USD 41.50 41.95
  • USD 41.50 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Штучний інтелект навчився розпізнавати приховані обличчя
Дослідники з Кембриджського університету, Національного технологічного інституту Індії та Індійського інституту науки навчили штучний інтелект розпізнавати людей в натовпі і на масових акціях, навіть коли їх обличчя частково прикриті.

Про це з посиланням на Motherboard пише Tjournal.

Новий документ, який буде представлений на Міжнародній конференції ICCVW, являє собою алгоритм глибокого вивчення - підвид машинного навчання, використовуваного для виявлення і відтворення моделей у великих обсягах даних.

При цьому він впорався із завданням, навіть коли на фрагменти потрапляли окуляри, борода, маска або бандана. Програма зуміла розпізнати прикрите шарфом обличчя в 67% випадків. Знімки робили на «складному» тлі, яке б нагадувало реальні умови на вулиці.

Фотографія ділилася на 14 ділянок, потім кожен фрагмент аналізував алгоритм і добудовував обличчя.

Один з дослідників розповів, що під час роботи над штучним інтелектом думав про те, що його будуть використовувати для пошуку злочинців.

Він визнав, що не знає, як запобігти використанню алгоритму для інших цілей: «У мене немає відповіді, як з цим можна боротися».

Як зауважило видання, поки рано турбуватися про те, що правоохоронні органи будуть використовувати алгоритм з машинним навчанням для упіймання протестуючих. Для подібних систем потрібні серйозні бази даних, в цій програмі використовували сумарно близько чотирьох тисяч фотографій.

За словами творців, штучний інтелект не зможе «опізнати» людину, якщо вона одягне суцільну маску на все обличчя. Дослідники планують навчити програму працювати дистанційно, без необхідності підключатися до Wi-Fi.
Коментарів: 1
Я Показати IP 8 Вересня 2017 11:23
Дограєтесь з своїм штучним інтелектом,коли він "надумає" вбивати і не зможете його зупинити

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus