USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Для дітей з інвалідністю у Луцьку організували фестиваль

5 Грудня 2015 16:34
Для дітей з інвалідністю у Луцьку організували фестиваль «Особлива дитина – особливий талант», який відбувся у Палаці культури «Просвіта». Про це повідомили у прес-службі Волинської єпархії.

Ідея заходу – Олега Редька, волонтера молодіжного відділу Волинської єпархії.

Дітки з аутизмом, синдромом Дауна, з ДЦП та іншими вадами виступали на луцькій сцені: грали з батьками на ложках, на інших підсобних «інструментах», зачаровували народним танцем, читали гуморески, ставили сценки.



«Найголовніше почуття, який виносиш з цього фестивалю, це не печаль, як можна було б думати. Бо ж виступали діти, яких Господь обділив здоров’ям, вони з раннього віку мають інвалідність, тому їх і називають «особливими». Але Бог насправді добрий, і Він додав їм талантів, завдяки яким вони й відкривають цей світ і для себе. І для нас», – прокоментували організатори.

Як сказав голова інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук, Волинська єпархія УПЦ має багаторічну співпрацю з громадськими організаціями, які опікуються особливими дітьми. Та й коли вони виростають, то Церква про них не забуває. Одна зі змін у православному таборі «Стежина добра», який проводять у лісовому масиві за селом Старосілля Маневицького району, вже не перший рік віддається саме людям неповносправним. З фізичними якимись вадами, але з великою, відкритою світові душею. Причому вони мають можливість відпочивати тут разом зі своєю родиною, а опікуються ними тоді і волонтери молодіжного відділу єпархії, яким керує ієромонах Ілля (Вишневський).

Директор Луцького навчально-реабілітаційного центру Леся Волинець розповіла, що завдяки співпраці з Церквою вихованців тут навчають духовності і душевності, співчутливості та милосердю. Звісно, що отримує Центр не тільки духовну, а й матеріальну підтримку від Волинської єпархії УПЦ, і це пожертви віруючих людей, які живуть за заповіддю любити ближнього, як себе самого.

Волонтер Олег Редько – один з найактивніших помічників громадських організацій, які опікуються особливими дітьми. Він каже, що, на жаль, більшість цього світу. Світу здорових людей, треба вчити розуміти, що у таких дітей є свої мрії, свої бажання, що у них багаті і щирі душі, і вони також мають таланти. А найбільше вони хочуть бути корисними суспільству і не почуватися поза ним. Волонтери молодіжного центру єпархії проводять зі своїми підопічними і вихідні, і свята, і дуже часто вони є єдиною ланкою, котра виводить цих дітей у реальний світ, який існує поза стінами їхньої квартири. Це справа Божа і корисна для душі.

«Шкода, – пишуть організатори, – що на фестивалі не було жодного представника влади, в залі – мало глядачів, які прийшли б просто подивитися виступи, а не тому, що виступає їхня дитина. Тоді б вони відкрили для себе, що і люди, обділені здоров’ям фізичним, є членами нашого ж суспільства. І дякувати Богу, що Він звів батьків, які виховують дітей з аутизмом, синдромом Дауна, з ДЦП та іншими вадами у такі ось громадські організації, а опісля – з Церквою. Діти ж до концерту підготувалися, як ніякі інші. Для них то справді великий вихід у світ. Дівчата на колясках мали такі шикарні сукні! І зовсім не заважало те, що вони були на колясках…», – сказали у єпархії.





Вікторія Колодяжна, волонтер, яка займається ритмікою, танцями з дітьми із синдромом Дауна, каже, що їй надзвичайно цікаво працювати з ними, бо завжди приємно розкривати потенціал, який був прихований у цих дітей і певною мірою лікувати їх.

У фойє Палацу культури діяла і виставка робіт особливих дітей. Неповторні малюнки художниці з Торчина Нелі Гергель традиційно викликали захоплення не тільки її талантом, а й незламністю духу.



Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus