USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24

У Нововолинську мешканці багатоповерхівки 10 років чекають допомоги

18 Вересня 2015 17:35
Через підтоплення підвалу багатоповерхівка може зруйнуватися - цього бояться мешканці будинку 24 на 15-му мікрорайоні, у Нововолинську. Уже більш як 10 років вони чекають допомоги. Пишуть, телефонують у різні інстанції. Тим часом керівництво житлово-комунального об’єднання, на балансі якого знаходиться будинок, каже, що тримає ситуацію під контролем. Про це інформує БУГ.

Вода, фекалії, жаби, вужі… Так описують життя у будинку №24 на 15-му мікрорайоні його мешканці. Підвальне приміщення на разі сухе, однак, люди говорять, що три тижні тому тут все плавало. Більш як 10 років, особливо в дощову погоду, в підвалі постійно піднімається вода. Там нічого не зберігається, двері згнили. А коли останнього разу прорвала каналізаційна труба, від важкого повітря, що від підвалу піднялося до самого 5-го поверху, кажуть жителі, можна було втратити свідомість.

Мама трьох дітей Світлана Кочергіна розповідає, що у власній квартирі на першому поверсі зловила 8 мишей і 2 щурі. Діри в стінах і сирість роблять своє.

“Від сусідніх будинків сюди стікає вода, адже наш під’їзд локально знаходиться внизу. Виходить стічна яма. До того ж у будинку скаче напруга. У сусідів морозильна камера пищить цілу ніч. Дзвонили до начальника ресу, сказав, що тим займається жек. В людей ламаються електричні прилади. Дві неділі тому напруга була 265 Вт. Видно, десь вода затікає і мокріють проводи. Це може закінчитися трагічно,”- каже жінка.

“Знають про проблему, а профілактичний огляд люків не роблять. А коли вже тут булькає й вода доходить до сходинок і ми дзвонимо в усі інстанції, тоді вони приїжджають і дивляться люки, в яких мало не через кришки валить, – скаржиться мешканка будинку. – Коли вода падає, працівники жеку вичищають сміття, більше ніхто нічого не робить. Скільки разів зверталися до різних інстанцій – збилися з ліку. Ходили і до мера, і до його заступника, який обіцяв прислати людей. Видно, забув адресу, бо по цю пору проблему ніхто не вирішує. Теплокомуненерго переводить стрілки на водоканал і навпаки. Місцевий підприємець хотів відкрити в будинку магазин і поставив тут насос, тим самим рятуючи підвал. Якби не насос, давно все б завалилося. Хочемо звертатися до журналістів зі столиці. Може, через київські телеканали “достукаємося” до наших чиновників”.

“Ми не швидка допомога, але відповідно реагуємо на виклики вчасно. Якщо в нас є заявка, то, звісно, мусимо закінчити завдання і лише тоді їхати в інше місце. О пів на другу ночі виїжджаємо на виклики. Бували в будинку 24 на 15-му мікрорайоні, але щоб вода у підвальному приміщенні піднімалася аж до сходів, – не було такого”, – заявив головний інженер водоканалу Петро Китайгородський.

Люди розповідають, що 2 роки тому в багатоповерхівці робили збори, після яких працівники жеку вичистили всі люки, вивезли два здоровенні причепи сміття. Ззовні видно “залатане” місце біля балкону – там була тріщина. В під’їзді зняли трубу і тепер тут від грибку руйнується стіна.

“Під’їзд знаходиться в найнижчій точці мікрорайону. Можливо й таке, що якщо десь забилась каналізація і є прорив, вся вода стікає саме туди. Підвал підтоплювало, але щоб вода покривала сходи – не було ні разу. На рахунок коливання напруги, ми двічі робили обстеження і жодного пошкодження ніде немає. Є інформація, що підгорів нуль на ЦТП (Волиньобленерго). Вони, видно, ліквідовували і після того почалися збої”, – аргументує директор ЖКП №3 Ганна Бойко.

У будинку протікає дах. Коли падає дощ, з 5-го поверху вода тече сходинками на перший. Мешканці кажуть, що за власні кошти його фарбували, перекривали. На 5-му живе сім’я з маленькими дітьми.

“Жодної скарги до мене як на директора не надходило. 28.05.15 була заява на ім’я міського голови. Отримала дзвінок від мешканки будинку, яка не представилась, про те, що в підвальному приміщенні з’явилась вода. Я тоді одразу повідомила теплокомуненерго, водоканал, жек. Головний інженер водоканалу зателефонував мені з цього місця й довів до відома, що з водопостачанням все гаразд, а запах від води йде через те, що вона застояна. Ми їздили туди, спілкувалися з жителями, і я вам скажу, що якихось кричущих проблем там немає. У подальшому черговий електрик вимірюватиме напругу. Якщо будуть виявлені збої, ми зіставимо акт і відправимо в Волиньобленерго.

У будинку є приміщення старої швейної майстерні, яку продали. Але люди кажуть, що там зняті батареї і, можливо, через те в під’їзді стоїть сирість. Не слід забувати, що в нас закривали шахти. Велика ймовірність того, що вода піднімається саме через це.

9 вересня тріщину на фасаді житлового будинку заповнили працівниками ЖКО-3. Встановлено маяки, ведеться спостереження. Є таке поняття в будівельній справі як розкриття тріщини. Для того, щоб дивитися, чи вона розкриється, вставляється скельце і спеціальним розчином легенько затягується. Коли бачимо реальну загрозу, вживаємо заходів. Ще кажуть, там пахло фекаліями. Але якщо в каналізаційну трубу кидати огірки, жіночі приналежності, то це до нічого, крім прориву труби, не приведе. Звісно, добре, що є в нас відповідні служби, які оперативно працюють й ліквідовують аварійні наслідки, однак, не все залежить від них.

Мишей не труїмо, інша справа – щурі. Останнім часом і щурів немає, бо ми заварили сміттєкамери й поставили контейнери для сміття.

У 2014-му році був капітальний ремонт покрівлі в 24-му будинку. Вартість виконаних робіт – більш як 34 тисячі гривень, вартість матеріальних ресурсів мешканців 2-х під’їздів, де виконувались роботи, – 6 тисяч гривень. Тому сказати, що вклад жителів був основним, я не можу. Загалом, капремонт робиться тоді, коли справді ситуація невиправна. Є вимоги до спеціального та поточного ремонтів. Тобто, це робиться не просто так: захотіли – зробили, бо «всі комунікації знаходяться в аварійному стані». На це є нормативи. Щодо звернень громадян: питання, що потрібно вивчати, маємо право розглядати до 30-ти днів.

Людям здається, що ми ні в чому їм не допомагаємо. Це - неправда. Все, що в наших силах, ми робимо. А що буде далі, коли жеків не стане?”, – каже директор житлово-комунального об’єднання Нововолинська Олена Чайка.

У мешканців будинку - інша думка. Вони чекають, щоб працівники жеку елементарно прибрали каміння зі сходів до підвалу, на якому, кажуть, люблять грітися вужі, підмели сміття тощо. А ще люди обурюються, бо вважають, що жек відтягує всі проблемні питання до того часу, коли будинок перейде на баланс його жителів.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Штефан, Луцьк Показати IP 18 Вересня 2015 18:15
Який жах! Це, Чайко Олено Іванівно, не ваша соб***ча справа, що станеться коли ЖКП ліквідують! Хоча... У вас, довголітньої пенсіонерки і партфункціонерки сльози будуть скапувати по д***пі від жалю. На їхнє попелище будете бігати до смерті. А поки що вірно служіть, як і служили до того, "старику Хаттабу" - міському голові.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus