USD 41.10 41.50
  • USD 41.10 41.50
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.55 10.75

Луцьк приєднався до всеукраїнського велосипедного екоквесту

6 Червня 2017 18:07
За ініціативи та підтримки міжнародної екологічної організації 350.org, Української Кліматичної Мережі в 11 містах України відбувся День Дій у рамках міжнародної кампанії «Міста для життя». Координатор події в Луцьку - ГО «Екологічний рух «Твоя земля» - провів 3 червня велосипедний екоквест «Сім кроків для збереження клімату», повідомляють організатори.

Зміна клімату – одна з найгостріших глобальних екологічних проблем, що виникли перед людством. Головними її причинами є великий викид парникових газів, а також порушення енергетичного балансу біосфери та її складників. Прогнози міжнародних наукових центрів із дослідження клімату вказують на те, що протягом наступного століття температура підвищиться на 2-5 градусів за Цельсієм. Такі темпи глобального потепління спричинять серйозні кліматичні зміни, і різні екосистеми опиняться під загрозою зникнення. Отож, людству варто перестати забруднювати атмосферу планети. Почастішали посухи та прояви інших природних стихій – суховіїв, повеней, затоплень, які тією чи іншою мірою пов’язуються зі змінами клімату.

- Наслідки потепління найбільш гостро відчуваються у містах, зокрема тривалі посушливо-спекотні періоди, - каже голова ГО «Екорух «Твоя земля» Олександра Тимошенко. – Через обмежену вентиляцію повітря, збільшення площ теплопоглинаючих конструкцій, зокрема будинки, асфальтове покриття, недостатні площ зелених насаджень і малу кількість «синіх» зон погіршується самопочуття та здоров’я людей влітку. Також, опади набувають концентрованого зливового характеру, що погіршує рух окремими районами, створює аварійні ситуації на вулицях. Задля зменшення негативних проявів зміни клімату варто впроваджувати адаптаційні, тобто пом’якшуючі заходи, включаючи їх в стратегію розвитку міста. Прикладом є об’єднання зусиль громадськості та влади у Києві задля побудови зручного, безпечного та сталого міста шляхом прийняття та реалізації кліматичної стратегії.
Учасники квесту «Сім кроків для збереження клімату», розділившись на три команди, не лише показали вміння вправно їздити вулицями міста на екологічному двоколісному транспорті, а продемонстрували знання про довкілля та розв’язали завдання, пов’язані з енерго- та ресурсозбереженням у щоденному побуті.
- Приємно, що відгукнулися на наш захід спортсмени, студенти, школярі, громадські діячі, депутати, підприємці, представники ЗМІ, - продовжує Олександра Тимошенко. - Серед учасників і священик, і поліцейський – люди різного віку і статусу. Найменшому учасникові - Арсенчику – лише два роки! А це означає, що багато людей вболівають за те, в якому світі ми будемо жити завтра.

На завершення учасники заходу створили на території Луцького зоопарку нову зелену зону, завзято та дружньо посадивши молоденькі туї та самшит.

Організатори екоквесту висловлюють вдячність за підтримку партнерам, якими стали: географічний факультет та Центр екологічної освіти та культури СНУ імені Лесі Українки, відділ екології Луцької міської ради, Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства, ТМ «Біопроферм», Луцький зоопарк, Молодіжний центр Волині, Благодійний фонд «Журавлина».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus