USD 42.00 42.40
  • USD 42.00 42.40
  • EUR 42.00 42.40
  • PLN 10.16 10.32

Вбивство Аміни Окуєвої: всі подробиці

31 Жовтня 2017 08:15
30 жовтня близько 20:30 у Глевасі Київської області сталося вбивство Аміни Окуєвої - двоє невідомих з автоматичної зброї розстріляли автомобіль, в якому знаходилася Окуєва з чоловіком. Жінку вбили пострілом у голову. Чоловік убитої Аміни Окуєвої, доброволець міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва, Адам Осмаєв отримав важкі поранення в ногу. За словами радника глави МВС Антона Геращенка, автомобіль був обстріляний з кущів на залізничному переїзді, інформує УНІАН.

На території столичної області та сусідніх регіонах був введений оперативний план «Сирена».


Як пише УП, після попереднього замаху Окуєвій було надано держохорону. Коли час сплив, їм запропонували продовжити державну охорону, однак Окуєва і Осмаєв відмовились від неї.

Згідно з попередніми даними, кілерів було двоє, вони випустили по автомобілю кілька куль. Місцеві чули постріли, які тривали 5-7 секунд. Стріляли чергами.


"Є певні орієнтування. На жаль, не можу озвучити. Можу сказати, що це була не одна куля", - заявив прокурор Київської області Дмитро Чибісов. Він додав, що на даний момент проводяться заходи по встановленню місця знаходження кілерів. "Зараз здійснюється перехоплення осіб, є деякі міркування, але це ще не все, що обробляється", - констатував він.


Глава Нацполіції України Сергій Князєв також стримано прокоментував вбивство. "Я можу підтвердити, що кілька годин тому на цьому місці вчинено вбивство, – одна людина загинула, одна – лежить у лікарні, її життю немає небезпеки. Постраждалим займаються лікарі, його оперують. Хто злочинці, ми поки не знаємо", – зазначив він. Глава Нацполіції не відповів на запитання про мотиви вбивства. Він сказав, що правоохоронці працюють над встановленням злочинців. "Якщо людина мертва, то це вбивство. Але нехай над цим працюють слідчі і прокурори", - заявив Князєв.

Пізніше чоловік убитої Адам Осмаєв дав коментар. Він розповів, що перед обстрілом він дружиною поверталися до Києва з іншого регіону, за кермом автомобіля знаходився він. За словами Осмаєва, на залізничному переїзді їх машину почали обстрілювати. "Все розліталося навколо мене, панель вся", – згадує він. "Я скільки міг проїхав, тому що влучили також в двигун, машина зупинилася. Намагався надати першу допомогу (Аміні - Ред.), але їй в голову влучили", – розповів Адам.

Обстріл він вважає замахом на них обох. І бачить у ньому російський слід, як і в ситуації з Мосійчуком.
Як сталов відомо згодом, Національна поліція за фактом загибелі доброволиці Аміни Окуєвої відкрила кримінальне провадження попередньо за статтею «Умисне вбивство». Про це Громадському радіо повідомив речник Національної поліції Ярослав Тракало.

Нагадаємо, це вже не перший замах на подружжя. 1 червня на Подолі в Києві Осмаєв, якого в Росії звинувачували в підготовці замаху на президента Володимира Путіна, і Окуєва приїхали на інтерв'ю з нібито французьким журналістом. При зустрічі він дістав пістолет і влучив в Осмаєва. Його дружина Аміна почала стріляти у відповідь з нагородної вогнепальної зброї та поранила нападника. У МВС заявили, що замах було сплановано і підготовлено російськими спецслужбами.

Аміна Окуєва - український лікар, громадський активіст та військовослужбовець чеченського походження. Учасниця подій Революції гідності та війни на сході України у складі батальйону «Київ-2».

Народилася 5 червня 1983 року в Одесі; разом із родиною мешкала у Москві та Грозному. До України повернулася 2003 року через Другу чеченську війну, вступила до Одеського медичного університету, який закінчила за спеціалізацією загальна хірургія. Після здобуття вищої освіти працювала лікарем-інтерном в Одесі.

З початком Євромайдану вступила до Самооборони, де була лікарем 8-ої Афганської сотні. З початком війни на сході України, у липні 2014 року, вступила до лав батальйону «Київ-2», куди була записана фельдшером, проте за словами самої Аміни Окуєвої медициною займалася мало. Брала участь в обороні Дебальцевого, виконуючи бойові завдання поблизу Чорнухиного у Луганській області. Пізніше служила у батальйоні «Золоті ворота».

Брала участь у створенні Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва, служила прес-офіцером батальйону, домагалася надання батальйону офіційного статусу від МВС. Брала участь у парламентських виборах 2014 року, балатуючись по одномандатному виборчому округу № 136 у Суворовському районіОдеси (самовисунення), однак, до Верховної Ради VIII скликання не потрапила, отримавши 3,72 % голосів виборців (9 місце на окрузі).

Була нагороджена орденом "Народний Герой України" у 2015 році. За віросповіданням Аміна Окуєва є мусульманкою. Згідно зі власними релігійними переконаннями носить хіджаб. Мотивом для участі у війні на Донбасі стало переконання того, що Росія є спільним ворогом українців і чеченців. Після завершення війни, планувала пов'язати своє подальше життя з військовою справою як військовий медик або учасник миротворчої місії.

Чоловік — Адам Осмаєв. Виховувала сина. Шлюб із Осмаєвим для Окуєвої другий — вперше заміж вийшла, коли жила в Москві.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 5
Лучанин Показати IP 31 Жовтня 2017 09:02
Опа
Українець Показати IP 31 Жовтня 2017 10:00
Ще б хтось сумнівався, що він побачить тут "російський слід". Та що вже там, треба було одразу казати, що ті двоє вбивць були особисто Путін і Мєдвєдєв. Бо ж інакше не могло бути. :)
Забужанин Показати IP 31 Жовтня 2017 10:55
Ти такий українець, як Путін "росіянин".
777 Показати IP 1 Листопада 2017 20:16
Вивели з гри людину ...І дали нове життя як варіант...
Українець Показати IP 15 Січня 2020 23:44
іслам і Україна не сумісні.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus