USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.10

19 січня: події, факти, дні народження

19 Січня 2013 11:01
День народження 19 січня відзначає історик, педагог, краєзнавець, професор кафедри археології та спеціальних історичних дисциплін Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, голова Волинського обласного товариства краєзнавців, член правління Національної спілки краєзнавців України Геннадій Бондаренко.
Також цього дня почався новий рік у житті директора ВАТ «Луцьке АТП-0261» Ігоря Куника.
«ВН» вітають їх зі святом, бажають доброго здоров’я, довголіття та здійснення усього задуманого.
Цього дня православні відзначають свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням. Воно завершує цикл різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан.
Хроніки «ВН»:
Торік прокуратура порушила кримінальну справу проти заступника Кіндера.
У 2011 році прокуратура покарала 5 волинських митників.
Три роки тому в Луцьку інспектували підприємства, де є вибухові речовини.
2009 року «ВН» повідомляли про те, що волинські перевізники працювали на свята без ексцесів.
Народилися:
19 січня народилися засновник ісламу Мухаммед, французький філософ і соціолог Огюст Конт, американський письменник, поет, літературний критик і редактор, творець детективно-фантастичного жанру в літературі Едгар По, французький художник-постімпресіоніст Поль Сезанн, винахідник парового двигуна Джеймс Ватт, український режисер («Дума про Ковпака») Тимофій Левчук, американська рок-співачка Дженіс Джоплін, російський і радянський поет, перекладач, автор текстів багатьох знаменитих радянських пісень Михайло Ісаковський («Катюша», «И кто его знает», «Дан приказ ему на запад», «Ой цветет калина» та ін.), український політичний діяч, голова Організації українських націоналістів у 1968-1986 роках Ярослав Стецько, білоруський музикант, вокаліст, композитор, засновник групи «Ляпіс Трубецкой», телеведучий Сергій Михалок (Сірожа в дуеті «Саша і Сірожа»), російський поп-співак Владислав Сташевський ( «Позови меня в ночи», «Я не буду тебе больше ждать», «Глаза чайного цвета»), українська кіноакторка Марина Петренко («Молитва за гетьмана Мазепу», «П'ять хвилин до метро», «Серце світу») (на фото).
Сталося:
1825 – Езра Деггетт і його племінник Томас Кенсетт із Нью-Йорка запатентували спосіб консервування в жерстяних банках лосося, устриць та омарів.
1903 – оголошено про проведення першої велогонки «Тур де Франс» – найпрестижнішої у наші дні.
1906 – вийшов перший номер українського сатиричного журналу «Шершень».
1915 – американець Джордж Клод отримав патент на рекламне оголошення, оформлене неоновими лампами.
1917 – на збройному заводі у Сильвертауні (Англія) стався вибух, звук якого був чутний на відстані 150 кілометрів. Загинуло 73 людини.
1938 — американська фірма «Дженерал Моторз» першою у світі почала серійне виробництво дизельних двигунів.
1946 – створено Союз українців у Великій Британії.
1963 – «Бітлз» уперше з'явилися на національному телебаченні у передачі Thank You Lucky Stars. Вони виконали пісню Please Please Me.
1966 – Індіра Ганді стала третім прем'єр-міністром Індії
1978 – на території Німеччини випущено останній автомобіль «Фольксваген-жук». Надалі до 2003 року ці авто випускали в Бразилії й Мексиці.
1991 – за наказом Саддама Хусейна у Перську затоку вилито 816 тисяч тонн нафти.
1992 – 99% учасників референдуму в Південній Осетії проголосували за відокремлення від Грузії.
1995 – російські війська захопили президентську резиденцію Джохара Дудаєва в Грозному і вивісили над нею російський прапор.
2001 – Юлія Тимошенко звільнена з посади віце-прем'єр-міністра України у зв'язку з притягненням її до кримінальної відповідальності.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus