USD 41.90 42.28
  • USD 41.90 42.28
  • EUR 42.10 42.40
  • PLN 10.26 10.40

Будиночок архітектора ‒ у топ найнезвичайніших. ФОТО

8 Листопада 2012 13:54
До найнезвичайніших і, з архітектурної точки зору, особливих будівель українських міст потрапив і будиночок архітектора, що у Луцьку.

Рейтинг склав журнал «Фокус», ‒ пише сайт «Дорога.ua».

Тож, до переліку найцікавіших українських будинків потрапило 7 об'єктів. Серед них ‒ і всім відомий у Луцьку будинок архітектора Миколи Голованя, який ще називають «будинком з химерами»
Плоский будинок
Будинки, які за певного ракурсу схожі на стіну, є в декількох українських містах. Найбільш відомий з них ‒ будинок-стіна у Воронцовському провулку Одеси. Ще одна відома будівля такого типу розташована на Пекарській вулиці Львова.

Менш відомий цегляний будинок в центрі Житомира за адресою: площа Перемоги, 8. Секрет цього архітектурного обману досить простий. Вся справа в тому, що торцеві стіни цих будівель розташовані не під прямим кутом до фасаду, як зазвичай, а під досить гострим кутом. Вдаватися до такого архітектурного прийому будівельникам доводилося з різних об’єктивних причин, причому спочатку цю особливість найчастіше приховували сусідні будівлі, але після їх знесення незвичайні будинки перетворилися на пам’ятки.

Особняк Глібова

Більшість туристів, які відвідують Чернігів, бачать тільки старовинні храми і монастирі. Між тим, на околиці міста є вельми цікавий особняк, що належав Григорію Глібову.

Ватажок чернігівського дворянства був дуже цікавою людиною. Маючи великі доходи і обіймаючи високу посаду, він одягався в дивний одяг: шкіряну безрукавку на коротку куртку, величезні жовті ботфорти, глибокі шкіряні рукавички і капелюх з пером. У всьому Глібов хотів бути схожим на лицаря, тому і будинок побудував як лицарський замок ‒ з готичною вежею, шпилями і глибокими підвалами. Навколо будинку був гарний парк.
Дім-корабель
Романтичний будинок у центрі Чернівців побудували два брати, закоханих в море: один ‒ капітан, другий ‒ фінансист. Висока вежа-ліхтарик символізує щоглу. На носовій частині ‒ голова лева та грифони, алегорія «гострого» ока, такого необхідного в морі. Про водну стихію нагадують дельфіни та водорості. Раніше на терасі над вулицею були два містки і два штурвали ‒ щоранку брати виходили на містки на зарядку, а в свята вдягали парадну форму і ставали біля штурвалів.

Місцеві мешканці називають незвичайний будинок «шифой», що на буковинському діалекті означає «корабель» (від німецького Schiff). Зараз будинок-корабель розсікає «носом» головну міську магістраль на два транспортних потоки.

Дім Четкова

Особняк капітана Четкова в свій час був найдорожчим приватним будинком Вінниці. Прекрасний зразок модерну і сьогодні вражає своїми формами і візерунками.

Дворянин Олександр Четков був відставним офіцером-артилеристом. Оселившись у Вінниці на початку XX століття, він став викладати гімнастику в реальному училищі. Вважався людиною замкнутою, тому його яскравий будинок дивує ще більше.

Будинок Четкова побудований київським архітектором Василем Листовничим ‒ господарем будинку на Андріївському узвозі в Києві, в якому жив Михайло Булгаков. У його романі «Біла гвардія» Листовничий постає в образі Василини. За іншою версією, автором проекту був міський архітектор Вінниці Григорій Артинов.

Сьогодні в будинку Четкова розмістилося управління архітектури і містобудування.

Будинок архітектора

Сучасного скульптора Миколу Голованя називають «луцьким Гауді». Його будинок в тихому кварталі Луцька прикрашають кам’яні скульптури різних стилів: святі на даху і горгулі на водостоках ‒ це бароко, юні і не зовсім юні діви у задумливо-спокусливих позах ‒ це модерн.

Перед будинком розкинувся кам’яний сад зі звірів, людей і птахів. Захоплення викликає навіть паркан і високий барельєф вагою в кілька тонн, на якому, кажуть, художник зобразив всю свою родину.

Туристи, спеціально відвідують вузький провулок на березі річки Стир, давно охрестили житло Голованя другим «домом з химерами», порівнюючи його з легендарним будинком Городецького в Києві.

Будинок земства

Будинок Полтавського земства, побудований за проектом Василя Кричевського, ‒ найвідоміший зі збережених зразків українського модерну. Характерною рисою цього стилю було використання традицій українського бароко і народного декоративного живопису.

Коли споруду, прикрашену українськими орнаментами і гербами повітових міст, побачив російський імператор Микола II, він висловив крайнє невдоволення: «Стиль будинку виконаний ніби для прославлення малоросів та їхньої історії, що вкрай неприпустимо і шкідливо для держави».

Зараз в будівлі ‒ краєзнавчий музей, експозиція якого ефектно доповнюється розкішшю внутрішнього оздоблення будівлі: мармуровими сходами, кахельним декором, розписом стін і стель авторства Сергія Васильківського та Миколи Самокиша.

Рибний ряд

Про «Рибний ряд», один зі старих павільйонів ринку в Черкасах, знає далеко не кожен місцевий мешканець, тому пошук цієї будівлі буде нагадувати гру в сіті-квест.

Багатьох туристів будівля може не вразити, але поціновувачі архітектурного модерну обов’язково повинні знайти його: це, мабуть, одне з наймаловідоміших творінь великого архітектора Владислава Городецького, автора знаменитого Будинку з химерами в Києві.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 6
Петро Показати IP 8 Листопада 2012 16:16
А де Межигір,я з золотим унітазом ?
Вася Показати IP 8 Листопада 2012 17:00
Від коли це скульптор став архітектором??? Ви що бачили диплом??? Він скульптор був і є, тільки не архітектор.
Я до Вася Показати IP 8 Листопада 2012 20:39
+100500 редактора нет ...
Марта Показати IP 8 Листопада 2012 22:30
молодець, Вася! "блєснув", як то кажуть...
Арина Показати IP 4 Квітня 2015 19:47
Чому ліше одне фото??? дуже шкода
Арина Показати IP 4 Квітня 2015 19:49
Мала на увазі, фото останнього будику. По одному не можна оцініті маштаб будівлі

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus