USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

У міськраді – проти «антиукраїнської резолюції» польського Сейму

24 Квітня 2013 12:05
Заяву проти пропозиції польського сейму визнати ОУН-УПА злочинними організаціями підтримали у луцькій мерії.
Заяву озвучив депутат міськради «свободівець» Андрій Калахан під час 40-ої сесії міськради 24 квітня.
Більшість депутатів Луцької міськради підтримала заяву до Президента України Віктора Януковича, Голови Верховної Ради України Володимира Рибака, Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари та депутатів Сейму Республіки Польща «Щодо намірів Сейму Республіки Польща ухвалити антиукраїнську резолюцію», внесену фракцією ВО «Свобода».
Текст заяви:
Луцька міська рада висловлює глибоке обурення та категорично засуджує наміри Сейму Республіки Польща ухвалити шовіністичну за змістом та антиукраїнську за суттю постанову про визнання ОУН–УПА «злочинними організаціями, які вчинили геноцид польського населення «східних кресів» 1939-1947 років.
В той час, коли в останні роки помітно налагодились польсько-українські стосунки, зроблено суттєвий прорив у міждержавних відносинах, – депутати польського Сейму зайняли неочікувано жорстку антиукраїнську позицію.
Депутати Сейму Республіки Польща повинні усвідомити, що подібні проекти ухвал грають виключно на руку Кремлю. Маємо розуміти: загострення україно-польських стосунків вигідне тільки геополітичним інтересам Російської Федерації.
Така ухвала фактично перекреслює добросусідські рівноправні міжнародні відносини України та Польщі. З боку польської сторони на українців знову чиниться шалений тиск із метою покласти всю відповідальність за події 1942-1943 років на Волині на українську сторону.
Волинь пам’ятає про трагічні події 1943 року не тільки з наукових трактатів та публікацій у пресі. Ще живі учасники тих подій, які дивом врятувалися від трагічної загибелі. І чи не в кожній волинській родині живе пам’ять про «діяння» загонів Армії Крайової, які боролися проти права українців на власну державу.
Формулювання, які вживає польська сторона в проекті ухвали, є цілковито неприйнятними та суперечать історичній правді. Від них віє ознаками польського колоніалізму, шовінізму та ксенофобії, втручанням у внутрішні справи суверенної держави та прагненням нав'язати чужих героїв чи заборонити іншій нації вшановувати своїх. Крім того, у проекті ухвали Сейму містяться ознаки територіальних претензій до України.
Ми, депутати Луцької міської ради, переконані, що Польському Сейму потрібно було би покаятися перед українцями за багаторічну політику окупації та знищення української ідентичності, а не ухвалювати постанови подібного змісту.
Вважаємо своїм обов'язком нагадати депутатам вищого законодавчого органу Республіки Польща про те, що з середини XIV століття Польща здійснювала послідовну загарбницьку політику щодо українського народу. Польща неодноразово брала участь у розподілі українських територій, підписувала договори, які позбавляли українців права на власну державність, здійснювала колонізаційну політику, вдавалася до різноманітних форм соціального і національного гноблення, утисків української мови, школи та церкви. Крім того, була причетна до депортацій і репресій українців, етнічних чисток на землях їхнього компактного проживання. Рішення про це ухвалювалися на найвищому державному рівні, і ця політика тривала понад шість століть – з середини XIV до середини ХХ століття.
Останні події у Польщі свідчать, що депутати Сейму та польська влада взяли курс на замовчування злочинів, здійснених Армією Крайовою та іншими польськими збройними формуваннями, а також фактично відмовилися засудити операцію «Вісла». Позиція польської сторони у питанні оцінки українсько-польської війни 1943 року не сприяє встановленню рівноправних стосунків між двома народами та суперечить історичній правді. Напевно, депутати Сейму забули, що Волинь – українська територія. І зовсім не українці прийшли на польські етнічні землі з метою їхньої анексії. Також обурення викликає той факт, що споконвічні етнічні українські землі у проекті ухвали пропонується назвати «східними кресами» та «малопольщею». Це все дуже нагадує рецидиви польського імперіалізму. Таке враження, що хтось навмисно готується спровокувати нове протистояння та посіяти ворожість у стосунках.
Українцям також не доведеться вибачитися перед Польщею за Богдана Хмельницького, Івана Гонту, перед Росією – за Виговського і Мазепу, перед татарами – за Івана Сірка, перед Німеччиною – за вояків УПА, зрештою – за всіх тих, хто не давали можливості зайдам-окупантам спокійно грабувати і знищувати українське населення та поневолювати український народ.
Подібні ініціативи польської сторони суперечать принципу добросусідства між двома народами. Прагнення польської сторони оголосити борців за незалежність України «злочинцями» завдасть непоправної шкоди міждержавним відносинам та зруйнує взаємопорозуміння між націями, досягнуте в попередні роки.
Не Україна має просити вибачення за дії УПА, що стала на захист українського населення на перекреслила загарбницькі наміри поляків стосовно українських земель в роки Другої світової війни, а Польща – за дії своїх загонів, які боролись на українських етнічних землях проти права нашої нації на свободу та незалежність за «Жеч Посполіту від можа до можа», - йдеться у заяві.
Тому Луцька міська рада вимагає:
– від МЗС України – на офіційному рівні висловити ноту протесту намірам вищого законодавчого органу Республіки Польща, які суперечать принципу рівноправності та добросусідства між двома народами.
– від Верховної Ради України – звернутися до Польського Сейму із закликом відмовитися спекулювати на складній і трагічній темі українсько-польської війни та припинити втручатись у внутрішні справи України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
кононович Показати IP 24 Квітня 2013 12:33
Фошизм не пройдет
Александр Показати IP 24 Квітня 2013 13:00
Пройдет оссоциация с ЕС
Володимир Показати IP 24 Квітня 2013 13:22
В проекті постанови польського сейму не йдеться про осудження українців, а лише бандерівців.
українка Показати IP 24 Квітня 2013 15:08
Володимир, а бандерівці хіба не є частиною українців????
Ольга Показати IP 25 Квітня 2013 15:07
Найбільше ображає те, що ніхто не бачить колоди у власному оці, а лише тріску в чужому. Набридли ці розборки: винні всі і праві так само, і не нам судити кого б то не було: ні червону армію, ні бандерівців, ні армію крайову. Варто вивчити те що було і не повторювати помилок. Я наприклад не розумію чому УПА не вважають ветеранами війни: вони теж воювали з фашистами. А про наміри сейму взагалі немає чого говорити - другий Кремль.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus