USD 41.70 42.00
  • USD 41.70 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.12 10.30

20 серпня: події, факти, дні народження

20 Серпня 2015 00:00
День народження 20 серпня відзначають голова правління Волинської облспоживспілки Марта Кандиба (на головному фото), екс-головний лікар Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи Григорій Вдовенко, депутат Волинської обласної ради Роман Колісник.

Також сьогодні день народження у луцької моделі Ілони Росоловської. Рідні та друзі вітають її зі святом, бажають бути щасливою і сповненою енергії, а ще здійснення мрій, любові і душевного тепла. Нехай доля буде щедрою на приємні сюрпризи, а кожен новий день приносить більше приводів для усмішок.


Свято сьогодні у військового Андрія Якушика. Друзі та рідні вітають його з днем народження, бажають невичерпної енергії і впевнених перемог, оптимізму, сили і незламної віри. Мирного неба й успіхів у всіх починаннях.


Окрім того, день народження сьогодні святкує директор Центру краси Bomond Анастасія Демчук. Колеги та друзі бажають їй натхнення, щедрих дарунків долі, творчих здобутків і вдалих рішень. Хай результат завжди виправдовує очікування, а кожен день повниться позитивом.


Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх зі святом і бажає здоров’я, злагоди та достатку.

Іменини сьогодні у Астерія, Дементія, Митрофана, Пімена та Потамія.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією "Повідом новину". Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Торік 20 серпня перефарбували зірку на сталінській висотці в Москві у синьо-жовті кольори. З'ясувалося, що активіст, який протягом всієї ночі розфарбовував зірку вранці зістрибнув з будинку на парашуті.

Також в цей день редакція розповідала, кому в Луцьку ставили пам'ятники. Від часів Бонопарта - дотепер.

2013 року видання повідомляло про рекорд вступної кампанії в Україні. Тоді абсолютним рекордсменом стала спеціальність "Економіка підприємства" в одному із університетів України: 52 людини на 1 місце.

Окрім того, повідомлялося, що Україна увійшла до п'ятірки світових лідерів з виробництва меду. Тоді за 2012 рік бджолярі виробили понад 70 тисяч тонн цього продукту, при цьому – 13 з них експортували за кордон.

Також того року луцький гурт фестивалив у Росії. Український гурт «VISCULA» взяв участь у фестивалі вуличного мистецтва «Фонари», який відбувся у Російській Федерації.

У 2012 році редакція публікувала неймовірні фото. Тоді оприлюднили результати фотоконкурсу National Geographic.

Народилися:

Цього дня народилися 23-й президент США Бенджамін Гаррісон, польський письменник Болеслав Прус (Александр Гловацький), український греко-католицький священик, блаженний католицької церкви Омелян Ковч, радянська шахістка, четверта в історії чемпіонка світу Ольга Рубцова, український письменник, сценарист Микола Зарудний, американська письменниця, авторка «жіночих бестселерів» Жаклін Сьюзан, радянський, американський та російський прозаїк, кінодраматург, сценарист Василь Аксьонов, радянський і російський кінорежисер, сценарист Андрій (Андрон) Михалков-Кончаловський, український поет-дисидент, політв'язень Тарас Мельничук, український письменник, шістдесятник Валерій Шевчук, колишній лідер Югославії Слободан Мілошевич, український політик, громадський діяч і спортивний функціонер Олег Петров, український тележурналіст Костянтин Грубич, український футболіст Ігор Пластун.

Сталося:

1864 — в Японії спалахнув інцидент біля Імператорських воріт.

1864 року між керівниками Тьосю-хану, які були лідерами антиурядової опозиції в Японії, йшли дебати про захоплення японської столиці Кіото. Під час інциденту 30 вересня минулого року їх вигнали звідти сили поміркованої партії, які захищали сьоґунат. Проте 1864 року союз цих сил розколовся, тому більшість урядовців Тьосю-хану, очолювана Курусімою Матабеєм, наполягала на негайному поверненні до столиці. Меншість під проводом Такасуґі Сінсаку та Кідо Такайосі пропонувала зайняти вичікувальну позицію і не поспішати із захопленням Кіото.

В результаті дебатів більшість перемогла, тому Тьосю-хан відправив авангардні війська до Кіото. Їх очолили три старійшини Фукухара Мототаке, Кунісі Тікасуке, Масуда Уемонсуке, а також посадовці Курусіма Матабей, Кусака Ґендзуй та Макі Ясуомі. Коли офіцери Тьосю-хану досягли столиці і звернулися до Імператора з вимогою виступити проти сьоґунату, то отримали відмову. 20 серпня 1864 року, не чекаючи на прибуття основних військ з Тьосю-хану, частини авангарду, розташовані біля Імператорського палацу, кварталі Сакаї та містечку Фусімі розпочали сутички із сьоґунатським гарнізоном столиці. На допомогу останньому прибули загонами Сацума-хану, Айдзу-хану, Кувана-хану й Оґакі-хану. Частини під командуванням Курусіми пробилися до воріт Хамаґурі Імператорського палацу, але були спинені захисниками. В бою Курусіма загинув, а Кусака й Макі вчинили самогубство. Використання вогнепальної зброї обома сторонами спричинили в місті велику пожежу, в якій згоріло понад 28 тисяч будинків.

Інцидент біля Імператорських воріт послужив приводом для організації сьоґунатом першої каральної експедиції в Тьосю-хан. Останній не міг протистояти уряду і капітулював. Організатори походу на Кіото та офіцери, які взяли в ньому участь, були страчені.

1980 — Міністерство зв’язку УРСР віддало розпорядження про глушіння радіостанцій «Голос Америки» (США), «Бі-Бі-Сі» (Велика Британія) і «Німецька хвиля» (ФРН)
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus