USD 41.10 41.40
  • USD 41.10 41.40
  • EUR 41.15 41.50
  • PLN 10.40 10.55

Церкву просять запропонувати нові назви вулиць

15 Травня 2012 17:43
У Луцьку комісія з впорядкування назв вулиць міста розглянула листа митрополита Луцького і Волинського УПЦ КП Михаїла і вирішила вивчити детальніше питання про перейменування вулиці Уляни Громової на Йосафата Кунцевича.
Про це стало відомо під час засідання комісії 15 травня.
Окрім того члени комісії пропонують Волинській єпархії УПЦ КП запропонувати свої варіанти назв луцьких вулиць.

Більшість із присутніх під час засідання членів комісії дійшли висновку: із перейменуванням вулиць Уляни Громової на Йосафата Кунцевича не варто поспішати.
Депутат міськради Андрій Калахан зізнався, що то була його ідея назвати вулицю іменем святого Католицької Церкви, єпископа Української Греко-Католицької Церкви. Нині ж обранець громади вирішив відмовитися від цього задуму, аби не «розпалювати міжконфесійну ворожнечу».
Крім того Калахан зізнався, що на момент внесення пропозиції не був добре ознайомлений із біографією Йосафата Кунцевича.

Нагадаємо, лист митрополита Михаїла про незгоду з перейменуванням двох вулиць Луцька датований 19 березня 2012 року.

Щодо перейменування вулиці Орджонікідзе на Митрополита Андрея Шептицького, то члени комісії дійшли згоди, що цю зміну слід залишити, бо ім’я Патріарха Української Греко-Католицької церкви відоме не лише в Україні, а й далеко поза її межами, тож зміна назви сумнівів не викликає.

Однак до спільної думки щодо того, як відповісти православній церкві про рішення перейменувати одну з вулиць іменем Йосафата Кунцевича, члени комісії дійшли не відразу.

Так, депутат міськради Анатолій Пархом’юк зауважив, що з відповіддю поспішати не варто, бо створюється враження, що комісія працює, наче пожежна команда. «Давайте вивчимо, бо дійсно неоднозначне ставлення», ‒ зауважив обранець громади.

Його колега Олександр Пиза розповів, що належить до громади греко-католиків і пообіцяв до наступного засідання комісії зібрати детальну інформацію про представників греко-католицької церкви, чиїми іменами вирішено назвати луцькі вулиці.

Депутат Андрій Осіпов зауважив, що комісія з перейменування вулиць «працює не професійно і носить характер аматорської», адже до її складу належать здебільшого не історики і не краєзнавці. Він запропонував взагалі відкласти вирішення питання.

Зрештою, члени комісії вирішили відповісти митрополитові Михаїлові, що питання вивчається і, разом з тим, вирішили запропонувати православній громаді Київського патріархату представити на розгляд власні варіанти назв луцьких вулиць.

Окрім того, за пропозицією члена комісії історика Петра Троневича вирішено створити базу даних назв усіх вулиць з розподілом їх за походженням і з відсотками вживаності кожної категорії.
До цієї роботи планують залучити викладачів та студентів ВНУ імені Лесі Українки. З відповідним листом до університету зобов’язався звернутися голова комісії Сергій Григоренко.

Нагадаємо, що перелік затверджених комісією варіантів нових назв вулиць міськрада запропонувала на обговорення громадськості ще у липні 2011 року.

А рішення про перейменування 27 вулиць обласного центру міськрада ухвалила 30 листопада минулого року. Згідно з рішенням ради, вулиці мають змінити назви 1 грудня 2012 року.

Довідково:

У складі комісії з питань впорядкування назв вулиць міста – депутати Луцької міської ради: Сергій Григоренко, Андрій Осіпов, Аскольд Пекарський, Петро Савчук, Анатолій Пархом’юк, Олександр Пиза, Роман Романюк, Іван Смоленг та Андрій Калахан, історик Петро Троневич, хранителька фондів Волинського краєзнавчого музею Наталія Пушкар, заступник начальника управління містобудування та архітектури міськради Ярослав Матвіїв та журналіст і письменник Феодосій Мандзюк.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 11
Луно Показати IP 15 Травня 2012 19:22
Михаїл сам розпалив міжконфесійну ворожнечу. Йому раніше ані влада ані московські батюшки руки не подавали. Тепер з ним і католики не хочуть вітатися. Створивши таку ворожнечу йому напевно непросто стане царювати. А депутати підтримавши таке дурне звернення не гамують проблему а навпаки конфлікт поглиблять. Мало їм конфлікту з поляками???
111 Показати IP 15 Травня 2012 22:58
Депутат міськради Андрій Калахан зізнався, що то БУЛА ЙОГО ІДЕЯ назвати вулицю іменем.... таку то вашу ..ать!!!!! вас депутатами гратися обирали чи щоб ви для людей щось робили корисне??? сходити ремнем всю с..ку щоб сісти не міг! і корів відправити пасти!!! представник громади!!!!
Lenny Показати IP 16 Травня 2012 09:50
Люди ви шо взагалі з глузду з'їхали??? При чьому тут церква до політики, і до перейменування вулиць??? Вкотре підтверджується, що церква - це бізнес, і заробляння грошей,а не якесь служіння. Патріархи замість того щоб займатись церковними справами служити людям і Богу лізуть не зрозуміло куди!!! Жах просто !!!
вав Показати IP 16 Травня 2012 09:55
У нас нет депутатов! Они не доросли даже до уровня захудалого сельсовета! Их уровень жрать и срать!
Марина Показати IP 16 Травня 2012 11:23
Якщо підійти без емоцій і назвати вулиці не іменами чи подіями? Назвати тими простими та доступними старими назвами(якщо це є історично задокументовано) або ж фольклорними, святковими...Наприклад, вулиця Каштанова чи вулиця Світла, Зелена, Ніжна, Яскрава, Багата, Щира, Успішна!
Юлія до Марина Показати IP 16 Травня 2012 14:09
Підтримую!
1 до Марина Показати IP 16 Травня 2012 14:32
+100
Док Показати IP 16 Травня 2012 13:01
Солідарний з Мариною!
хустинка Показати IP 16 Травня 2012 14:25
чому одразу політика?? а що перейменування вулиць - це політика. Митрополит Михаїл- він так само житьель Луцька і має право,як і кожен, з нас вносити ппоправки, зміни та пропозиції.
11 Показати IP 16 Травня 2012 14:28
вулиця Світла, Зелена, Ніжна, Яскрава, Багата, Щира, ------ правильно
Жителька цієї вулиці!! Показати IP 19 Травня 2012 12:38
Я теж підримую Марину!!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus