USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

В Україні знову ініціюють скасування утилізаційного збору

16 Жовтня 2013 17:44
Сплату утилізаційного збору на території України знову пропонують скасувати. Про це заявив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко на прес-конференції в середу в Києві, - повідомляє УНН.
«Ми заявляємо, що ми зараз будемо звертатися до Президента України, до Верховної Ради, до Кабміну з проханням підготувати законопроект про скасування утилізаційного збору взагалі. Причому, в даному випадку ми будемо виступати на захист вітчизняного автопрому», — сказав Назаренко.
ЧИТАТИ ЩЕ: ДЕПУТАТИ ПРОПОНУЮТЬ СКАСУВАТИ УТИЛІЗАЦІЙНИЙ ЗБІР
Він пояснив, що утилізаційний збір в розмірі 5,5 тисяч гривень в ціні Лексуса, що реалізується на території України, не сильно відіб’ється на його загальної вартості — це 1% , на відміну від тієї ж суми в ціні Деу Ланоса, де ця націнка становитиме вже близько 8% вартості автомобіля.
ЧИТАТИ ЩЕ: ЯК В УКРАЇНІ МАШИНА ЗНОВУ СТАЛА РОЗКІШШЮ, А НЕ ЗАСОБОМ ПЕРЕСУВАННЯ

Крім того, зазначив Назаренко, на відміну від імпортерів, які мають можливість залучити дешеві кредитні ресурси для сплати додаткових податків за кордоном, вітчизняні виробники змушені будуть брати ці кредитні ресурси на українському ринку під набагато вищі відсотки.

З його слів, після скасування в Росії дискримінації щодо сплати утилізаційного збору, Україна залишиться єдиною країною, яка порушує правила СОТ і порушує правила національного режиму.
«Таким чином, перед українськими автовиробниками дорога відкрита, оскільки головним аргументом, чому в Україні вводився утилізаційний збір — це була певного роду реторція Росії, тобто удар у відповідь. Ах, Росія закрила для українських автомобілів імпорт, отже ми повинні теж таким же чином відповісти», — зазначив Назаренко.

Своєю чергою, як зазначив у коментарі журналістам віце-президент Асоціації автовиробників України «Укравтопром» Юхим Хазан, закон про утилізаційній збір розроблений на підставі закону України про адаптацію до Європейського законодавства, 53 Директиви ЄС, тому скасувати його буде вельми проблематично.
«Що стосується закону про утилізацію, питань бути не може, він не може бути скасований, а що стосується ставок екологічного податку, так є указ Президента, вони можуть бути переглянуті в ту чи іншу сторону», — сказав Хазан.

При цьому, зазначив він, коли ми говоримо про рівність умов для техніки, яка виробляється і імпортується на територію України, то тут треба мати на увазі не імпортера, а виробника.
«Тобто ми говоримо про те , що умови поставки імпортної та вітчизняної техніки повинні бути однакові» , - заявив Хазан.

Що стосується самого податку, зауважив він, цей закон передбачає комплекс заходів з утилізації автотранспортних засобів, включаючи весь комплекс збору, розбирання, захоронення і повторного використання.
До слова, у вівторок, 15 жовтня, Державна Дума Російської Федерації прийняла в другому, третьому читанні і в цілому закон про усунення дискримінації щодо сплати утилізаційного збору в Росії. Таким чином з 1 січня 2014 утилізаційний збір в Росії будуть платити всі — і російські автовиробники, і російські імпортери.
Як повідомляв УНН, законопроект щодо скасування сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів вже зареєстрований у ВР Україні 30 вересня № 3332, його розробниками стали народні депутати України від ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко, Олександр Мирний та Олег Осуховський.

Нагадаємо, що з 1 вересня в Україні почав дію Закон про утилізаційний збір, який Президент України Віктор Янукович підписав 31 липня.
Згідно з ним, базові ставки утилізаційного становлять 5,5 тисячі гривень для легкових автомобілів, а для автобусів, вантажних і вантажно-пасажирські автомобілів або спецтехніки — 11 тисяч гривень. Остаточний розмір збору розраховується за допомогою коефіцієнтів. Таким чином, з нових легкових автомобілів сплачується сума в межах 4,73-30,2 тисячі гривень, з уживаних — 9,46-60,5 тисячі гривень залежно від обсягу двигуна. Плата для решти видів нових транспортних засобів складає 8,8-14,74 тисячі гривень, а вживаних — 17,6-29,4 тисячі гривень залежно від їх маси.

Згідно з даними Міністерства доходів і зборів України тільки столичні підприємства-автоімпортери та громадяни за вересень вже сплатили понад 4,5 мільйона гривень податку на утилізацію автомобілів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Орест Показати IP 16 Жовтня 2013 18:11
Утилізацыйний збір треба брати з машин які коштують більше 150000 гривень. Оце буде правильно.
автолюбитель Показати IP 17 Жовтня 2013 11:12
вітчизняні авто є небезпечні та неякісні і ціна висока, краще закрити цю галузь, дайте людям купувати імпортні автомобілі.
олег Показати IP 17 Жовтня 2013 11:12
чим ми хвалимось?в бюджет у серпні одна Ягодинська митниця дала 50 мільйонів.А цей закон просунув якийсь хворий на голову!Лишив роботи сотні тисяч людей.В нормальних країнах адекватні суми.Ще хотілось би знати ,чому немає утилізації на тягачі(головки).Відомо чому !Бо це бізнес депутатів. СКІЛЬКИ ТІ (ВАМПІРИ)ЩЕ БУДУТЬ ПИТИ КРОВ НАШИХ ЛЮДЕЙ ?АЛЕ БОГ ВСЕ БАЧИТЬ .КОЖНОМУ БУДЕ ПО ЗАСЛУГАХ!СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus