USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24

Через підпалювачів на Волині згоріло 80 гектарів трави і все, що там жило

30 Березня 2016 09:34
Непоправної шкоди завдали довкіллю підпалювачі трави у Рожищенському та Луцькому районах. У першому випадку вигоріло до 50 гектаріва, у другому – до 30 гектарів сухостою.

Пожежникам допомагали боротися з вогнем місцеві мешканці.

Внаслідок пожежі а великих площах вигоріла не тільки трава, а й загинули виводки зайців, мільйони малих поселенців – равлики, жучки, мурашки, згоріли гнізда птахів, які вже прилетіли з вирію.

Про це повідомив представник прес-служби Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Цюриць.

Минулих вихідних лісівники Торчинського та Рожищенського лісництв ДП «Ківерцівське ЛГ» приборкували пожежі, що розгулялися по сільгоспугіддях поблизу сіл Валер’янівка, Рудня, Ольганівка Рожищенського та Береськ і Вічині Луцького районів. Їм допомагали і небайдужі місцеві жителі.

«У Рожищенському районі горіло 50 гектарів поля. Виникла серйозна загроза лісовим насадженням. Якби не втрутилися лісівники, вогонь міг перекинутися на хвойні насадження кварталів 43,44, 55 та 56 Рожищенського лісництва»,– розповідає інженер охорони та захисту лісу ДП «Ківерцівське ЛГ» Віталій Вронський.

Першими зреагували на ці підпали лісничий Рожищенського лісництва Олег Воробей, його помічник Віктор Шевчук, майстри лісу Микола Шевчук та Віктор Щерба. Вони й організували людей на приборкання вогню. Дуже допоміг місцевий тракторист, що пригнав трактор із плугом і виорав десятикілометрову мінсмугу, яка й перепинила шлях вогню.

«Біля сіл Береськ та Вічині загорілися трави на людських паях. Вогонь швидко понісся у бік кварталу 98 Торчинського лісництва. Там знаходиться 200 гектарів хвойних насаджень та молодняків», – продовжує Віталій Вронський.

Лісничому Торчинського лісництва Володимиру Столярчуку, його помічнику Миколі Бойчуку та майстру лісу ДП «СЛАП «Рожищеагроліс» Андрію Яручику також довелося кликати на підмогу місцевих жителів. Разом і вдалося приборкати стихію

Підпалювачі залишилися непокараними. Вочевидь, це люди, які ходять до церкви, сьомий день приділили навіть молитві, але через їх недбальство або ж злий умисел близько сотні відчайдухів залишилися без відпочинку.

Бузувіри з сірниковими коробками завдають з року у рік не тільки фінансових збитків, а й непоправної шкоди природі. За це варто було б штрафувати сільські і селищні ради! Якщо громада покриває паліїв, то вона мала б і оплачувати шкоду, завдану їх діяльністю. Кожна людина добре знає, як це залишитися без хати, але не кожен може уявити, як залишитись без «хатинки-гніздечка» пташині, яка тисячі кілометрів летіла з вирію у рідний край, або ж маленькій істоті, що мусить гинути у вогні через людське недбальство чи лихий умисел, - зазначають лісівники.

До слова, як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, за один день, 28 березня, рятувальники області 12 разів виїжджали на гасіння пожеж.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
свідок Показати IP 30 Березня 2016 09:51
У Любомльському районі вздовж траси на Ягодин що робиться!!! Влади НОЛЬ!!!
Бандура Показати IP 31 Березня 2016 00:37
Села Береськ і Вічині належать до Рожищенського району.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus