На Волині – черга на ПЛР-тести, а вірусологи працюють без обіду і туалету
![](/resize/450x250/r/files/news/2020/06-03/293594/testy2_.jpg)
Два вірусологи – на Волинську область, півсотні – на всю Україну. Нині на Волині утворилася черга на проходження ПЛР-тестів на коронавірус. Люди чекають на результати тестів навіть по десять днів.
Справа в тім, що, як і в нашій області, так і в усій Україні, бракує спеціалістів-вірусологів, йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс». Відтак вірусологічна лабораторія в Луцьку працює у дві зміни.
Волинські лікарі скаржаться, що результатів найбільш достовірного тесту, що здійснюється методом полімеразно-ланцюгової реакції, потрібно чекати ледь не два тижні. На Волині є лише одна вірусологічна лабораторія, яка проводить ці тести. І справа навіть не в обладнанні, а в тому, що критично бракує спеціалістів.
Читати ще: На Волині лише два вірусологи роблять ПЛР-тести на COVID-19
Очільниця Волинського обласного лабораторного центру Наталія Янко розповідає, що останні п’ять років вірусологів в Україні фактично не готували.
«Лабораторія працює в надзвичайних умовах. У нас всього два вірусологи. Тому ми їх дуже цінуємо», – коментує вона.
Працівники лабораторії цілком серйозно розповідають, що після того, як одягають захисний костюм, більше не виходять за межі робочого місця – ані на обід, ані в туалет. Так триває зміна. Таких змін дві, але все одно критично бракує робочих рук.
«Нам дуже важко працювати в період пандемії, як і усім медикам. Оскільки через лабораторію проходять вже не сотні, а тисячі зразків. І це дуже велике навантаження», – зазначає завідувачка вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру Ольга Полухтович. – Зараз у нас ненормований робочий день. Ми працюємо стільки, скільки потребує цього ситуація».
Загалом за день лабораторія може зробити 200 реакцій. Проте того дня, коли в лабораторію завітали журналісти, на працівників очікувало аж 800 зразків, які потрібно протестувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Справа в тім, що, як і в нашій області, так і в усій Україні, бракує спеціалістів-вірусологів, йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс». Відтак вірусологічна лабораторія в Луцьку працює у дві зміни.
Волинські лікарі скаржаться, що результатів найбільш достовірного тесту, що здійснюється методом полімеразно-ланцюгової реакції, потрібно чекати ледь не два тижні. На Волині є лише одна вірусологічна лабораторія, яка проводить ці тести. І справа навіть не в обладнанні, а в тому, що критично бракує спеціалістів.
Читати ще: На Волині лише два вірусологи роблять ПЛР-тести на COVID-19
Очільниця Волинського обласного лабораторного центру Наталія Янко розповідає, що останні п’ять років вірусологів в Україні фактично не готували.
«Лабораторія працює в надзвичайних умовах. У нас всього два вірусологи. Тому ми їх дуже цінуємо», – коментує вона.
Працівники лабораторії цілком серйозно розповідають, що після того, як одягають захисний костюм, більше не виходять за межі робочого місця – ані на обід, ані в туалет. Так триває зміна. Таких змін дві, але все одно критично бракує робочих рук.
«Нам дуже важко працювати в період пандемії, як і усім медикам. Оскільки через лабораторію проходять вже не сотні, а тисячі зразків. І це дуже велике навантаження», – зазначає завідувачка вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру Ольга Полухтович. – Зараз у нас ненормований робочий день. Ми працюємо стільки, скільки потребує цього ситуація».
Загалом за день лабораторія може зробити 200 реакцій. Проте того дня, коли в лабораторію завітали журналісти, на працівників очікувало аж 800 зразків, які потрібно протестувати.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 6
![](/public/images/user_no_foto.png?1722327337)
Ото дурдом!
Показати IP
3 Червня 2020 21:38
"ВІРУСОЛОГИ ПРАЦЮЮТЬ БЕЗ ОБІДУ І ТУАЛЕТУ" Ви, що здуріли? Ви не знаєте, що трапиться з людьми. які не обідають і не ходять в туалет?
![](/public/images/user_no_foto.png?1722327337)
Читач до Ото дурдом!
Показати IP
4 Червня 2020 09:08
А як же фізіологічно можна не піти в туалет протягом зміни. Це ж неправда. Для чого таке писати???.
![](/public/images/user_no_foto.png?1722327337)
лучанка
Показати IP
3 Червня 2020 22:01
А вони що, роблять окремо кожен зразок?Потрібно тести робити групами, як у всіх країнах-розділити наявні 800 зразків на групи по 100 чи по 50. Якщо результат позитивний- подрібнювати проби далі. І так аж до відокремлення позитивних аналізів. Обов"язково будуть групи з негативним результатом і не прийдеться робити індивідуальні аналізи.Якось навіть називається такий принцип, на жаль, не пам"ятаю.Головне, правда, не переплутати прізвища в групах, а то залікують здорових.
![](/public/images/user_no_foto.png?1722327337)
Лучанка
Показати IP
3 Червня 2020 23:55
А ви людоньки, до кафе ходіть, ресторанів у тролейбусах та маршрутках їздіть, одним словом карантин послаблюйте, що буде пізніше можете здогадатись самі...
![](/public/images/user_no_foto.png?1722327337)
Такі справи
Показати IP
4 Червня 2020 18:51
щоб покакати - потрібно поісти... От чому не ходять в туалет!Чи довго так напрацюють?Держава готує юристів, філологів, економістів, а вірусологів, виявляється, 5 років не потрібно було.
![](/public/images/user_no_foto.png?1722327337)
Анонім
Показати IP
4 Червня 2020 21:03
!!! Ми їх дуже цінуємо ( праця без обіду і туалету)
Угорщина спростила умови вʼїзду для росіян і білорусів після візиту Орбана до Москви, – ЗМІ
Сьогодні 10:39
Сьогодні 10:39
У громаді на Волині попрощалися з Героєм Ігорем Зайцем
Сьогодні 10:23
Сьогодні 10:23
На фронті в Україні з'явилися нові російські дрони: аналітики повідомили, яка їхня мета
Сьогодні 10:05
Сьогодні 10:05
У Луцьку на Ковельській авто збило чоловіка![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 09:48
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 09:48
У медзакаладах Волині будуть «палати героїв» для тривалого перебування поранених військових
Сьогодні 09:32
Сьогодні 09:32
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.