Ціна українського паспорта для сепаратиста
![](/resize/450x360/r/files/news/2015/09-01/164273/384913723.png)
Полтава, Одеса, Київ, Львів - російські бойовики все глибше просочуються в Україну, а на їхнє прикриття тепер працює цілий бізнес. Як виявилось, справжній паспорт в Україні придбати зовсім не складно, - ідеться в сюжеті програми «Гроші».
Паспорт українця - ідеальне прикриття для злочинця чи російського диверсанта. Експерти хапаються за голову: ще ніколи в Україні так масово не торгували громадянством.
Для людей, які більше не збираються жити в нашій країні, це легкий спосіб заробити кілька сотень доларів.
Купити українські документи легше легкого. У відкритому доступі сайт, на ньому - купа оголошень, документи продають і купляють. Середня сума угоди - 2000 доларів. Окрім паспортів, "бізнесмени" пропонують придбати ідентифікаційний код, свідоцтво про народження, диплом про вищу освіту та навіть шкільний атестат з додатком. Повний пакет українця.
Журналісти програми «Гроші» зателефонували першому ж продавцю, який залишив свій номер на сайті. На зустріч із «покупцем» чоловік іти не захотів, погодився передати документ тільки поштою. 2000 доларів - солідна сума, тож журналісти наполягають на особистій зустрічі.
Чоловік категорично відмовляється, але переконує - документи справжні, він навіть готовий написати розписку про отримання грошей. Він скинув на пошту скан паспорта, яким він торгує, і навіть розписку. Між іншим, через тиждень листування журналісти домовляються з ділком про зустріч.
Хлопець помітно нервувався, навіть не представлявся, а одразу кинувся до справи і передав справжній паспорт із мокрими печатками 24-річного киянина з пропискою на Оболоні.
Хлопець також зізнався, що їде жити за кордон і тому позбувається всього українського, а те, що на його ім’я мисливці за чужими паспортами в кращому випадку візьмуть кредит, в гіршому, почнуть вбивати його знайомих, хлопця не турбує. Він не думає, що під прицілом у терористів можуть опинитися його рідні, близькі та знайомі.
«Ділок» зібрався в Росію, де в нього ні роботи, ні друзів, лише віра в те, що там усе буде краще, ніж на Батьківщині. Тоді коли українці їдуть шукати кращої долі до країни-ворога, саме росіяни є першими клієнтами на такий товар і таких, як він, - десятки.
За час проведення розслідування журналістам вдалося вберегти від продажу своїх документів і дівчину, яка теж торгувала повним комплектом документів перед виїздом в РФ.
Торгівці паспортами вперто не хочуть думати про одну просту річ: чужі паспорти купують, аби прикривати ними власні злочини. І якщо паспорт українця використають для організації великого злочину, наприклад, терористичного акту, СБУ миттєво оголосить продавця в міжнародний розшук, мінімум - як співучасника. Його чекає затримання, екстрадиція та довгі роки допитів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Паспорт українця - ідеальне прикриття для злочинця чи російського диверсанта. Експерти хапаються за голову: ще ніколи в Україні так масово не торгували громадянством.
Для людей, які більше не збираються жити в нашій країні, це легкий спосіб заробити кілька сотень доларів.
Купити українські документи легше легкого. У відкритому доступі сайт, на ньому - купа оголошень, документи продають і купляють. Середня сума угоди - 2000 доларів. Окрім паспортів, "бізнесмени" пропонують придбати ідентифікаційний код, свідоцтво про народження, диплом про вищу освіту та навіть шкільний атестат з додатком. Повний пакет українця.
Журналісти програми «Гроші» зателефонували першому ж продавцю, який залишив свій номер на сайті. На зустріч із «покупцем» чоловік іти не захотів, погодився передати документ тільки поштою. 2000 доларів - солідна сума, тож журналісти наполягають на особистій зустрічі.
Чоловік категорично відмовляється, але переконує - документи справжні, він навіть готовий написати розписку про отримання грошей. Він скинув на пошту скан паспорта, яким він торгує, і навіть розписку. Між іншим, через тиждень листування журналісти домовляються з ділком про зустріч.
Хлопець помітно нервувався, навіть не представлявся, а одразу кинувся до справи і передав справжній паспорт із мокрими печатками 24-річного киянина з пропискою на Оболоні.
Хлопець також зізнався, що їде жити за кордон і тому позбувається всього українського, а те, що на його ім’я мисливці за чужими паспортами в кращому випадку візьмуть кредит, в гіршому, почнуть вбивати його знайомих, хлопця не турбує. Він не думає, що під прицілом у терористів можуть опинитися його рідні, близькі та знайомі.
«Ділок» зібрався в Росію, де в нього ні роботи, ні друзів, лише віра в те, що там усе буде краще, ніж на Батьківщині. Тоді коли українці їдуть шукати кращої долі до країни-ворога, саме росіяни є першими клієнтами на такий товар і таких, як він, - десятки.
За час проведення розслідування журналістам вдалося вберегти від продажу своїх документів і дівчину, яка теж торгувала повним комплектом документів перед виїздом в РФ.
Торгівці паспортами вперто не хочуть думати про одну просту річ: чужі паспорти купують, аби прикривати ними власні злочини. І якщо паспорт українця використають для організації великого злочину, наприклад, терористичного акту, СБУ миттєво оголосить продавця в міжнародний розшук, мінімум - як співучасника. Його чекає затримання, екстрадиція та довгі роки допитів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1723419253)
Хлоп
Показати IP
1 Вересня 2015 13:11
Пффф... з таким покращенням життя вже сьогодні, завтра кожен 2ий українець готуватиме документи для виїзду звідси..прикро, але це реалії
Свідчить про давні практики управління водою: в Індії виявили тисячолітній трубопровід
Сьогодні 00:16
Сьогодні 00:16
Лучанин обікрав магазин, а вдома тримав патрони до пістолета. Як його покарали![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 23:35
![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 23:35
Звичайна нісенітниця: Лукашенко збрехав про українські дрони над Білоруссю
11 Серпня 2024 23:07
11 Серпня 2024 23:07
У Нововолинську вдруге провели змагання для малюків «Забіг у повзунках»
11 Серпня 2024 22:39
11 Серпня 2024 22:39
Авто влетіло у дерево: в Луцькому районі – ДТП
11 Серпня 2024 22:11
![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 22:11
Завтра Ковель прощатиметься з 26-річним майором Борисом Степанюком
11 Серпня 2024 21:43
11 Серпня 2024 21:43
Заплатить 51 тисячу за підробку документів: підприємець намагався виїхати в Польщу через «Устилуг»![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 21:15
![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 21:15
У Нововолинську розгорнули найбільший вʼязаний прапор України
11 Серпня 2024 20:47
11 Серпня 2024 20:47
Під час обгону тяжко травмувала пасажирку мотоцикла: як волинянку покарали за ДТП![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 20:19
![](/public/images/logo.png)
11 Серпня 2024 20:19
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.