Суд відпустив екс-нардепа Мартиненка на поруки
![](/resize/450x330/r/files/news/2017/04-22/216148/3667.jpg)
Солом'янський райсуд міста Києва відмовив в арешті екс-нардепа від "Народного фронту" Миколи Мартиненка та відпустив його на поруки.
Відповідне рішення зачитав головуючий у засіданні суду з обрання Мартиненку запобіжного заходу суддя Олександр Бобровников, пише Українська правда.
"Відмовити в задоволенні клопотання, застосувати до Миколи Мартиненка запобіжний захід у вигляді особистої поруки народних депутатів та міністрів", - зазначив він.Також суддя зобов'язав Мартиненка повідомляти суд про зміну місця проживання, з'являтися на виклики для слідчих дій, утримуватися від спілкування з рядом осіб, які фігурують в матеріалах підозри та здати всі документи для виїзду за кордон.
Разом з тим, Мартиненко подякував усім, хто взяв його на поруки.
"Я готовий іти в суд по всіх фактах, що назвали прокурори, і відстоювати свою правоту", - заявив він.
Як відомо, 20 квітня детективи НАБУ та прокурори САП затримали екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу, екс-нардепа Миколу Мартиненка за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 ("Створення злочинної організації") та ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України, через які ДП "СхідГЗК" завдано збитків на суму 17,28 млн доларів.
Також було затримано другого фігуранта у справі завдання збитків ДП "СхідГЗК" - Сергія Перелому.
Також Перелома фігурує у кримінальному провадженні за фактом завдання збитків "Одеському припортовому заводу" у сумі 205 млн грн, справу передано до суду, затриманий має статус обвинуваченого.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура мала б просити суд взяти Мартиненка під варту на 60 діб з альтернативою застави у 300 млн гривень.
21 квітня у Солом'янському судді відбулося засідання з обрання запобіжного заходу для затриманих. У засіданні було оголошено перерву до 10:00 та 12:00 22 квітня.
Зазначимо, що розслідування проти політика офіційно стартувало в грудні 2015 року. Проте через очікування відповідей на запити в різні міжнародні відомства - справа зависла. Апеляційний суд Києва скасував рішення суду першої інстанції про зобов'язання НАБУ закрити кримінальне провадження щодо екс-нардепа.
Це пов'язано з тим, що справа екс-нардепа пов'язана з потоками коштів за кордон, і це те, що не дає можливості швидко закінчити розслідування.
Наразі детективи НАБУ встановили факти заподіяння шкоди інтересам держпідприємства НАЕК Енергоатом у розмірі понад 6,4 млн євро за переплату за придбане обладнання в чеського акціонерного товариства Škoda JS.
Нагадаємо, Микола Мартиненко був нардепом ВРУ 3 – 8 скликань, двічі обирався від виборчого округу № 21 (центр – м. Ковель). У 2016 році добровільно відмовився від депутатського мандату у в зв`язку із скандалом навколо розслідування, яке проводить Національне Антикорупційне бюро України щодо його можливої причетності до корупції. У грудні минулого року Верховна Рада достроково припинила депутатські повноваження Мартиненка.
НАБУ перевіряє причетність екс-депутата до схем з урановим концетратом під час його закупівлі ДП Східний гірничо-збагачувальний комбінат у австрійського товариства Steuermann Investitions.
У травні 2016 року Генеральна прокуратура передала НАБУ 40 томів матеріалів по справі Мартиненко.
Детально про справу Мартиненка читайте ТУТ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Відповідне рішення зачитав головуючий у засіданні суду з обрання Мартиненку запобіжного заходу суддя Олександр Бобровников, пише Українська правда.
"Відмовити в задоволенні клопотання, застосувати до Миколи Мартиненка запобіжний захід у вигляді особистої поруки народних депутатів та міністрів", - зазначив він.Також суддя зобов'язав Мартиненка повідомляти суд про зміну місця проживання, з'являтися на виклики для слідчих дій, утримуватися від спілкування з рядом осіб, які фігурують в матеріалах підозри та здати всі документи для виїзду за кордон.
Разом з тим, Мартиненко подякував усім, хто взяв його на поруки.
"Я готовий іти в суд по всіх фактах, що назвали прокурори, і відстоювати свою правоту", - заявив він.
Як відомо, 20 квітня детективи НАБУ та прокурори САП затримали екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу, екс-нардепа Миколу Мартиненка за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 ("Створення злочинної організації") та ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України, через які ДП "СхідГЗК" завдано збитків на суму 17,28 млн доларів.
Також було затримано другого фігуранта у справі завдання збитків ДП "СхідГЗК" - Сергія Перелому.
Також Перелома фігурує у кримінальному провадженні за фактом завдання збитків "Одеському припортовому заводу" у сумі 205 млн грн, справу передано до суду, затриманий має статус обвинуваченого.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура мала б просити суд взяти Мартиненка під варту на 60 діб з альтернативою застави у 300 млн гривень.
21 квітня у Солом'янському судді відбулося засідання з обрання запобіжного заходу для затриманих. У засіданні було оголошено перерву до 10:00 та 12:00 22 квітня.
Зазначимо, що розслідування проти політика офіційно стартувало в грудні 2015 року. Проте через очікування відповідей на запити в різні міжнародні відомства - справа зависла. Апеляційний суд Києва скасував рішення суду першої інстанції про зобов'язання НАБУ закрити кримінальне провадження щодо екс-нардепа.
Це пов'язано з тим, що справа екс-нардепа пов'язана з потоками коштів за кордон, і це те, що не дає можливості швидко закінчити розслідування.
Наразі детективи НАБУ встановили факти заподіяння шкоди інтересам держпідприємства НАЕК Енергоатом у розмірі понад 6,4 млн євро за переплату за придбане обладнання в чеського акціонерного товариства Škoda JS.
Нагадаємо, Микола Мартиненко був нардепом ВРУ 3 – 8 скликань, двічі обирався від виборчого округу № 21 (центр – м. Ковель). У 2016 році добровільно відмовився від депутатського мандату у в зв`язку із скандалом навколо розслідування, яке проводить Національне Антикорупційне бюро України щодо його можливої причетності до корупції. У грудні минулого року Верховна Рада достроково припинила депутатські повноваження Мартиненка.
НАБУ перевіряє причетність екс-депутата до схем з урановим концетратом під час його закупівлі ДП Східний гірничо-збагачувальний комбінат у австрійського товариства Steuermann Investitions.
У травні 2016 року Генеральна прокуратура передала НАБУ 40 томів матеріалів по справі Мартиненко.
Детально про справу Мартиненка читайте ТУТ.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 3
![](/public/images/user_no_foto.png?1722672924)
валік
Показати IP
22 Квітня 2017 15:03
олгархі візміть мене хтось на порукі) як ви всі задрали вже своєю брихнею)
![](/public/images/user_no_foto.png?1722672924)
українець
Показати IP
22 Квітня 2017 17:33
Хай живе український суд - самий гуманний суд у світі! :) Ганьба!!!
![](/public/images/user_no_foto.png?1722672924)
Кастрюлька
Показати IP
22 Квітня 2017 19:56
Йдемо перекривати дорогу, Гузь - ти з народом?
На Волині судили водійку за хабар капітану поліції![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 11:02
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 11:02
Здає кров з 19 років: медсестра з Волині отримала почесний статус «Заслужений донор України»
Сьогодні 10:34
Сьогодні 10:34
В Україні офіційно з’явиться нова професія
Сьогодні 10:05
Сьогодні 10:05
На Рівненщині скандального ексвійськкома, який побив підлеглого, випустили з СІЗО під заставу
Сьогодні 09:07
Сьогодні 09:07
Звільнені з ув'язнення російські опозиціонери закликали Захід зняти санкції з «простих росіян»
Сьогодні 08:38
Сьогодні 08:38
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.