«Ми найдосвідченіша і найсучасніша армія світу». Командир «Любарта» Янкі – про оборону Торецька, наміри ворога й проблеми ЗСУ
Командир 5-го батальйону 12-ї бригади «Азов» Вадим Крикун із позивним Янкі розповів про ситуацію під Торецьком і намагання росіян зайти у фланги, про помилки ЗСУ, які використовують окупанти, про зміни в організації війська з 2022 року, про технічні рішення, які дозволяють зупинити росіян, про мобілізацію та про те, чому всі українці мають готуватися воювати.
23 Грудня 2024 14:02
Чоботар з Луцька безплатно ремонтує берці, рюкзаки та плитоноски військовим
Лучанин Олександр Гапон ремонтує взуття з 16 років. Зізнається: завжди намагався зменшити ціну для пенсіонерів чи переселенців. А від початку війни з 2014 року чоловік допомагає військовим. Під час повномасштабного вторгнення роботи додалося, тому в майстерню взяв помічника.
21 Грудня 2024 22:12
«Кожен четвертий-п’ятий волинянин – людина з інвалідністю». Розмова з директором центру реабілітації
Про реабілітаційні послуги, тривожну статистику і процес відновлення після захворювання або травми розповів медичний директор комунального підприємства «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади» Ігор Гнетньов.
21 Грудня 2024 08:12
«Роблю так, щоб побратими отримували гастрономічну насолоду», – кухар зі сталевої сотки на псевдо Ложка
Пан Олексій родом із Луцька. Тривалий час чоловік проходив службу на бойових посадах, де мав змогу безпосередньо нищити ворогів. Згодом через проблеми зі здоров’ям боєць перевівся в тил, де, за його словами, роботи теж чимало. Нині Олексій – кухар їдальні взводу матеріально-технічного забезпечення стрілецького батальйону 100-ї омбр.
15 Грудня 2024 20:21
«Лікуємо, годуємо, доглядаємо, купаємо, гуляємо»: як виходжують немовлят у неонатальному відділенні Волинського перинатального центру
У відділені, розрахованому на 35 ліжок, лікують новонароджених та дочасно народжених діток: тут забезпечують малюкам постінтенсивний догляд, виходжування та реабілітацію. Щороку лікарі й медсестри відділення надають допомогу близько тисячі малюків з усієї області – в разі потреби їх до медзакладу доправляє реанімаційна бригада.
11 Грудня 2024 15:18
Військова з Луцька малює картини та розписує одяг, щоб допомогти ЗСУ
За кошти з продажу своїх картин лучанка купила два автомобілі, РЕБ, Starlink, бронежилети, шоломи та інше обладнання для ЗСУ.
10 Грудня 2024 08:10
Більше стрільб і вправ з вогневої підготовки: як мобілізованих з Волині навчають на полігоні
Військовослужбовців у навчальному центрі розділяють на різні групи по 10-15 людей, і кожен починає свій етап навчання. З 1 листопада навчання збільшили з місяця до півтора, воно відбувається за новою програмою, яка адаптована до сучасних умов війни.
8 Грудня 2024 07:44
«За кожного бійця відчуваю відповідальність, бо це мої хлопці», – волинянин Балу з бригади «Лють»
За його плечима понад 10 років бойового досвіду та багато успішних завдань. Олега Булатова бійці називають Балу. Поліцейський каже, що для нього війна розпочалася ще у 2014 році. Добровольцем він пішов у роту міліції особливого призначення «Світязь», брав участь у боях під Іловайськом, у Вуглегірську, пройшов полон, отримав поранення. Після лікування Олег Булатов працював у патрульній поліції, згодом знову повернувся у «Світязь», але вже командиром роти. На цій посаді його і застала повномасштабна війна.
5 Грудня 2024 19:03
Дивом вижив на фронті, а нині бореться за життя вдома: історія захисника з Камінь-Каширщини
Олег Шитлюк із села Проходи Камінь-Каширського району кілька разів на фронті був на волосинці від смерті, отримуючи поранення. Після останнього з них його везли з передової… у чорному мішку. Навіть дружині спочатку повідомили найстрашнішу новину, що її коханого немає. Вона не повірила, бо ж відчувала, що це неправда. Олег справді вижив. Однак клятий осколок у голові не дає йому жити повноцінно.
5 Грудня 2024 17:46
«Додому тягне, але ми хочемо в українське Дебальцеве»: подружжя переселенців волонтерить у Рожищі
Волонтерське об'єднання жінок з вулиці Чайковського (нині Любомира Гузара) у Рожищі готує смаколики військовим з початку повномасштабної війни, аби хлопці знали: про них турбуються, за них переживають, їх чекають. До цього гурту небайдужих та щирих українок долучилося й подружжя Віри та Віктора Змійових, які знайшли прихисток на Волині, тікаючи від війни.
5 Грудня 2024 13:40
«Це неабияк дисциплінує»: студентка ВНУ розповіла про переваги участі у програмі «Подвійний диплом»
Одна з перспектив навчання у Волинському національному університеті імені Лесі Українки – програма «Подвійний диплом», яка відкриває перед здобувачами освіти нові горизонти. У ній можуть брати участь студенти певних спеціальностей, зокрема ті, хто навчається за напрямом «Полоністика».
4 Грудня 2024 06:48
Мобілізація, кадрові зміни, безпека регіону і що не робитиме на посаді. Інтерв’ю з головою Волинської ОВА Іваном Рудницьким
Захист критичної інфраструктури, реакція на ракетні удари ворога, мобілізація, бронювання працівників, виїзди в громади, підтримка ветеранів і переселенців, євроінтеграція та відкритість до людей – про це та багато іншого розповів голова Волинської обласної військової адміністрації Іван Рудницький.
29 Листопада 2024 14:52
«На війні вік не має значення»: 22-річного воїна з Князівської бригади Президент нагородив орденом «За мужність»
Історія Данила Новохатька – це приклад відданості та мужності. У 2022 році, після закінчення Військового коледжу сержантського складу Національної академії Сухопутних військ, він не замислюючись обрав для служби 14-ку, керуючись внутрішнім покликом. За ці роки Данило пройшов найгарячіші точки, керував групами під час зачистки ворожих позицій, пережив потужні артобстріли та виконував складні бойові завдання. Його головна гордість – побратими.
26 Листопада 2024 13:07
«Гюрза» не раз рятувала життя мені й побратимам», – воїн сталевої сотки про «бойову подругу»
Пан Анатолій родом із Колок, що на Волині. До війська чоловік приєднався у перші дні повномасштабного вторгнення. Нині він – водій стрілецького відділення стрілецького взводу стрілецької роти 1-го стрілецького батальйону 100-ї омбр, де виконує завдання з доставки піхотинців на позиції, а також евакуації поранених з поля бою. А допомагає йому в цьому український бронеавтомобіль «Гюрза».
26 Листопада 2024 08:10
«Сказав: доживу до обміну, щоб дізнатися, як мама повернула собаку». Лучанин Дмитро Селютін – про 29 місяців російського полону
Військовий медик із Луцька Дмитро Селютін розповів про пережиті в російському полоні тортури, повернення додому та зустріч із собакою, яку був змушений лишити в оточеному Маріуполі.
25 Листопада 2024 15:51
«Ми мусимо обстежувати пацієнтів, які не потребують магнітно-резонансної томографії», – рентгенолог із Луцька про доцільність МРТ чи КТ і великі черги
Візуалізація внутрішніх органів і тканин нині стала одним із провідних методів обстеження. Ним послуговуються спеціалісти більшості медичних напрямків. Вони увійшли до так званих високоточних досліджень. Тому й попит на них швидко зріс. На жаль, це призвело до того, що люди самі собі почали призначати МРТ або КТ.
25 Листопада 2024 08:10
А що подумають люди, як пережити втрату, шкала брехні і пігулки від стресу. Інтерв’ю з лікаркою-психологинею з Луцька
Консультація у спеціаліста, який знається на психіці людини, для багатьох досі залишається особистісним бар’єром, який переступити надто важко. Надто важко розповісти чужій людині про свій внутрішній світ і власні хвилювання. Розговорити людину непросто, але справжній фахівець ніколи не вникатиме в особисте, яке не стосується теми консультації, запевняє лікарка-психологиня Юлія Коляда. Проте й без відвертості результату не буде.
24 Листопада 2024 11:59
«Бевка», кава з жолудів і «чорні дошки» в селах: спогади 93-річної лучанки про Голодомор 1946-1947 років
Масовий голод 1946-1947 років був спричинений тогочасною економічною політикою СРСР: у селян забирали весь урожай та продавали за кордон. Найбільше страждав південь України. В окремих населених пунктах радянська влада встановлювала так звані чорні дошки, ізолюючи таким чином населення від будь-якого продовольчого постачання. 93-річна жителька Луцька Євгенія Вишневська застала й пережила штучний голод на рідній Одещині. На той момент їй було 16 років.
23 Листопада 2024 17:31
Сьогодні 00:14
24 Грудня 2024 23:49
24 Грудня 2024 23:31
24 Грудня 2024 23:13
24 Грудня 2024 22:55
24 Грудня 2024 22:37
24 Грудня 2024 22:19
24 Грудня 2024 22:01
24 Грудня 2024 21:43