USD 41.70 42.00
  • USD 41.70 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.12 10.30

13 музичних проектів, які Волинь дала Україні та світу

18 Квітня 2016 14:54
13 музичних проектів дала Україні та світу Волинська область. Відповідну «Мапу української музики» опублікувала «УП», створивши окремий проект «Як звучить Україна: 700 гуртів та виконавців».

На Волині народилися та розвинулися наступні музичні виконавці та колективи: Аркадій Войтюк, «Був’є», «В.О.Д.А», В’ячеслав Хурсенко, Санмай, Світязь, Тартак, Trio Маренич, Фіолет, ФлайzZzа, MONATIK, Riplay, The Substanse.

Водночас, лідерами за кількістю музичних проектів стали Київська, Львівська та Харківська області.

Автори проекту опублікували на сайті також і 7 запитань, які стосуються проекту «Як звучить Україна».

Чому 700?

Такої кількості достатньо, аби скласти уявлення про те, яку музику продукує Україна та українці.

Формуючи список, ми враховували думки музикантів, редакторів радіостанцій та журналістів, а також звертали увагу на публікації у профільних ЗМІ.

Ми усвідомлюємо, що до списку ймовірно не потрапило багато достойних артистів. Саме тому передбачили функцію, за допомогою якої кожен читач може запропонувати редакції музикантів, які відсутні у переліку.

Чому я бачу у списку Кобзона?

Бо він народився на Донеччині і досі є народним артистом України. Його ім'ям донедавна навіть була названа вулиця в місті Часів Яр, що в Артемівському районі.

Працюючи над проектом, ми не ділили артистів за політичними поглядами.

У списку можна знайти як музикантів-націоналістів, так і тих, артистів, які їх висміюють. Усі вони мають свою аудиторію серед українців і так чи інакше впливають на їхні смаки та світогляд.

Навіщо вказувати мови, якими співають артисти?

Бо це важливо. Принаймні, для колишнього міністра культури.

Наше дослідження показало, що 450 із 700 артистів, яких ми зібрали, мають у своєму репертуарі пісні українською мовою; 269 — російською, і 245 — англійською.

Причому виключно російською співають лише 90 гуртів та виконавців із нашого списку.

Варто зазначити, що музиканти не обмежуються вказаними трьома мовами. Є ті, хто співає французькою, польською, іспанською, болгарською, білоруською тощо. В Україні також існують гурти, які виконують пісні штучною мовою — ...и Друг Мой Грузовик, а також санскритом — АтмАсфера.

Поруч із кожним гуртом зазначені максимум три найбільш вживані ним мови.

А "Бумбокс" хіба не з Черкаської області? Чому його до Києва приписали?

Андрій Хливнюк — з Черкас, а "Бумбокс" з'явився вже після його переїзду до Києва.

Гурти ми розподіляли по областях, орієнтуючись на міста, в яких вони були створені.

Співаків та ді-джеїв ми відносили до регіонів, де вони народилися або живуть (якщо походять з іншої країни).

За нашими підрахунками, найбільше музичних проектів виникло у Київській області — 282 колективи та виконавці, у Львівській значно менше — 77. На третьому місці Харківська область і 48 музичних проектів.

Чому у деяких гуртів такі дурні назви?

Ми не знаємо. Але це весело.

Зазвичай епатажні назви для себе обирають панк та панк-рок гурти. У нашому списку такі теж є. Наприклад, колективи з Луганська "Мертвые груши" . Або "Ласковые Усы" — з Донецька.

Інколи поп-рок-музиканти теж придумують собі оригінальні назви. У цьому випадку одразу на думку спадають хлопці з Києва "Клей Угрюмого" .

Невже ви включили до списку мужиків, які просто гарчать під музику?

Так. Оце гарчання — така манера співу. Вона називається ґроулінґ. Між іншим, таким вокальним прийомом послуговуються й жінки. Щоправда, на слух стать виконавця не завжди можна вгадати. Спробуйте самі: JINJER та Nokturnal Mortum .

До слова, у проекті "Як звучить Україна" є представники усіх музичних жанрів — естрадні та оперні співаки, поп-, рок- та фольк-гурти, ді-джеї, вокально-інструментальні ансамблі, хори, хіп-хоп-виконавці тощо.

Більшість музикантів постійно експериментують й інколи самі не можуть визначитися, у якому стилі працюють. Через це у проекті відсутній поділ за жанрами.

Чому у списку є Утьосов і Крушельницька ? Вони ж ще за часів динозаврів жили

Вони самі динозаври.

Звісно, проект більшою мірою стосується сучасних артистів. Але у ньому є місце для тих, кого не можна забувати і ким треба пишатися.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus