USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15

10 березня: події, факти, дні народження

10 Березня 2016 00:00
10 березня святкує день народження дитячий хірург, заслужений лікар України Анатолій Ленартович.

Також, сьогодні відзначає свій день народження баскетболіст клубу «Волиньбаскет» Едуард Федчук (на фото).

Друзі, знайомі та рідні вітають його з цим днем. Бажають впевненої наполегливості для матеріалізації в житті найсміливіших задумів, щоб вчорашні сміливі мрії стали реальністю сьогодення. Запаморочливого кар'єрного зростання, творчого натхнення, незмінно позитивного настрою!

Іменини за православним календарем відзначають Тарас, Антон, Євген, Федір, Регіна, Маркел, Маркело та Пафнутій.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх, хто народився у цей день та хто святкує день ангела. Бажає здоров’я, довголіття і злагоди. Мирного неба і невичерпної сили.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Торік, редакція писало, що лучани везуть «срібло» із столиці. V-та відкрита першість ДЮСШ Дерюгіних «Імперія юних талантів» з гімнастики художньої відбувалася з 06 по 08 березня 2015 у Києві. У змаганнях взяли участь 55 команд з різних міст України, всього понад 500 учасниць.

Про «двійника» Шевченка з Волині та його схожість з Кобзарем писала редакція у 2015 році.

Сучасний український письменник, батько українського бестселера, як його називають деякі літературні оглядачі, Василь Шкляр приїжджав у Луцьк. Про це повідомляли в 2015 році.

Репортаж з лігва межигірського деспота дивіться в матеріалі за 2014 рік.

Як Китай зустрів Новий Рік, писала редакція у 2013 році. У ніч з 9 на 10 лютого 2013 Китай зустрів Новий рік за східним календарем, який також називають Китайським новим роком.

У 2011 році ІА Волинські Новини опублікували рейтинг найвпливовіших жінок Волині. Його очолила народний депутат України Катерина Ващук.

Народилися:

Волинянин–шевченкознавець, учасник національно–визвольного руху за незалежність України, політв'язень Микола Куделя, український народний герой, керівник боротьби селян проти кріпацтва Устим Кармалюк, німецький письменник і філософ Фрідріх Якобі, українська громадська діячка, учасниця національно–визвольного руху, сестра Степана Бандери Володимира Бандера-Давидюк, український вчений у галузі економічної кібернетики Володимир Михалевич, радянський кінорежисер Анатолій Граник («Максим Перепелиця»), французька кіноактриса, дружина Володимира Висоцького Марина Владі, український генетик–селекціонер, директор інституту фізіології рослин і генетики НАНУ, герой України Володимир Моргун, американський кіноактор Чак Норріс, президент ФІФА Йозеф Блаттер, український журналіст Володимир Мостовий, український співак, поет, композитор Тарас Петриненко, саудівський шейх, «терорист №1» Усама бен Ладен, американська кіноакторка Шерон Стоун («Основний інстинкт»), чеська супермодель і акторка Єва Герцигова, українська шашкістка, чемпіонка світу Вікторія Мотричко.

Сталося:

1535іспанські мореплавці відкрили Галапагоські острови.

1801у Британії розпочато перший перепис населення.

1813у Німеччині засновано військовий орден «Залізний Хрест».

1830початок боротьби горців Дагестану й Чечні за незалежність.

1862у США увійшли в обіг перші паперові гроші.

1865у Перемишлі під час першого на Західній Україні шевченківського концерту відбулося перше публічне виконання Гімну України «Ще не вмерла України…» на слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького.

1876Александер Ґрехем Белл зробив перший успішний телефонний дзвінок. Першою фразою була: Mr. Watson, come here, I want to see you («Містере Ватсон, зайдіть, я хочу вас бачити»).

1878у Женеві випущене кишенькове видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.

1893Берег Слонової Кістки став французькою колонією.

1905поразкою Росії закінчилась Мукденська битва, наймасштабніша бойова операція, що відбувалась до Першої світової війни.

1906 у Британії відкрита лінія Бакерлоо (Bakerloo) Лондонського метрополітену.

1910у Китаї заборонено рабство.

1910перші нічні польоти здійснив француз Еміль Обрен на моноплані «Блеріо».

1918 – з'їзд Рад Росії прийняв постанову тимчасово перенести столицю з Петрограда в Москву.

1918більшовицький уряд України переїхав з Полтави в Катеринослав.

1919українські есери зажадали від уряду України перервати переговори із країнами Антанти й визнати радянську владу.

1933Раднарком УРСР прийняв рішення про організацію в Україні державних університетів.

1939 у Москві розпочав роботу XVIII з'їзд ВКП(б), на котрому було заявлено про «перемогу соціалізму в СРСР» і прийняв рішення про «поступовий перехід від соціалізму до комунізму».

1943німецький фельдмаршал Е. фон Роммель прибув у бункер під Вінницею для спроби умовити Гітлера евакуювати німецькі війська з Північної Африки.

1943розпочалися роботи зі створення ядерної зброї в СРСР.

1944радянські війська 2-го Українського фронту захопили велику німецьку авіабазу в Умані.

1960у СРСР у розпорядження профспілок передали 1500 санаторіїв з усім устаткуванням і персоналом.

1967у Мехіко народилися восьмеро близнюків (перший подібний зареєстрований випадок).

1976полька Крістіна Хойновська розпочала перше жіноче навколосвітнє одиночне плавання.

1980на кіноекрани СРСР вийшла сатирична комедія Ельдара Рязанова«Гараж».

1990з'явилася перша в Києві парафія УАПЦ. Завдяки етнологу Лідії Орел для неї надали церкву святого архістратига Михаїла в Музеї народної архітектури та побуту України.

1992Україна прийнята до Північноатлантичної Ради співробітництва.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Академія Показати IP 10 Березня 2016 17:25
Академія рекреаційних технологій і права вітає свого студента Едуарда Федчука з Днем народження та бажає йому нових звершень та спортивних досягнень.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus