USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.60 41.80
  • PLN 10.65 10.87

Волинські археологи покажуть «Приховану історію»

27 Лютого 2013 14:14
Виставку археологічних знахідок на городищі Володимира-Волинського відкриють у Луцьку.

Відкриття виставки «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років» та презентація книги «Археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського в 2010-2012 роках» відбудеться у приміщенні Волинського краєзнавчого музею о 12 годині 5 березня 2013 року.

Експозиція має на меті показати відвідувачам основні віхи історії ще великого замку на Волині та страхітливого злочину, прихованих від людського ока.

ТАк, протягом сезонів 2010-2012 років тривали археологічні дослідження ДП «Волинські старожитності» ДП «НДЦ «ОАСУ» ІА НАН України на городищі в місті Володимир-Волинський. Першочерговим завданням експедиції було дослідження замку Казимира, відомого в писемних джерелах, але прихованим нашаруваннями століть.

У 2010 році організували роботи, що стосувалися розкриття східної частини фундаменту замкових мурів. Знахідки княжих часів поряд зі стінами підтверджували високий статус міста, про який було відомо із писемних джерелах.

Поодинокі знахідки ХХ століття вважались результатом перекопу, аж поки під кінець сезону не було виявлено поховання. Після розчистки верхніх кістяків стало зрозуміло, що їх десятки, і це лише на невеликій ділянці досліджень.

Так, ще в 1997 році львівське обласне товариство «Пошук» спільно з Володимир-Волинським історичним музеєм організували на городищі ексгумаційні роботи. Тоді дослідники дійшли висновку, що поховані є полоненими воїнами Війська Польського, розстріляними у 1939-1940 роках підрозділами НКВС.

З огляду на це попрцювати на місці захоронень запросили польських дослідників з Ради охорони пам'яті боротьби і мучеництва. Члени міжнародної експедиції за два польові сезони ексгумовали останки близько 750 жертв розстрілів.



Довідково:
Організаторами виставки стали Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Волинський краєзнавчий музей, ДП «Волинські старожитності», Володимир-Волинський історичний музей.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus