USD 41.10 41.40
  • USD 41.10 41.40
  • EUR 41.15 41.50
  • PLN 10.40 10.55

18 березня: події, факти, дні народження

18 Березня 2012 00:01
День народження 18 березня у заслуженого лікаря України, завідувача відділення анестезіології Луцького пологового будинку Миколи Філіпчука, директора комунального підприємства «Луцькспецкомунтранс» Валерія Кузьмича, голови Волинської обласної організації УТОГ Галини Сопронюк, заступника головного редактора «Волинської газети» Олени Лівіцької.
Серед сьогоднішніх іменинників – і директор територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян міста Луцька Галина Шатецька, начальник обласного адресного бюро при УМВС Світлана Марчук та голова Волинської ОДА Борис Клімчук (на фото).
«ВН» вітають усіх їх з днем народження і бажають добра, злагоди і міцного здоров’я.
Сьогодні – День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Також 18 березня – Міжнародний день планетаріїв, а у Великобританії – День матері.
Хроніка «ВН»:
У цей день торік Луцький міський голова Микола Романюк, не скликав позачергової сесії для повторного розгляду питання скорочення робочого дня у дитячих садочках. Окремі депутати Луцької міської ради навіть заговорили про висловлення недовіри Миколі Романюку.
А в 2010 році «ВН» розповідали про те, що в улюбленій їдальні журналісти газети «Відомості» побачили тарганів – одного живого та двох трупиків на батареї.
18 березня 2009 року «ВН» інформували про розгляд справи депутата Луцької міськради Дмитра Москвича, який із кінця січня 2009-го перебувавав під вартою через обвинувачення в отриманні хабара в особливо великих розмірах.
Народилися:
Цього дня народилися швейцарський математик Якоб Штейнер, 22-й і 24-й президент США Стівен Клівленд, російський композитор, критик Микола Римський-Корсаков, німецький інженер, винахідник двигуна внутрішнього згоряння Рудольф Дизель, прем’єр-міністр Великої Британії у 1937-1940 роках Невілл Чемберлен, російський релігійний філософ Микола Бердяєв, старший син Йосипа Сталіна Яків Джугашвілі, російський і радянський кінорежисер, директор дитячого кіножурналу «Єралаш» Борис Грачевський, головний конструктор і керівник Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес» Федір Муравченко, кращий шахіст України гросмейстер Василь Іванчук, український лінгвіст, журналіст, письменник, редактор Юрій Винничук, французький кінорежисер Люк Бессон («Нікіта», «Леон», «П’ятий елемент»), німецький автогонщик, пілот Формули-1, чемпіон серії GP2 2007 року Тімо Глок, український політик і підприємець, народний депутат від Партії регіонів IV-VI скликань Василь Горбаль.
Сталося:
1900засновано голландський футбольний клуб «Аякс» (Амстердам).
Його заснували друзі на ім'я Ган Даде, Карел Ресер та Флорис Стемпел. Клуб входить до трійки найсильніших клубів Чемпіонату Нідерландів (разом з «ПСВ Ейндховен» та «Феєнордом»), які вже понад 40 років ділять між собою звання переможця.

«Аякс» — один з трьох володарів так званого футбольного «Великого шолома» (переможець Європейського кубка (Ліга чемпіонів), Кубка Кубків та Кубка УЄФА). «Аякс» — одна з п'яти європейських команд, які отримали Європейський кубок навічно, бо виграв його тричі поспіль (1971—1973). Перший володар Суперкубка УЄФА.

1902у Мілані вперше записався на фонограф видатний італійський тенор Енріко Карузо.
Карузо багато записувався — одним з перших серед оперних співаків зафіксував основну частину свого репертуару на грамофонних платівках. Володів голосом неповторного тембру, в якому природне баритонове, оксамитове звучання нижнього і середнього регістрів поєднувалося з блискучими теноровими верхами.

Завдяки винятковому володінню диханням, бездоганній інтонації і, головне, високій виконавській культурі став легендою вокального мистецтва ХХ столітя, зразком для майбутніх поколінь оперних тенорів.

1917у Києві відкрилася перша українська гімназія.
Вона носила ім’я Тараса Шевченка (перший директор Петро Холодний). 8 серпня 1917 року відкрито Другу українську гімназію імені Кирило-Мефодіївського товариства (перший директор Теоктист Сушицький).

1960в СРСР вийшла в ефір перша передача телевізійного «Клубу мандрівників».
Радянська і російська телевізійна програма, присвячена популяризації туризму і подорожей. Була в телевізійному ефірі з 18 березня 1960 і спочатку носила назву «Клуб кіноподорожей». З 1991 по 2003 рік програма виходила на Першому каналі. За цей час вийшло понад 2000 випусків. Передача була внесена в «Книгу рекордів Гіннеса» у зв'язку з тим, що була найстаршою програмою російського телебачення.

1965радянський космонавт Олексій Леонов протягом 23 хвилин перебував за бортом корабля «Восток-2», здійснивши перший в історії вихід людини у відкритий космос.
Під час виходу проявив виключну мужність, особливо у нестандартній ситуації, коли набухлий космічний скафандр заважав поверненню космонавта до корабля. Ввійти до шлюзу Леонову вдалося лише після стравлення надлишкового тиску скафандра. Перед приземленням відмовила автоматична система орієнтації.
Інший космонавт Павло Біляєв вручну зорієнтував корабель і увімкнув гальмовий двигун. Як результат «Восход» здійснив посадку у незапланованому місці — 180 км північніше міста Перм.
У повідомленні ТАРС це місце назвали «запасним районом», яке у дійсності було глухою пермською тайгою. Дві ночі космонавти провели у дикому лісі на морозі. Лише на третій день до них змогли добратись рятівники на лижах, які були вимушені рубати ліс у місці посадки корабля, для розчистки майданчика приземлення гелікоптера.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Лучанка Показати IP 18 Березня 2012 08:20
Це ж треба - Клімчук народився в день працівників ЖКГ. Як кажуть - на роду написано бути головним комунальником в області.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus