USD 42.00 42.35
  • USD 42.00 42.35
  • EUR 42.00 42.40
  • PLN 10.25 10.40

Кожен четвертий волинський лісник - порушник

3 Лютого 2017 18:11
Державна екологічна інспекція фіксує різке збільшення кількості порушень працівниками Волинського обласного лісового та мисливського господарства. Насамперед, це стосується заготівлі, охорони лісу, дотримання правил пожежної безпеки та санітарного стану зелених насаджень. Як наслідок, інспектори нарахували збитків, які сягають мільйонів гривень.

У редакцію Інформаційного агентства Волинські Новини звернулися активісти відділу протидії корупції Волинського відділення Громадського об'єднання «Об'єднання ветеранів розвідки України» й повідомили, що Державна екологічна інспекція завершила перевірку ВОУЛМГ.

Із документів видно, що кількість порушень в 2016-му зросла в рази, у порівнянні з 2015-м.

«За результатами проведення заходів державного нагляду у сфері дотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів у 2015 році за вчинення адміністративних правопорушень у сфері охорони навколишнього природного середовища на посадових осіб державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств було складено 169 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуто 135 посадових осіб, сума штрафів за адміністративні порушення – 13,3 тис. грн. Загальна сума шкоди, завданої лісовому господарству за порушення вимог природоохоронного законодавства - 43,9 тис. грн.

У 2016 році за вчинення адміністративних правопорушень у сфері охорони навколишнього природного середовища, не дотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів, до адміністративної відповідальності притягнуто 346 посадових осіб державних лісогосподарських підприємств, сума штрафів за адміністративні порушення – 31,5 тис. грн», - йдеться в звіті.
А це означає, що, практично кожен четвертий працівник ВОУЛМГ – порушник.

Серед порушень інспектори виявили такі: порушення правил відновлення і поліпшення лісів, використання ресурсів спілої деревини, порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції диких тварин, перевищення лімітів та нормативів використання природних ресурсів, порушення вимог правил пожежної безпеки в лісах, порушення встановлених правил заготівлі і вивезення деревини, заготівля березового соку без установлених лімітів, суцільні санітарні рубки призначаються в здорових деревостанах, засмічення лісів відходами тощо.

Також інспектори виявили, що на ДП «Ковельське лісове господарство» впродовж 2016 року здійснювали заготівлю деревини на земельних ділянках, що перебувають у постійному користуванні Міністерства оборони України. Від цього розрахунок шкоди, яку завдали навколишньому природному середовищу, становить 6,4 мільйона гривень.

Окрім цього, характерними порушеннями для лісівників є недотримання технології лісозаготівельних робіт, незабезпечення належного санітарного стану лісових насаджень на території заказника «Зубр».

Із цього приводу інспектори відзначають, що відомчий контроль є недостатнім, ревізії лісових обходів, які проводяться працівниками державної лісової охорони, мають формальний характер.

Загалом, екологи підрахували суму шкоди, завданої лісовому господарству за порушення вимог природоохоронного законодавства в 2016-му році й вона становить - 14 мільйонів 431 тисячу гривень.

Матеріали щодо контролю Державною екологічною інспекцією передали у правоохоронні органи.

Нагадаємо, що депутати обласної ради пропонують керівництву Держлісагентства та Мінагрополітики розглянути питання щодо невідповідності займаній посаді начальника обласного управління лісового та мисливського господарства.

Також редакція повідомляла й про те, що волинські лісівники віддають приватному бізнесу лісопродукцію, не отримавши за неї гроші, потім судяться, а через кілька років «пробачають» борги. Активісти Об'єднання ветеранів розвідки України припускають, що таким чином відбувається змова лісівників із покупцями задля власного збагачення. Як наслідок - підприємства «скочуються» до банкрутства.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 13
лучани Показати IP 3 Лютого 2017 18:24
Кожен- порушник, а не четвертий!!!!!!!!!
Анонім Показати IP 3 Лютого 2017 18:26
Кожний другий депутат, суддя, кожна друга людина порушник..... А ви про лісівників згадали, дивіться за собою......
Вася до Колісника до Анонім Показати IP 3 Лютого 2017 18:40
Що, відчуає твоя д*па, що скоро кормушка прикриється)
глу Показати IP 3 Лютого 2017 18:53
Сидуна перевирте з Чорноплиського лисництва там ривень корупции зашкалюе
Ластівка до глу Показати IP 4 Лютого 2017 14:47
То скажіть журналістам де шукати? В чому саме ви вбачаєте його корупційні дії?? Якщо ви працівник цього підприємства й хочете справедоивості - наведіть факти, дайте якість документи, щоб можна було зайнятися перевіркою.
андрій Показати IP 3 Лютого 2017 19:49
тут вже лісу практично не залишилося , один молодняк та галявини , а вони тільки побачили порушення , да тих екологів першими треба садити , а потім братися за знищувачів лісу-лісівників, вониж один з одним всякі хвороби придумують , шкідників і т.д. щоб проводити ту порізку
Лісник Показати IP 3 Лютого 2017 23:06
А як ви думаєте мають виживати ті нещасні лісники, якщо вони мають лісничим віддавати дань!!! А не крадучи вони цього не зможуть зробити!!!
ха Показати IP 4 Лютого 2017 01:41
чому розвідка не у розвідці? Як розвідка може маніпулювати цифрами ,які не перевірені?Чому "спеціалісти" з 8-го поверху розбираються тільки в торбах ,які туда досунуть просящі ,за підпис?Чому "старші наукові співробітники" люблять кеш? І таких чому,дуже багато...Так можливо хтось нас посвітить -ЧОМУ ?
Саша Показати IP 4 Лютого 2017 09:08
А де ліснику брати гроші щоб платити людям що працюють в лісі де брати гроші що давати на верх .В колишнього мого знайомого лісника жінка постійно на свята запікала поросят і тд. А на це гроші потрібні
ааааа до Саша Показати IP 4 Лютого 2017 10:42
середня зарплата 7000 слова КВАТИРКА .Тоді хай лісничі відають
іхтіандр Показати IP 4 Лютого 2017 13:05
Словоблуди! Ці брудні публікації, ініційовані Свободою є лише проявом безпорадності і не професійності. Викликані лише бажанням повернути свого керівника на посаду начальника ВОУЛМГ. Ці цифри і інформація - дурість. Чому Пирожик не запитає контролюючий орган - екологічну інспекцію які вони заходи вжили для відшкодування виявлених збитків? Бо відповідь очевидка (і йому добре відома), що ці збитки це дурня, яка не підтвердиться у жодному судовому засіданні. Коли є такі порушення упродовж двох років, де притягнені особи за ці дії? Їх не може бути не тому, що всі повязані між собою, а тому, що ці всі порушення надумані (висмоктані з пальця).
До Дупської Показати IP 4 Лютого 2017 14:50
Свєта, не вибілюй свого керівника, його години вже пораховані й твої теж. Настане час і в лісовій галузі працюватимуть професіонали, а не корупціонери! Депутати облради і Палицею наевдуть лад на Волині, ще пройде рік-два й банди Гунчика тут не буде!
Анонім Показати IP 7 Лютого 2017 21:10
Стаття роздута, у кожній сфері можна знайти купу порушень у повсякденній роботі, можливо деякі випадки варті уваги. Така робота у інспекції шукати і писати протоколи. А ви прийдіть і покажіть як правильно робити , Прозвітуйте скільки провели за рік навчально-роз'ясньвальних зустрічей а не планових перевірок раз в рік тіпа "ну ви ж понімаєте треба"

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus