USD 42.40 42.70
  • USD 42.40 42.70
  • EUR 42.40 42.70
  • PLN 10.15 10.40

Учені стверджують, що маніпулювати виборами – не вища математика

22 Вересня 2009 18:19
Маніпулювати виборами легше, ніж вважалося до цього часу. До такого висновку вони прийшли, виділивши єдиний критерій, за яким орієнтуються виборці, – інформують Волинські Новини».
Відповідне дослідження у сфері комп’ютерних обчислень і створення штучного інтелекту провела група математиків з Польщі, США і Німеччини. 
Раніше вважалося, що практичний прорахунок виборів виявляється практично нездійсненним, незважаючи на його простоту в теорії складності обчислень. 
У ході останнього дослідження вчені встановили, що завдання маніпулювання в деяких випадках помітно простіше, ніж вважалося до цього часу. Виявляється, воно помітно спрощується, коли є єдиний параметр, що керує вибором людей. Наприклад, коли думки кандидатів розходяться з одного істотного питання, скажімо, щодо податків, – пише сайт Оглядач.
Проте, за словами вчених, розчаровуватися в демократії ще рано. Річ у тому, що в реальних ситуаціях завжди є «альтернативні» групи, які роблять вибір абсолютно з інших міркувань. Наприклад, коли всі обговорюють податки, їх цікавить стать, релігійна приналежність або колір шкіри кандидата. 
Подібне дослідження провели нещодавно фізики з Кембриджського університету. Спостерігаючи рух частинок, їм вдалося створити математичну модель, яка описує успішні революції. Правильно розподілена команда революціонерів-активістів цілком може завоювати розуми основної частини населення і добитися зміни влади, стверджують учені. 
Нагадаємо, в серпні математики з Канади розрахували оптимальну стратегію боротьби з гіпотетичним нашестям зомбі. Створена ними модель нагадує модель розповсюдження ідей серед людей.
 
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus