USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.55 10.75

Тендер Луцької міськради виграла сумнівна фірма

24 Липня 2015 13:25
Тендер на прибирання снігу, який оголосив Департамент ЖКГ Луцької міської ради, виграла створена за декілька місяців до того фірма, власник якої вже притягувався до відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту економічної конкуренції. Він же є засновником аналогічної тернопільської фірми, яку судили за позовом Антимонопольного комітету.

Про це йшлося під час презентації результатів піврічного громадського контролю за державними закупівлями у Волинській області сьогодні, 24 липня.

Як розповів голова ГО «Межа» Олег Сидорчук, на початку року Департамент ЖКГ Луцької міської ради оголосив тендер на прибирання снігу, в якому взяли участь дві фірми: «Імпел гріффін груп», зареєстрована у Києві, та ТзОВ «Теркомуналсервіс». Як виявилось згодом, перша займається прибиранням квартир, не надаючи жодних послуг з очистки вулиць і не маючи спеціальної техніки для цього. Проте це не завадило комітету конкурсних торгів департаменту погодити заявку.

Найдешевшою була пропозиція ТзОВ «Теркомуналсервіс» - на 7,3 мільйона гривень. Тому 11 лютого її визнали переможцем тендеру.


Попри це, Олег Сидорчук переконує, що певні обставини свідчать про те, що під час тендерної процедури було порушено чинне законодавство у сфері тендерних закупівель, а також мала місце антиконкурентна змова. Адже фірма була зареєстрована лише за декілька місяців до оголошення тендеру. Тому виникають сумніви щодо відповідності конкурсній документації.

Зокрема, фірма має володіти необхідним обладнанням для забезпечення послуг, мати кваліфікованих працівників для здійснення відповідних робіт, мати попередній досвід виконання схожих замовлень, підтверджений документально.
Окрім того, на момент подачі заявки на участь, ТзОВ «Теркомуналсервіс» було зареєстровано за тією ж адресою, що і ТЗоВ «ТернопільКомуналСервіс» і має одного й того ж засновника – це Швець Ігор Вікторович, який раніше притягувався до відповідальності за позовом Антимонопольного комітету України.

Не відповідає тендерній заявці і класифікація видів економічної діяльності «Теркомуналсервісу». Адже, згідно з документами, основним видом діяльності підприємства є «інші види діяльності із прибирання».

Зважаючи на знайдені порушення, представники ГО «Межа» подали звернення до Держфінінспекції у Волинській області, а також до обласного відділення Антимонопольного комітету України. У відповідь на звернення активісти отримали інформацію про те, що Ігор Швець, засновник ТзОВ «Теркомуналсервіс», у 2008 році притягувався до відповідальності адмінколегією АМКУ. Тоді його оштрафували за порушення законодавства у сфері захисту економічної конкуренції.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
аа Показати IP 24 Липня 2015 13:31
нічого в цій країні не змінилося. порошенка з його кодлом треба усувати від влади
Ткс Показати IP 24 Липня 2015 13:59
Собака гавкає, а караван йде, караван йде, а собака гавкає!!!!
Ткс Показати IP 24 Липня 2015 14:00
Цих два громадських рильця на які грошикі живуть?
міха Показати IP 24 Липня 2015 14:12
дещо з історії: 14 березня, 2012, 14:57 Ігор Швець - директор того самого "Дискон Плюсу" яке напару з чиновниками міської ради управління капітального будівництва нещодавно незаконно перерахували чималі бюджетні кошти в сумі 209, 5 тисячі гривень, але прокуратура спіймала за руку. Це той самий "Дисконт Плюс" якому свого часу десь у 2007-8 році той самий Стемковський , будучи заступником Шиби,"допомагав" виграти тендери на прибирання луцьких вулиць"жужиками" і тендер на виконання робіт по ремонту дахів в Луцьку.Після того як прокуратура виявила порушень і зловживань більш як на 40 мільйонів гривень, Стемковський звільнився і втік в невідомому напрямку щоб не потрапити за грати.Маючи такий колосальний досвід дерибану казенних грошей Стемковський "спливає" через певний час у виконкомі Тернопільської міської ради.Але й тут ниточка з його давніми друзями і партнерами по мутних спарвах - Ігорем Швецьом і його фірмою Дисконт Плюс не перестає витися.Аби не світити "Дисконт Плюс" який вже не один раз фігурував у кримінальних справах, на цей раз обрали інше ПП - Руфусів, яке знову ж таки належить тому самому Ігорю Швецю і яке не без сприяння Стемковського виграє тендер у Тернополі. ТОж схема:Стемковський+Швець= дерибан працює злагоджено і приносить мільйонні прибутки її організаторам. Тому прокуратура міста Тернополя нехай готується, скоро для них буде робота, інакше корупція яку приніс із собою Стемковський пошириться як зараза і на інші тендери.
Олег Показати IP 24 Липня 2015 14:14
Громадська організація? - Обманом вже не перший рік займаєтся. - Кому ви вірите?
Ха-ха до Олег Показати IP 24 Липня 2015 16:04
Ти йолоп "не перший рік", вони ще і року не працюють, а ти троль
міха Показати IP 24 Липня 2015 14:18
І ще для роздумів: П'ЯТНИЦЯ, 01 БЕРЕЗНЯ 2013, 14:48 Дожилися: в Тернополі тротуари та прибудинкові території прибирає, ну так запевняють, фірма незрозумілого походження, директор якої сам каже: «Власної «зимової» техніки у нас немає, зате є 6 сучасних пилосмоків (для прибирання пішохідної зони – прим. ред.). Однак в травні плануємо закупити ще обладнання, причому для всіх сезонів…» До речі, ТТ десятки разів писав про це питання загалом і зокрема про "діяльність" першого заступника мера Тернополя Стемковського, ось тільки деякі матеріали: Прибирати вулиці у Тернополі, вдумайтеся, найвірогідніше, буде фірма з Луцька? Чи не повториться часом у Тернополі "янтарний" сценарій? Ну що ж, побачимо чи правду говорить тернополянам Надал і його заступник Стемковський… Тернополяни лають владу та обурюються через прихід на ринок прибирання в місті приватної фірми з луцьким корінням. Чиновники та переможці тендеру стверджують, що Тернопіль від цього тільки виграє. А місто й далі потопає в снігу та обростає крижаними брудними глибами Звістка про прихід на тернопільський ринок прибирання немісцевих приватників стала чи не найпопулярнішою новиною у місті. Городяни активно обговорюють у соцмережах, на вулицях та в компаніях фактичне «знищення» місцевого комунального підприємства, яке прибирало Тернопіль десятки років. Причому пов’язують цей процес саме з приходом на ринок іногородньої фірми. – На початку року ТзОВ «Тернопіль Комунал Сервіс» (далі – «ТКС») визнано переможцем тендеру на утримання шляхово-мостового господарства Тернополя, – повідомив начальник відділу технічного нагляду міськради Олег Вітик. – Згідно з укладеною 8 лютого угодою про субпідряд, КП «Тернопільська міська шляхова-експлуатаційна дільниця (далі – МШЕД) виконує роботи з утримання вулично-дорожньої мережі, а «ТКС» - тротуарів та прилеглих територій. Приватники забажали менше на 2 млн. Перевага під час тендеру, за допомогою якої приватникам вдалось перемогти, це те, що вони запропонували меншу на 2 млн. грн. суму, аніж пропонувало для чистки Тернополя комунальне підприємство, пояснюють чиновники. – Ми прийшли на тернопільський ринок з новими технологіями та новітнім обладнанням, – розповів заступник директора ТзОВ «ТКС» Микола Корчак. – Досвід роботи у цій галузі в нас є, адже донедавна ми були в субпідряді в комунальників. Власної «зимової» техніки у нас немає, зате є 6 сучасних пило смоків (для прибирання пішохідної зони – прим. ред.). Однак в травні плануємо закупити ще обладнання, причому для всіх сезонів. Директор ТзОВ «ТКС» Ігор Швець запевнив телефоном, що всі субпідрядні роботи виконують у Тернополі працівники МШЕД. Вони, мовляв, непогано працюють. Завдяки субпідряду більшість з комунальників уникне скорочення. Про стосунок до прибирання у Луцьку, як і кількість техніки, з якою нова фірма прийшла на тернопільський ринок, Ігор Швець обговорювати категорично відмовився. Мовляв, пишіть запит, тоді знатимете відповіді. Знає, напевне, чоловік, що за законодавством приватники у запитах зовоб’язані звітувати журналістам лише про використання бюджетних коштів. Запит про минулі «подвиги» можна ігнорувати. В іншому разі, чого б не ствердити, що з минулою діяльністю все гаразд? Так луцькі чи таки тернопільські? І директор, і його заступник, підпис якого саме стоїть під угодою з тернопільським МШЕД, заперечують своє «луцьке коріння», стверджуючи, що фірма «ТКС» зареєстрована весною 2012 року саме у Тернополі. Однак, нам вдалось дізнатись, що директор «ТКС» Ігор Швець кілька років тому керував фірмою «Дисконт плюс», яка займалась подібною діяльністю у Луцьку. Заступником міського голови на Волині у той час був теперішній зам мера Тернополя Владислав Стемковський. Саме цього чиновника тернополяни в соцмережах «пов’язують» з лобіюванням інтересів фірми «ТКС». Про причетність до прибирання у Луцьку «Дисконт плюс» Микола Корчак, як стверджує, - не знає. Однак, коли ми поцікавились, чи правда, що кілька років тому у «Дисконт плюс», як стверджують волинські ЗМІ, прокуратура виявила порушень більш як на 40 млн. грн., чоловік відповів: «Так тієї фірми вже давно немає»! Стемковський наразі мовчить Залишив наразі без відповіді питання про порушення та свою причетність до роботи «Дисконт плюс» та «ТКС» і сьогоднішній заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський. Точніше не проігнорував, а обурився, мовляв, якщо питаєте, як у чиновника, то пишіть запит. Що ми і зробили. Невдовзі, сподіваємось, заступник тернопільського мера таки відповість, чи не було його звільнення з Луцької міськради пов’язане з порушеннями, виявленими у «Дисконт плюс». Як і про те, який має стосунок до появи «ТКС» на ринку прибирання у Тернополі. Усі відповіді ми готові надрукувати в одному з наступних номерів «RIA плюс». Тернополяни обурюються, що бюджетні кошти тепер йдуть через посередника. Кому саме була потрібна така схема і що від цього виграє Тернопіль – питання залишається відкритим. – Приватники на ринку менше місяця, тому поки рано оцінювати їхню роботу, – каже Олег Вітик. – За рік, а саме стільки вони працюватимуть у Тернополі за умовами тендеру, побачимо. Наразі тішить, що завдяки субпідряду вдалось уникнути звільнень чималої кількості працівників МШЕД, які таки знають цю роботу та вміло її виконують, пишуть "20 хвилин"
Дмитро Показати IP 24 Липня 2015 14:24
Яка ,нам, різниця хто буде прибирати місто,головне щоб результат був... Якщо це буде робити приватна фірма ,будь-ласка,головне щоб результат був і вона несла за це відповідальність,а не як наші , улюблені, жеки чи комунтранс, зателефонуєш ,їм ,попросиш прибрати сміття ,а майстер обматюкає тебе з ніг до голови та ще й пошле (як було у мене одного разу) Та ще є багато інформації ,як луцьк займав перші місця серед міст найкращого благоустрою чи це не завдяки приватним фірмам ,які виконують свою роботу якісніше,адже у них зарплатня більша і вони дорожать своїми місцями?
Шановні журналісти Показати IP 24 Липня 2015 14:26
Не пишіть будь-ласка не перевірений брєд! Тендер на прибирання снігу (зимове утримання вулиць міста) взагалі відмінений у цьому році і ця інформація є як мінімум на двох ресурсах: на сайті міської ради і на веб-порталі з питань державних закупівель
той, що знає до Шановні журналісти Показати IP 24 Липня 2015 17:07
Уявіть собі, ця ж інформація розміщена і на сайті ГО "МЕЖА".
Не байдужий Показати IP 24 Липня 2015 14:32
ГО «Межа» - скільки ви коштуєте? продажна кантора.
Межі Показати IP 24 Липня 2015 14:39
А чому ж ви про свою "презентацію результатів піврічного громадського контролю за державними закупівлями у Волинській області" завчасно не повідомили? Може б представники міської ради прийшли і надали б свою інформацію. Боїтесь, що вас брехунами привселюдно оголосять? Все це схоже на брудний піар! А місто прибране "без техніки і кваліфікованих працівників", напевно містер Пропер прибирає
Межа до Межі Показати IP 24 Липня 2015 16:14
На нашому сайті, і в фейсбук ще 15 липня був прес-анонс, запрошували Всіх, в т.ч. і Луцьку міську раду письмово повідомили. Вчора знову був повторний репост і знову всіх запрошували телефоном. Були представники бізнесу, ЗМІ, прокуратури, УМВС,ДФІ, не прийшли тільки представники міськради і Ви ..шановний містер Пропер, теж не прийшли.
Містер Пропер до Межа Показати IP 24 Липня 2015 16:33
Згідно документів, які є на сайті міської ради: тендер на прибирання снігу, який оголосив Департамент ЖКГ Луцької міської ради відмінений; пропозиція фірми: «Імпел гріффін груп» відхилена. З огляду на це, вся решта інформації, яку ви оприлюднили відверта БРЕХНЯ!!!!!!
Знаючий до Містер Пропер Показати IP 25 Липня 2015 02:26
Правильно, тендер був відмінений завдяки зверненю ГО "МЕЖА" до ДФІ. ДФІ провело перевірку наданих пропозицій і виявила підстави для відміни торгів, про що повідомило Департамент ЖКГ. Після цього ЖКГ був змушений відмінити торги. Так де тут брехня? Якщо ви некомпетентні у цьому питанні, то не треба тут звинувачувати когось у брехні.
Прикольно син на маму гоне!!! Показати IP 24 Липня 2015 15:43
Один з членів межі син працівниці економічного сектора місквиконкому, мама і тато гарно навчили синочка брехати!!! А ще цих правдолюбів вигнали з органів за хабарі, некчемині робітнички!!!
??? Показати IP 24 Липня 2015 15:45
Так то Ковпак син?
Соколовській Показати IP 24 Липня 2015 15:51
Саме так син пані Ковпак, яка займає посаду головного фінансиста у міськраді і синок пана Ковпака який віддав найкращі роки життя комуналці!!!!!! І цей вихованець (син Ковпак) міліцейської казарми сьогодні харкає у колодязь з якого батьки пили все життя!!!!
Андрій Показати IP 24 Липня 2015 16:59
Ти хоч сам розібрався,що ти написав?Це дійсно словесний пон*с і закреп розуму.Ковпак не працює в міській раді ...
Правда Показати IP 25 Липня 2015 08:53
Пам'ятаю цього Ковпака був колегою по ВДСБС при Луцькому МВ повна бездарь, мамочкин синок яка дійсно працює у міськраді.
Ну-ну до Правда Показати IP 25 Липня 2015 21:34
Навіть назву служби не удосужився подивитись. Сгинь троляка криворук.