USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Водний шлях між двома морями відновлюватимуть на Волині

16 Листопада 2015 15:05
Виділити кошти з обласного бюджету для підтримки міжнародного проекту, що має на меті відновлення водного шляху від Херсона до Гданська, рекомендували члени бюджетної комісії облради.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів та цінової політики 16 листопада.

Як повідомив ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук, у Бресті відбудеться фінальний захід, де розглядатимуть техніко-економічне обґрунтування для відновлення водного шляху Е40 (від Херсона до Гданська (Польща), частково через територію Волині). Він наголосив, що Україні важливо посилювати свої позиції у місцях виходу до моря, а загалом проект дає можливість бути причетними до значного фінансування, що розпочнеться на другій фазі проекту, коли розпочнеться розбудова інфраструктури по цій магістралі. Так, є надія на відновлення у майбутньому річкового порту у Любешові або у Луцьку.

Партнерами проекту є ГО «Волинська асоціація вчених та інноваторів» та Волинське обласне управління водних ресурсів.

Загальний бюджет проекту становить 912 тисяч євро, 821 тисячу з яких становить грант Європейського Союзу. Внесок усіх партнерів з Польщі, Білорусі та України становить 91 тисячу євро, для української сторони внесок становить лише 1626 євро, які повинна сплатити ГО «Волинська асоціація вчених та інноваторів». Для підтримки проекту просять виділити 43 тисячі гривень з обласного бюджету.

Як зауважив начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації Андрій Ломага, продуктом проекту повинно стати техніко-економічне обґрунтування відновлення водного шляху Е40 – очищення Прип’яті, Західного Бугу та Стиру для того, щоб з’єднати Чорне та Балтійське моря.

Своєю чергою, член комісії Іван Смітюх зазначив, що значною проблемою на Волині лишається баланс вологи на території земель, де відбувалася меліорація. На його думку, варто думати про збереження земельних ресурсів на цих землях, а вказаний проект є «сирим», адже без значних інвестиційних коштів жоден корабель не зможе проплисти волинськими річками.

На це Петро Савчук відповів, що без підтримки депутатів Україна може не потрапити у другу фазу реалізації проекту, а всі фінансові ресурси підуть для Білорусі та Польщі.

У підсумку, члени комісії рекомендували облдержадміністрації внести зміни до програми розвитку транскордонного співробітництва на 2013-2015 рік.

Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, Білорусь, Польща та Україна розпочали проект з планування відновлення воднотранспортного з'єднання Дніпро – Вісла. Фахівці трьох країн мріють, щоб цим каналом з'єднати Чорне і Балтійське моря. У прес-службі Волинського обласного управління водних ресурсів заявляли, що проблему несудноплавності волинських річок вирішуватимуть за рахунок будівництва окремого каналу на цій ділянці.



На фото: схема Дніпро-Бузького каналу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
свг Показати IP 16 Листопада 2015 17:58
ну і до чого тут Луцьк?
тиць-здиць Показати IP 16 Листопада 2015 18:39
член комісії іван смітюх, це той, що "путін-путін, памаґі!", чи його брат?
ххх Показати IP 16 Листопада 2015 19:59
нагадало НЮ ВАСЮКИ і О Бендера
Анонім до ххх Показати IP 17 Листопада 2015 00:17
Мне больше понравилось иное, а именно: "для того, щоб з’єднати Чорне та Балтійське моря." Как будто кому либо трудно простучать поисковик и выяснить то, что канал Днепр - Висла успешно функционирует и сейчас. Иной разговор, что теоретически возможно Волыни после выполнения соответствующих работ получить выход к этому успешно функционирующему каналу.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus