Пожежники пояснили, звідки взялася «димка» у Луцьку. ФОТО. ОНОВЛЕНО
![](/resize/450x247/r/files/news/2015/09-04/164575/11996308_822216867894564_1091213085_o.jpg)
На вулицях обласного центру Волині помітно відчутний запах диму. Також спостерігається туман. Такий стан речей не залишив байдужими лучан, які звернулись до редакції Інформаційного агенства Волинські Новини з проханням з’ясувати причину «димки».
Як повідомили в Управлінні ДСНС України у Волинській області, задимленість вулиць міста могла виникнути із багатьох причин. Зокрема, через поки що неліквідовані пожежі на торф’яниках, а також у зв’язку з масовим осіннім спалюванням сухого листя та бадилля.
Фото Оксани Гнатюк
Нагадаємо, 2 вересня 2015 року волинські рятувальники зареєстрували загорання на торф’яниках в Любешівському районі (урочище Сировин на площі 0,15 га) та поблизу села Галина Воля Старовижівського району (на площі близько 3 га).
За добу зареєстрували 10 пожеж сухого трав’яного настилу в селах Звірів Ківерцівського району (1 га), Струмівка Луцького району (0,1 га), Пульмо та Хрипськ Шацького району (відповідно 3 та 4,9 га), Жиричі Ратнівського району (2 га), Ветли Любешівського (1 га), Ясинівка Рожищанського району (4,5 га), Осерди Турійського району (на площі 1 га). Загорання ліквідували.
Також загорання сухої трави на площі 2 га виникло в селі Миловань Любомльського району.
Продовжується гасіння пожеж на торф’яниках в Ратнівському, Камінь-Каширському, Любешівському районах та в селищі Шацьк. До боротьби з вогнем в північних районах області залучили загалом 13 пожежних автомобілів та 3 мотопомпи, 66 працівників державної та місцевої пожежної охорони, 2 одиниці інженерної техніки, 26 осіб місцевого населення, 3 працівники управління водних ресурсів.
Окрім цього, минулої доби зареєстрували дві пожежі на торф’яниках. Так поблизу села Підцир’я Камінь-Каширського району виникли осередки загорань на загальній площі 0,45 гектара. Для ліквідації горіння скерували чергову варту рятувальників ДПРЧ-8 Каменя-Каширського, їм допомагають 10 осіб місцевого населення. Пожежа на торфовищі площею 1 гектар виникла у Володимир-Волинському районі поблизу села Білин. Там працює особовий склад ДПРЧ-7 Володимира-Волинського.
Також рятувальники зафіксували 5 пожеж сухого трав’яного настилу. Зокрема, в селах Городовець Турійського району та Крупа Луцького району на площі по 1,5 га, в селі Жидичин Ківерцівського району на площі 3 га, в селі Городне Любомльського району на площі 17 га, в селі Козлиничі Маневицького району на площі 6 га осередками. За кожним фактом цих пожеж проведено розслідування причини виникнення шляхом опитування мешканців населених пунктів і встановлені особи, які здійснювали зумисні підпали сухої рослинності або спричинили ці загорання з власної необережності.
До сьогодні триває гасіння торфовищ у селі Пнівне Камінь-Каширського району. Так, із палаючих 10 гектарів торфу залишилось погасити 0,3 гектара. Досі ліквідовують загорання торф’яників між селами Видерта та Ворокомле у тому ж районі, яке триває уже протягом кількох тижнів. Так, із 100 гектарів (всього 11 осередків загорання) залишилось погасити 32.
Також триває ліквідація пожежі на торф’яниках у селі Горичів Володимир-Волинського району.
А ось загорання у лісі, що поблизу села Липне Ківерцівського району, уже ліквідували.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Як повідомили в Управлінні ДСНС України у Волинській області, задимленість вулиць міста могла виникнути із багатьох причин. Зокрема, через поки що неліквідовані пожежі на торф’яниках, а також у зв’язку з масовим осіннім спалюванням сухого листя та бадилля.
Фото Оксани Гнатюк
Нагадаємо, 2 вересня 2015 року волинські рятувальники зареєстрували загорання на торф’яниках в Любешівському районі (урочище Сировин на площі 0,15 га) та поблизу села Галина Воля Старовижівського району (на площі близько 3 га).
За добу зареєстрували 10 пожеж сухого трав’яного настилу в селах Звірів Ківерцівського району (1 га), Струмівка Луцького району (0,1 га), Пульмо та Хрипськ Шацького району (відповідно 3 та 4,9 га), Жиричі Ратнівського району (2 га), Ветли Любешівського (1 га), Ясинівка Рожищанського району (4,5 га), Осерди Турійського району (на площі 1 га). Загорання ліквідували.
Також загорання сухої трави на площі 2 га виникло в селі Миловань Любомльського району.
Продовжується гасіння пожеж на торф’яниках в Ратнівському, Камінь-Каширському, Любешівському районах та в селищі Шацьк. До боротьби з вогнем в північних районах області залучили загалом 13 пожежних автомобілів та 3 мотопомпи, 66 працівників державної та місцевої пожежної охорони, 2 одиниці інженерної техніки, 26 осіб місцевого населення, 3 працівники управління водних ресурсів.
Окрім цього, минулої доби зареєстрували дві пожежі на торф’яниках. Так поблизу села Підцир’я Камінь-Каширського району виникли осередки загорань на загальній площі 0,45 гектара. Для ліквідації горіння скерували чергову варту рятувальників ДПРЧ-8 Каменя-Каширського, їм допомагають 10 осіб місцевого населення. Пожежа на торфовищі площею 1 гектар виникла у Володимир-Волинському районі поблизу села Білин. Там працює особовий склад ДПРЧ-7 Володимира-Волинського.
Також рятувальники зафіксували 5 пожеж сухого трав’яного настилу. Зокрема, в селах Городовець Турійського району та Крупа Луцького району на площі по 1,5 га, в селі Жидичин Ківерцівського району на площі 3 га, в селі Городне Любомльського району на площі 17 га, в селі Козлиничі Маневицького району на площі 6 га осередками. За кожним фактом цих пожеж проведено розслідування причини виникнення шляхом опитування мешканців населених пунктів і встановлені особи, які здійснювали зумисні підпали сухої рослинності або спричинили ці загорання з власної необережності.
До сьогодні триває гасіння торфовищ у селі Пнівне Камінь-Каширського району. Так, із палаючих 10 гектарів торфу залишилось погасити 0,3 гектара. Досі ліквідовують загорання торф’яників між селами Видерта та Ворокомле у тому ж районі, яке триває уже протягом кількох тижнів. Так, із 100 гектарів (всього 11 осередків загорання) залишилось погасити 32.
Також триває ліквідація пожежі на торф’яниках у селі Горичів Володимир-Волинського району.
А ось загорання у лісі, що поблизу села Липне Ківерцівського району, уже ліквідували.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 20
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
селянин
Показати IP
4 Вересня 2015 11:30
Дорогі односельці! Не викидайте сміття у лісі,- пригріє сонечко, нагріє це сміття - згоримо до грьобаної матері всім селом! ідейний житель села Степан
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
Такі да!
Показати IP
4 Вересня 2015 11:31
В українській мові немає ніякої ср\ної кацапської "димки" - є серпанок. "Учіть нашу мову, млять!". (с).
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
Філолог до Такі да!
Показати IP
4 Вересня 2015 11:57
Серпанок - це природнє явище, млять, грамотій. А димка - штучне. Це ти вчи мову
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
109 до Такі да!
Показати IP
4 Вересня 2015 12:55
Серпанок- це природнє явище, а якраз димка-це те,що є зараз.
Українозубе,ви наш.
Учи мову.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
нефілолог до 109
Показати IP
4 Вересня 2015 17:30
Зі словника української мови:
Серпанок - Легка, схожа на дим поволока, що обмежує видимість, скрадає обриси кого-, чого-небудь; пелена.
Димка - рідко. Те саме, що серпанок.
Сьогоднішнє ж явище - це радше ІМЛА - Повітря, насичене дрібними пилинками, димом і т. ін.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
109 до нефілолог
Показати IP
5 Вересня 2015 11:27
Суть не в серпанку,імлі чи димці.
А в тому,що люди які в очі не бачили словників ні Грінченка,ні Даля будуть обвинувачувати когось у русофільстві.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
Лучанка
Показати IP
4 Вересня 2015 11:42
Як завжди, нічого конкретного
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
Пурпурна димка
Показати IP
4 Вересня 2015 12:00
А, може, мове йде про "пурпурну димку"?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
Щеб пак!
Показати IP
4 Вересня 2015 12:24
Отож-бо!
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
123
Показати IP
4 Вересня 2015 12:36
дим від борисполя до луцька-вчора спостерігала
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
Анонім
Показати IP
4 Вересня 2015 12:59
це скільки листя треба спалити, щоб так сіро на вулиці було? ще й листя навіть не почало опадати.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
Хм... до Анонім
Показати IP
4 Вересня 2015 14:40
бадилля від картоплє, нє?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
гість
Показати IP
4 Вересня 2015 13:04
та по... димка чи серпанок аби туман не стояв і щоб горілим не смерділо на всю область
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
Хто ми
Показати IP
4 Вересня 2015 13:11
Не думаємо ніколи, що робимо, що говоримо ... Стали вовчою зграєю чи звірами ? Ми люди чи нелюди ? З нашими вчинками і культурою навіть не знаю хто ми стали !!!
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
знайко
Показати IP
4 Вересня 2015 13:47
Подивіться на ту б*длоту, що навколо міста живе і кожного вечора щось палить от вам і димкиа з серпанком епрст...Де влада і відповідні служби? Гунчик - еге-гей?!
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
Анонім
Показати IP
4 Вересня 2015 13:47
Чому ж усі такі розумні і начитані вміття везуть в ліс викидають і цілі поля соломи спалюють? А, розумники ср/////ні?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
серпанок
Показати IP
4 Вересня 2015 14:17
Винні всі. І хто палить і хто байдуже за цим спостерігає, і хто не гасить.Ми самі себе знищимо.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
ще не зовсім свідоми
Показати IP
4 Вересня 2015 14:37
Сміття палили завжди, але димки такої не було. Річ у тому, що вже РІК нормального дощу не було. В цьому основна проблема.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
Анонім
Показати IP
4 Вересня 2015 14:45
це дрібниці порівняно з тим, що вже протягом приблизно місяця смердить по вул.Кравчука, відчутно, що домішки в повітрі невідомого походження є токсичними, а наша влада не може розібратися, або не хоче,бо хтось заробляє гроші, а ми мусимо дихати якоюсь гидотою.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721937215)
Леонід
Показати IP
5 Вересня 2015 18:38
Кожну ніч на мясокомбінаті спалюють мусор тому що за вивіз треба платить а Кобаку бобла шкрда- це правда!
Третині українців вистачає грошей тільки на їжу і складно купувати одяг, – Центр Разумкова
Сьогодні 22:35
Сьогодні 22:35
Волинські аграрії завершують збір озимої пшениці
Сьогодні 22:17
Сьогодні 22:17
На Волині перейменують 115 вулиць
Сьогодні 21:59
Сьогодні 21:59
Тарифи на мобільний зв'язок зростуть на 50%, – експерт
Сьогодні 21:41
Сьогодні 21:41
У Луцьку облаштували фанзону Олімпійських ігор
Сьогодні 21:23
Сьогодні 21:23
Графіки вимкнення електрики на Волині 26 липня
Сьогодні 21:05
Сьогодні 21:05
Перевищення вмісту кишкової палички зафіксували у 17% проб води з місць купання, – МОЗ
Сьогодні 20:29
Сьогодні 20:29
Врятовано для України: у Волинський краєзнавчий музей передали конфісковані на кордоні монети XIX століття
Сьогодні 20:11
Сьогодні 20:11
На Горохівщині попрощалися з Героєм Ігорем Бідою
Сьогодні 19:53
Сьогодні 19:53
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.