USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 41.80 42.25
  • PLN 10.20 10.35

Лучан атакують кліщі

12 Травня 2016 10:44
На Волині почастішали випадки укусів людей кліщами. Від початку року вже кілька потерпілих опинилося в обласній інфекційній лікарні. Їм поставили діагноз «кліщовий бореліоз» (хвороба Лайма), - інформує Вісник+К.

– Нещодавно виписали молодого лучанина, який потрапив до нас після риболовлі на Стиру, – розповідає заступник головного лікаря Волинської обласної інфекційної лікарні Руслан Морочковський. – У нього діагностували хворобу Лайма.

Чоловік звернувся до медиків по допомогу, помітивши перші симптоми недуги. У нього з’явилися почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у тілі, млявість. Інфекціоністи кажуть: якщо не почати лікування на ранній стадії, то хвороба може призвести до ураження різних органів – шкіри, суглобів, м’язів, нервової та серцево-судинної системи – й навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування паразита: протягом першої доби ймовірність інфікування незначна, а от у кінці третьої наближається до ста відсотків.

Окрім хвороби Лайма, кліщі можуть стати причиною розвитку ще двох небезпечних недуг – кліщового вірусного енцефаліту та марсельської гарячки. Остання реєструвалася лише на території АР Крим.

Що робити, щоб не допустити укусу? Обов’язково, збираючись на прогулянку на природу, одягайте головний убір та сорочку чи светр з довгими рукавами, які щільно прилягатимуть до тіла. Вдома ретельно огляньте себе та дітей, чи, бува, кліщ таки не присмоктався (особливу увагу приділіть ділянкам, покритим волоссям). Одяг після відпочинку слід витрусити й відразу випрати.

Що робити, якщо кліщ усе ж є на тілі? Змастіть його олією й повільно витягніть разом з хоботком (не лише сам «животик»), розхитуючи кровососа пальцями. Після видалення паразита змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою. Самого шкідника найкраще спалити, а за людиною спостерігати два тижні, чи не підвищиться температура, не з’явиться на місці укусу почервоніння й інші неприємні симптоми. Якщо ви самі не можете витягнути кліща, негайно зверніться до найближчого травмпункту.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 4
вах Показати IP 12 Травня 2016 13:21
почему не травят клещей как при Совке?
Богдан Показати IP 12 Травня 2016 14:57
Після поїздки в ліс в Гараджу виявив на животі в малого кліща. Пробував мазати олією, витягувати пальцями, пінцетом - нічого не вийшло. Поїхали в дитячу лікарню, лікар за кілька секунд витягнув паразита.
Собака Показати IP 12 Травня 2016 15:56
Кліща не палити, а зберегти в банці щоб у санстанції провели аналіз чи він заражений, бо є кліщі і безобідні. Ніякою олією не поливати, це міф і дурість, так він вам і виліз сам. Робиться петля з нитки і під саму шкіру, тягнути тихенько, або пінцетом викручувати в будь-яку сторону.
Sova Показати IP 13 Травня 2016 09:00
У Львові оприскали всі парки - один метр від доріжки. Все обійшлось у 8 тисяч гривень. Лікування одного зараженого обходиться в півтори тисячі

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus