USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.10

Працівників волинської школи змушують платити за медогляд

2 Лютого 2016 09:22
Напередодні чергового медогляду в одній із Рожищенських районних загальноосвітніх шкіл працівників поставили до відома: тепер вони змушені платити за медогляд (а точніше – лабораторне обстеження в санстанції) з власної кишені, – пише «Район.Рожище».

Сума – незалежно від посади та окладу – 51 гривня.

Ще рік тому, зі слів педколективу, ці витрати були покладені на районний бюджет. Сьогодні ж їх повідомили, що вони мають здати гроші медпрацівнику школи, а та уже оплатить лабораторне обстеження в СЕС у відділенні Ощадбанку.

У результаті більшість працівників віддавати 51 гривню за те, щоб пройти медогляд, не хоче, адже вважає, що це прямі обов’язки працедавця.

Ми звернулися за коментарем у СЕС та районний відділ освіти.

Як повідомили у Рожищенському районному лабораторному відділенні Луцького міськміжрайонного відділення ДУ «Волинський обласний лабораторний центр» головного управління Держсанепідслужби України у Волинській області, справді, лабораторне обстеження у них лише платне. Надавати безкоштовно свої послуги, згідно з діючим законодавством, вони не мають права.

«У нас укладений договір з Рожищенською районною лікарнею, що бактеріологічне лабораторне обстеження будемо проводити ми, оскільки лікарня не має для цього спеціального обладнання, — зазначив головний лікар Микола Демидюк. — Раніше нашу роботу оплачувало районне управління освіти. Нам байдуже, хто оплачуватиме ці послуги — районна лікарня, чи відділ освіти, чи люди особисто. Ми просто не маємо права надавати послуги безкоштовно».

Ситуація насправді конфліктна і не зрозуміла: чому люди повинні сплачувати самотужки за певні медичні послуги, якщо це має відбуватися за кошт держави?

Як повідомили у Рожищенському районному відділі освіти, наразі на оплату лабораторних обстежень для педагогів коштів у бюджеті не передбачено.

«На бактеріологічні обстеження коштів не має, бо вони не передбачені в бюджеті. Раніше їх ми оплачували з субвенції, які отримували з Державного бюджету, але тепер з цих субвенцій взяти ці кошти ми не можемо, бо їх ледь вистачає, щоб заплатити за опалення та електроенергію, — повідомив Василь Масюк, заступник начальника Рожищенського районного відділу освіти».

Пристрасті наростають, однак досі невідомо, хто сплачуватиме за лабораторні дослідження під час медичного огляду для працівників шкіл.

Так, минулого року через подібну ситуацію збунтувався колектив ЗОШ № 1 й відмовився оплачувати обстеження.

Наразі нам також відомо, що педагоги ЗОШ № 2 передали у відділ освіти РДА протокол зборів трудового колективу з рішенням про відмову платити за медогляд.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 6
Тарас Чурило Показати IP 2 Лютого 2016 10:54
Ми вже довгий час говоримо про медичну реформу, ось вона в дії, кожен платить за себе сам
Мурило до Тарас Чурило Показати IP 2 Лютого 2016 21:17
Тарасику, тут медична реформа н і д о ч о г о. директори з економомістами прохлопали, а медики винні? похмелись
цікавий Показати IP 2 Лютого 2016 13:48
Цікаво, що з цього приводу думає прокуратура, адже вимога посадовців суперечить чинному законодавству?
Ірина Таран Показати IP 2 Лютого 2016 13:49
Це ще нічого, є тарифи і побільші
Вася Показати IP 2 Лютого 2016 21:13
таке враження, що бюджет освітянам складали у Москві. Як собі склали керівники освіти так начальник і затвердив. А передбачати тра, і такі видатки як медогляд. мабуть про бензин під службове авто пару гривень не забули?
1111111111111 до Вася Показати IP 3 Лютого 2016 07:51
Службове авто в відділі освіти це консерва, яку частіше штовхають ніж вона їде своїм ходом, тож про витрати бензину можете не турбуватися

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus