USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.20 41.65
  • PLN 10.80 10.93

У Луцьку готують самураїв. ФОТО

28 Травня 2012 09:13
У Луцьку навчають техніці фехтування мечем «кендзюцу» у системі японської школи бойових мистецтв Каторі Синто-рю.
Перший відкритий навчально-методичний семінар відбувся у Луцьку 26 травня.
Зі слів керівника Волинської обласної молодіжної громадської організації «АЙКІ», інструктора кендзюцу Андрія Смірнова, участь у семінарі взяли представники від організації «АЙКІ» та від Київської федерації традиційного айкібудо та Тенсин Седен Каторі Синто-рю.


Розповідаючи про школу кендзюцу на Волині, Смірнов повідомив, що вона функціонує на базі молодіжної організації «АЙКІ» з 2001 року. Саме тоді Андрій Смірнов почав займатися кендзюцу професійно, зустрівшись у Києві із офіційним представником школи Каторі Синто-рю і прямим учителем у Європі, у житті – французьким поліцейським, сенсеєм Аланом Флоке.


Так, у Луцьку наразі займаються понад 25 осіб у дорослій і підлітковій групах.

Зі слів Смірнова, вікових обмежень немає. Він стверджує, що за якістю навчання луцька школа в Україні поступається лише київській. «Дипломи молодіжної громадської організації «АЙКІ» - міжнародного стандарту і визнаються у всьому світі», - додав тренер.


З його слів, основною умовою тренувань є безпека. Саме тому фехтуванням займаються незагостреною дерев’яною зброєю, яка не принесе шкоди. Однак чи не головна проблема – відсутність спеціалізованих залів із відповідним покриттям. «Наразі ми займаємося у ДЮСШ №2, бо тут більш-менш рівне покриття», - додав Андрій Смірнов.

Він стверджує: організація функціонує лише завдяки ентузіазму організаторів, практично без підтримки влади та спонсорів. Так, у Німеччині та Франції для розвитку шкіл бойових мистецтв є дотація від держави.

Окрім того, Смірнов зауважив, що японська школа фехтування мечем Каторі Синто-рю має коріння, історію і дуже древню структуру, адже існує з 15-го сторіччя практично без змін. Так, подібних шкіл в Україні дуже мало, натомість поширеніші вони в Японії, а також у США і країнах Європи.

Окрім шкіл у Києві і Луцьку, функціонує ще одна у Дніпропетровську. Загалом, в Україні цим бойовим мистецтвом займаються близько 400 осіб. А колишні учні українських інструкторів із часом відкрили власні школи в Румунії, Угорщині та Болгарії.

За словами Смірнова, є 13 основних вправ, форм зі зброєю, які учень має вивчити. Він стверджує, що вивчення форм відбувається дуже повільно. Так, спочатку слід опанувати власне тіло, власний простір і простір навколо тебе. А після цього навчання вже йде далі. «Якщо людина психологічно не готова, вона не може опанувати себе», - розповідає Смірнов.

Інструктор переконаний, що кендзюцу допомагає стати особистістю, розвинути себе духовно і фізично.

Андрій Смірнов зауважив, що змагань з цього виду бойових мистецтв не існує. «Є тільки методичні семінари для того, щоб люди кожен раз брали щось для себе від більш досвічених. Є роль учителя і учня. Немає вищих і нижчих, всі – однакові», - розповів він.

Так, під час тренування теоретична частина чергуються із практичною демонстрацією майстерності.




Так, зі слів Смірнова, представники організації разом із іншими учасниками з понад 20 країн світу їздять тренуватися до Франції на міжнародні семінари.

«Ми їздимо для обміну досвідом, адже 90% відео є забороненим, тому приходиться запам'ятовувати, беручи участь у семінарах», - розповідає інструктор.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Олд Показати IP 28 Травня 2012 09:37
Хорошая новость!
Читач до Олд Показати IP 28 Травня 2012 13:27
І де тут "Хорошая новость?"
йолка Показати IP 28 Травня 2012 10:47
нету лучше каратэ, чем заряженный ТТ.
марина Показати IP 28 Травня 2012 15:21
Кажуть є ще одна секція в "Білому мячі". Вона теж там щось таке готує. Чи співпрацює з нею Смірнов?
Ответ.... МАРИНЕ Показати IP 29 Травня 2012 09:32
В БЕЛОМ мяче готовят очень присекреченых мастером...это клуб СИНГЕТАЯ.ИГОРЬ,Ю...один из присекретных мастеров ..и Слава БОГУ наша скромная организация не имеет ни чего общего с этими высоко присекретными мастерами Волынского БУДО.. А что касаеться,,,,ЩОСЬ ТАМ ГОТУЕ...то у нас есть органы которые должны контролировать...что бы потом у нас не взрывались на улице мусорники и не росла преступность..С УВАЖЕНИЕМ.
Любовь Борсенко Показати IP 10 Червня 2012 14:21
Я разыскиваю тренера по фехтованию из Луцка Гоменюка (Гуменюка?)Богдаеа Константиновича.Когда-то тренировал детей в 5-й школе.Как сложилась его судьба? Вопрос относится как к руководству спортшколы так и ко всем,кто что-либо знает о старом тренере.Благодарю.
=) Показати IP 10 Липня 2012 19:19
Нету лутше карате, чем в карманах два тт
ГОША Показати IP 11 Липня 2012 16:00
ТТ.статья ...сидеть будешь лет 8 и тт еще запхнут в твою кабуру..а потом провернут что бы к практологу походил однако....юморист хренов
Лолло Показати IP 21 Жовтня 2012 18:11
Мене цікавить чи є в Луцьку секції фехтування, тобто на рапірах?
Бодя Показати IP 11 Серпня 2013 13:01
Щоб записатись в цю секцію куди звертатись?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus