 – Радянський уряд прийняв рішення про створення космодрому Байконур.

1960 – У Києві став до ладу перший український ядерний реактор (дослідницький ВВР-М в Інституті фізики АН УРСР — тепер в Інституті ядерних досліджень НАНУ).

1961 – перший у світі запуск автоматичної міжпланетної станції «Венера-1».

1964 – арешт в Ленінграді поета Йосипа Бродського.

1974 – У Москві заарештовано Олександра Солженіцина.

1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з Латвією. Демократична Соціалістична Республіка Шрі Ланка визнала незалежність України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus