Зареєструвати «самобуди» можна буде ще до кінця року
![](/resize/450x299/r/files/news/2015/05-26/154871/budivnyctvo.jpg)
Порядок безоплатного оформлення прав власності на нерухоме майно громадян, яке вони побудували до 2011 року без дозволу на будівництво, набув чинності. Про це повідомляє УНІАН.
Нагадаємо, що ще у середині січня Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно з яким об’єкти будівництва, споруджені без дозволу на виконання будівельних робіт, почали приймати в експлуатацію. Новий же документ продовжив до 31 грудня 2015 року так звану «Будівельну амністію», яка дозволяє узаконювати самобуди.
Відтак, в українців з’явилася можливість ввести в експлуатацію індивідуальні житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, а також споруди сільськогосподарського призначення I і II категорії складності, побудовані у період з 1992 до 2011 року.
Причому, як зазначають у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, абсолютна більшість приватних будинків, які планується ввести в експлуатацію згідно з цим порядком, мають площу до 300 квадратних метрів.
Окрім того, до 31 грудня 2015 року приймати в експлуатацію такі об'єкти будуть органи державного архітектурно-будівного контролю безоплатно. Відповідне рішення повинні ухвалити за результатами технічного обстеження протягом 10 днів від дня подання заяви власником земельної ділянки, на якій розташований об'єкт.
Технічне обстеження індивідуальних житлових будинків загальною площею до 300 квадратів проходитиме за спрощеною процедурою під час технічної інвентаризації об'єкта одним сертифікованим спеціалістом з технічної інвентаризації.
Для об'єктів більшої площі чиновники передбачили сертифікацію спеціалістом з технічної інвентаризації, а також сертифікованим фахівцем з техогляду.
Зазначимо, що спрощену систему реєстрації самобудів ввели ще в 2009 році. Головним нововведенням стало значне скорочення кількості документів і довідок, які необхідно було отримувати заявникам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Нагадаємо, що ще у середині січня Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно з яким об’єкти будівництва, споруджені без дозволу на виконання будівельних робіт, почали приймати в експлуатацію. Новий же документ продовжив до 31 грудня 2015 року так звану «Будівельну амністію», яка дозволяє узаконювати самобуди.
Відтак, в українців з’явилася можливість ввести в експлуатацію індивідуальні житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, а також споруди сільськогосподарського призначення I і II категорії складності, побудовані у період з 1992 до 2011 року.
Причому, як зазначають у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, абсолютна більшість приватних будинків, які планується ввести в експлуатацію згідно з цим порядком, мають площу до 300 квадратних метрів.
Окрім того, до 31 грудня 2015 року приймати в експлуатацію такі об'єкти будуть органи державного архітектурно-будівного контролю безоплатно. Відповідне рішення повинні ухвалити за результатами технічного обстеження протягом 10 днів від дня подання заяви власником земельної ділянки, на якій розташований об'єкт.
Технічне обстеження індивідуальних житлових будинків загальною площею до 300 квадратів проходитиме за спрощеною процедурою під час технічної інвентаризації об'єкта одним сертифікованим спеціалістом з технічної інвентаризації.
Для об'єктів більшої площі чиновники передбачили сертифікацію спеціалістом з технічної інвентаризації, а також сертифікованим фахівцем з техогляду.
Зазначимо, що спрощену систему реєстрації самобудів ввели ще в 2009 році. Головним нововведенням стало значне скорочення кількості документів і довідок, які необхідно було отримувати заявникам.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Мав допомагати батькам-пенсіонерам: волинянина посадили на три роки, бо не взяв повістку![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 06:18
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 06:18
Свідчить про давні практики управління водою: в Індії виявили тисячолітній трубопровід
Сьогодні 00:16
Сьогодні 00:16
Лучанин обікрав магазин, а вдома тримав патрони до пістолета. Як його покарали![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 23:35
![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 23:35
Звичайна нісенітниця: Лукашенко збрехав про українські дрони над Білоруссю
11 Серпня 2024 23:07
11 Серпня 2024 23:07
У Нововолинську вдруге провели змагання для малюків «Забіг у повзунках»
11 Серпня 2024 22:39
11 Серпня 2024 22:39
Авто влетіло у дерево: в Луцькому районі – ДТП
11 Серпня 2024 22:11
![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 22:11
Завтра Ковель прощатиметься з 26-річним майором Борисом Степанюком
11 Серпня 2024 21:43
11 Серпня 2024 21:43
Заплатить 51 тисячу за підробку документів: підприємець намагався виїхати в Польщу через «Устилуг»![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 21:15
![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 21:15
У Нововолинську розгорнули найбільший вʼязаний прапор України
11 Серпня 2024 20:47
11 Серпня 2024 20:47
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.