USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Луцьк за 7 років отримав майже 20 пропозицій сміттєпереробки. Відхилили всі

1 Листопада 2016 13:15
Луцька міська рада відхилила майже 20 пропозицій від компаній, які були готові займатися переробкою, сортуванням, захороненням чи утилізацією сміття. Причому, причини відмов були не екологічні, а фінансові.

Так, депутат Луцької міської ради, голова фракції УКРОП Ігор Поліщук звернувся до міського голови з проханням повідомити, чи надходили до міської ради протягом 2009-2016 років пропозиції від потенційних інвесторів у галузі переробки сміття.

У відповіді за підписом міського голови Миколи Романюка йдеться, що за період з 2009 по 2016 роки на адресу Луцької міської ради надходили листи від 19 таких компаній, як вітчизняних, так і іноземних. Зокрема, це:

- Волинське обласне управління «Волиньекопромресурси» Державної компанії «Укрекокомресурси» Кабінету Міністрів України;

- ТзОВ «Технолоджі груп»;

- ТзОВ «Тайм Везер-Медіел»;

- ТзОВ Науково-виробниче підприємство «Гідравліка Вінниця-Сервіс»;

- ТзОВ «Екопласт-Укр»;

- ТзОВ «Екологічні Системи №1»;

- Міжнародна інженерна академія «Науково-дослідний інститут проблем механіки і прогресивних технологій»;

- Приватне підприємство «Західна аграрна компанія»;

- ТзОВ «БіоРЕКС»;

- Виробничо-комерційна компанія «Волинська компанія»

- ТзОВ Науково-виробниче підприємство «Гідравліка Вінниця-Сервіс»;

- ТзОВ «Група Компаній Еко Сорт»;

- ТзОВ «Центр універсальних екологічних інновацій»;

- Компанія «VIPGAS»;

- ТзОВ «УКРАЇНСЬКА БІОГАЗОВА КОМПАНІЯ»;

- ТзОВ «ОЗОН ІНВЕСТМЕНТ»

- Компанія TEHNIX d.o.o. (Хорватія);

- Компанія «GREENEX ЕСО»;

- ТзОВ «ОДЕСЕМ».

Однак жодна з пропозицій не знайшли позитивних відгуків в спеціалістів Луцької міської ради. Об’єктивними причинами відмови цим компаніям, йдеться у відповіді міськради, - це фінансове навантаження на бюджет міста, зокрема, висока вартість захоронення ТПВ, внесок Луцької міської ради на будівництво об'єктів, тривалий термін окупності та неприйнятні для Луцької міської ради фінансові умови.

«Всі ці фактори на даний час не дозволили надати перевагу конкретній організації, яка може займатися спаленням сміття. Що стосується сміттєсортувальної лінії, то Луцьким спеціальним комунальним автотранспортним підприємством «Луцькспецкомутранс» укладено угоди (про зобов'язання надати послуги по зменшенню до захоронення твердих побутових відходів) з ТзОВ «Група Компаній Екосорт» та змонтовано за кошти інвестора лінію, потужністю 50 тис/т в рік, що дає змогу продовжити термін експлуатації полігону. Також на даний час проводяться робочі зустрічі та розгляд комерційних пропозицій ТзОВ «ОЗОН ІНВЕСТМЕНТ», щодо дегазації полігону», - йдеться у відповіді.
Нагадаємо, минулого тижня мешканці сіл Брище, Рокині та Сирники Рокинівської селищної ради виступили проти будівництва біля їхніх осель сміттєспалювальної печі. Як розповіла Інформаційному агентству Волинські Новини депутат Рокинівської селищної ради Валентина Куць, днями, 30 жовтня, відбулася сесія селищної ради. Депутати скасували своє рішення на погодження встановлення цієї установки. А згодом вони звернулися до голови Луцької РДА Ігоря Ярмольського з проханням розірвати договір про оренду землі, на якій будують піч у зв’язку з порушенням цільового призначення. Адже у договорі зазначалося, що там перероблятимуть сміття, однак наразі там будують завод, де сміття спалюватимуть. Своєю чергою, Ігор Ярмольський зазначив, що він зможе розірвати договір, якщо для цього будуть підстави і докази, що землю використовують не за цільовим призначенням. Тож пообіцяв питання вивчити.

Окрім того, селяни вимагають навести лад на міському сміттєзвалищі, що розташоване у селі Брище та законсервувати старий полігон. В знак протесту селяни перекрили під’їзди до полігону і сміття з Луцька поки що возять до Ківерцівського району.

До слова, під час жовтневої сесії Луцької міської ради депутати ухвалили рішення про заборону прийому сміття з інших областей на міський полігон. Спонукало до цього вивезення на луцький полігон сміття зі Львова, про що громадськість дізналася пост-фактум, після прийнятого одноосібного рішення Луцьким міським головою.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
Олесь Показати IP 1 Листопада 2016 13:31
Це Дуже печально. Адже питання утилізації сміття - в подальшому, причому недалекому майбутньому-- оне з найголовніших питань-(проблем) функціонування міста, показник організації роботи міської влади. Сміття, транспорт- стоянки, мережі- очисні споруди- І інвестиції для вирішення цих питань. Ось Вам ВЕСЬ перспективний план розвитку міста-(на який виділено аж 200 тис грн). У Фінляндії, Швеції, Данії на смітті заробляють великі гроші. (На переробці) В нас це- проблема з напівкримінальними структурами навколо звалищ, з маленькими сімейними бізнесами зацікавлених - кришуючих рішал- структур. Тому здивований-(неприємно) ,що було стільки пропозицій- І НІЧОГО В РЕЗУЛЬТАТІ. Ще трохи, і Луцьк дожене Львів. Дограються "пацани" до коллапсу!
Пересічний до Олесь Показати IP 1 Листопада 2016 15:59
Просто дивіться яка ситуація з цими заводами. Об'ємів сміття, які потрібні для його нормального функціювання, у Луцьку не достатньо. Як казали одні з представників, хто хотів будувати, навіть, якщо розкопати все сміття на полігоні у Брище і утилізувати його все рівно цього буде замало для нормальної роботи. Довозити сміття з інших районів області? Гаразд. А яка тоді вартість вивезення цього сміття буде для пересічних волинян з того ж Турійська, Горохова тощо? До речі у Луцьку, якби завод побудували, вартість вивезення на одну людину становила би близько 100-120 грн. Ви готові платити за вивіз сміття зараз такі гроші? Гадаю, що ні. Просто дуже багато нюансів виникає при розгляді цих пропозицій. Якщо все ж таки захочуть побудувати подібний завод, то, на мою думку, варто детально ознайомити громаду з бізнес-планом і "розжувати по полицях" що і скільки вартуватиме і чому.
Олесь до Пересічний Показати IP 1 Листопада 2016 17:52
Коли стурбовані мешканці заблокують Брищанський полігон НА ЗАВЖДИ-питання "економічні" не будуть на часі. Єкологічні проблеми ми вже маємо. Там. Вірніше жителі прилеглих сіл мають. Це не нове питання "взагалі" Є європейський досвід організації утилізації відходів для малих міст. Є Польський досвід. Утилізація сміття ТАМ- надзвичайно вигідна річ. Просто в нас ще півень не клюнув владу у **** як у Львові. Там тепер ногті гризуть по локті, ВОЗЯТЬ сміття по всій Україні. То ж "золота" утилізація виходить. Для бюджету міста. А у нас вже "перший вітер" в цьому напрямку подув. І правильно. Так як зараз -не має бути. 21 століття на дварі А ми -у печерах!
? Показати IP 1 Листопада 2016 13:36
КРАЩЕ ЇЗДИТИ ПО ЗАКОРДОНАХ,СПІЛКУВАТИСЯ,ВИБИРАТИ,ОТРИМУВАТИ КОМАНДИРОВОЧНІ....НІЖ РОБИТИ РОБОТУ.
Сірко до ? Показати IP 1 Листопада 2016 18:19
Сміттєпереробний завод отримуватиме сировину від мешканців міста, і виготовлятиме продукцію з сировини. Я не думаю ,що власник не оплачуватиме вивіз сміття (хоча б частин). Він теж в цьому (в сировині) буде зацікавлений. То про які 100 грн. Ви говорите за вивіз сміття ???
124 Показати IP 1 Листопада 2016 16:09
вимагали відкати,вимагали частку в підприємстві,анам локшину на вуха вішають вишиванщики хр...і.
Анонім Показати IP 1 Листопада 2016 19:31
Їм всерівно на екологію бо їхні дітки то за кордоном! Захист навколишнього середовища це захист НАШОГО ЖИТТЯ. І поки ми не зрозуміємо важливість для нас охорони навколишнього середовища, поки будемо смітити, коптити, забруднювати річки і озера, палити мастила, вугілля, розкидати поліетилен у лісі і т.д. доти будуть жити українці 62-65 років. ВОЗ попереджає, що в Україні найвища смертність від забруднення повітря. Наука довела, що довжина життя лише на 15% залежить від рівня охорони здоров'я (медицини), а на решту 85% від навколишнього середовища, стилю життя і "флори і фауни"!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus