У Луцьку хворіє Лесин ясен
Одне з найстаріших дерев у Луцьку потребує допомоги. Дупло всередині Лесиного ясена розростається, а лучани, які ходять по корінню дерева, йому здоров’я не додають.
Про це стало відомо під час засідання робочої групи зі складу краєзнавців при комісії з питань туризму і міжнародного співробітництва міської ради, яке відбулося 2 липня.
Представник Комітету захисту національної спадщини Ігор Левчук розповів, що ботанічна пам’ятка – Лесин ясен - потребує допомоги екологів. Попри те, що в дерева є охоронна зона, по його кореню топчуться.
А всередині одного з найстаріших дерев розростається дупло, але ніхто його не лікує.
Свого часу дерево навіть горіло – в дупло чи то хтось кинув недопалок, чи це зробили спеціально з метою підпалу. Зрештою, дерево вдалося врятувати, але скільки воно ще простоїть, якщо за ним не доглядають - невідомо.
«Скоро буде 145 річниця від дня народження Лесі Українки. Всі пропіаряться в центрі міста. А, може, варто зберегти таким чином пам’ять про письменницю – доглянувши Лесин ясен», - зауважив ігор Левчук.
Крім того, члени робочої групи погодилися: будинок Косачів вартий того, аби його віднесли до реєстру пам’яток національної спадщини. Але цю роботу треба розпочинати вже.
Що ж до Лесиного ясену, то відповідне запитання члени комісії міської ради поставлять управлінню екології, чому за деревом неналежно доглядають і що можна зробити, аби його полікувати.
Нагадаємо, Лесин ясен – це пам’ятка природи. Вік дерева оцінюють у 225 років. Краєзнавці стверджують, що саме під ним полюбляла відпочивати Леся Українка, коли мешкала у Луцьку. А про хворобу дерева в місті говорили ще два роки тому, але ситуація так і не змінилася.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це стало відомо під час засідання робочої групи зі складу краєзнавців при комісії з питань туризму і міжнародного співробітництва міської ради, яке відбулося 2 липня.
Представник Комітету захисту національної спадщини Ігор Левчук розповів, що ботанічна пам’ятка – Лесин ясен - потребує допомоги екологів. Попри те, що в дерева є охоронна зона, по його кореню топчуться.
А всередині одного з найстаріших дерев розростається дупло, але ніхто його не лікує.
Свого часу дерево навіть горіло – в дупло чи то хтось кинув недопалок, чи це зробили спеціально з метою підпалу. Зрештою, дерево вдалося врятувати, але скільки воно ще простоїть, якщо за ним не доглядають - невідомо.
«Скоро буде 145 річниця від дня народження Лесі Українки. Всі пропіаряться в центрі міста. А, може, варто зберегти таким чином пам’ять про письменницю – доглянувши Лесин ясен», - зауважив ігор Левчук.
Крім того, члени робочої групи погодилися: будинок Косачів вартий того, аби його віднесли до реєстру пам’яток національної спадщини. Але цю роботу треба розпочинати вже.
Що ж до Лесиного ясену, то відповідне запитання члени комісії міської ради поставлять управлінню екології, чому за деревом неналежно доглядають і що можна зробити, аби його полікувати.
Нагадаємо, Лесин ясен – це пам’ятка природи. Вік дерева оцінюють у 225 років. Краєзнавці стверджують, що саме під ним полюбляла відпочивати Леся Українка, коли мешкала у Луцьку. А про хворобу дерева в місті говорили ще два роки тому, але ситуація так і не змінилася.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 5
![](/public/images/user_no_foto.png?1721946625)
Ау
Показати IP
4 Липня 2015 19:18
Окрім Лесиного Ясеня хворіє також давній Ясен Пень, шо робить?...
![](/public/images/user_no_foto.png?1721946625)
Краєзнавець
Показати IP
4 Липня 2015 20:41
Це дерево надто молоде, аби на нього могла звернути увагу Леся Українка. На знімках 1920-х років воно виглядало приблизно так, як зараз липи на вулиці імені поетеси. І росло там у ряду кілька таких же ясенів. В часи, коли Леся бігала в замок, були вони не товстіші за людське зап'ястя. Легенда красива, але немає під собою жодної основи. Дерево ж треба рятувати, але як просто старе. Виросло воно таким могутнім, бо ґрунт там родючий. Не виключено, що колись був цвинтар.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721946625)
знаю
Показати IP
5 Липня 2015 10:14
Аааа ясен пень тільки не тииииии....
![](/public/images/user_no_foto.png?1721946625)
я
Показати IP
15 Липня 2015 22:34
хто і коли назвав його "лесиним"? є документальні докази чи спогади родини?
![](/public/images/user_no_foto.png?1721946625)
Конь
Показати IP
3 Листопада 2015 18:01
Зто сказав що це Лесин дуб?
Не пішов на пенсію через нудьгу: в США 94-річного чоловіка визнали найстарішим водієм автобуса у світі
Сьогодні 00:36
Сьогодні 00:36
26 липня: свята, події, факти. Горохів отримав Магдебурзьке право та День парашутиста
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Землю накриє подвійний метеоритний дощ: коли та як дивитися
25 Липня 2024 23:46
25 Липня 2024 23:46
«Це диво, такого ніде на планеті немає»: у Каховському водосховищі вирує життя, – The Guardian
25 Липня 2024 23:29
25 Липня 2024 23:29
На Волині громади залучили понад 1,5 млн грн туристичного збору
25 Липня 2024 23:11
25 Липня 2024 23:11
Ухилення від мобілізації: чи відправили шкільного кочегара з Волині за ґрати
25 Липня 2024 22:53
25 Липня 2024 22:53
Третині українців вистачає грошей тільки на їжу і складно купувати одяг, – Центр Разумкова
25 Липня 2024 22:35
25 Липня 2024 22:35
Волинські аграрії завершують збір озимої пшениці
25 Липня 2024 22:17
25 Липня 2024 22:17
На Волині перейменують 115 вулиць
25 Липня 2024 21:59
25 Липня 2024 21:59
Тарифи на мобільний зв'язок зростуть на 50%, – експерт
25 Липня 2024 21:41
25 Липня 2024 21:41
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.