USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.40 41.85
  • PLN 10.15 10.30

У Луцьку презентували іконостас ХІХ століття

16 Травня 2016 18:18
Відреставрований іконостас ХІХ століття презентувалиу Волинському краєзнавчому музеї.

Про культовий церковний виріб з селі Головно розповіли 16 травня, - повідомляють Хроніки Любарта.

Іконостас передали музеєві з церкви святої Трійці села Головно Любомльського району. Як розповів директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, сільська громада стала переживати з аварійний стан пам’ятки, яка була дуже пошкоджена деревоїдним жуком. Тому у церкві вирішили передати іконостас у музей і зробити до храму новий.

За словами директора Музею волинської ікони Тетяни Єлісєєвої, іконостас виготовлений у 1886 році, про що свідчить дата на одній із колонок. Скоріше всього, його привезли з іншого храму і пристосували під розміри церкви у Головно.

«Іконостас є цікавим в архітектурному плані, бо ми маємо яскравий приклад стилю класицизму ХІХ століття. Не так багато подібних іконостасів збереглося на теренах Волині», - зазначила Єлісєєва.

За погодженням інституту «Укразіхдпроектреставрація» іконостас реставрували у майстерні Анатолія Квасюка. За словами чоловіка, іконостас розрізали і поміщували на тривалий час у газову камеру для виведення жука. Потім його відмивали, адже сам виріб був дуже забруднений церковною кіптявою.

Іконостас постійно буде розміщуватися на третьому поверсі Волинського краєзнавчого музею. Це рідкісний випадок експозиції такого культового предмету у музеї.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus