USD 41.65 41.93
  • USD 41.65 41.93
  • EUR 41.75 41.93
  • PLN 10.26 10.45

У Луцьку депутати перевірили ремонтні роботи в медзакладах

27 Січня 2025 19:58
На чолі з головою Волиньради Григорієм Недопадом депутати проінспектували реконструкцію та ремонтні роботи в територіальному медичному об’єднанні захисту материнства і дитинства, дитячій лікарні, психіатричній клініці та фтизіопульмологічному центрі.

Про це повідомляє Волинська обласна рада.

Так, в обласній дитячій лікарні обранці громади оглянули відремонтовані відділення та реконструкцію укриття, а також нову котельню. Як розповіла очільниця дитячого медоб’єднання, депутатка Волиньради Ірина Горавська, рішення від’єднатися від централізованого теплопостачання та будувати власну котельню, яка працюватиме і на газі, і на твердому паливі, прийняли у 2022 році. «За кошти обласного бюджету – це більше 11 млн ми облаштували газову котельню. Таким чином, буде здешевлено послугу, бо вартість гігакалорій централізованого теплопостачання утричі перевищує вартість газу, який використовується індивідуальною котельнею перинатального центру при орієнтовно однакових площах приміщень», – запевнила Ірина Горавська.
Оглянули й реконструкцію укриття під дитячою лікарнею. З часу введення в експлуатацію закладу у 1986 році у сховищі та підвальних приміщеннях не проводилося жодних ремонтних робіт, тому стан їх був доволі занедбаним.
Читати ще: «Тільки одна послуга в день»: у Медоб'єднанні Луцької громади прозвітували за рік і анонсували нововведення

«Потреба створити відповідні умови на час повітряних тривог для маленьких пацієнтів надзвичайно актуальна. За власні кошти ми розробили ПКД, передбачили гідроізоляцію, вентиляцію, встановлення дизельного генератора, облаштування кімнат для перебування дітей. Вартість робіт 15,5 млн грн. Розпочали з гідроізоляції будівлі, оскільки є підтоплення підземними водами», – зазначила директорка медичного об’єднання.
Опісля депутати оглянули капітальні оновлення відділень дитячої онкогематології та офтальматології з центром хірургії ока. На ремонт першого з них понад 37 млн грн спрямувала Луцька громада. Нині тут – завершальна стадія реконструкції. Крім того, у 2024 році за власні та благодійні кошти виготовлено ПКД та проведені поточні ремонти у отоларингологічному, педіатричному відділеннях.

Читати ще: Світ побачили 1154 малюки: у Луцькому пологовому будинку відзвітували за рік і вже готуються до реорганізації

В обласній психіатричній лікарні нині також активна перебудова. Директор медустанови Сергій Дудка розповів, що заклад в останні роки переповнений – минулоріч тут пролікували понад 17,5 тис. пацієнтів, що на 3 тис. більше ніж у попередньому. Тож створення належних умов для пацієнтів – один з пріоритетів. «За минулий рік ми провели ремонти в частині психоневрологічного відділення, чоловічому психіатричному відділенні, рентгенкабінеті, де також встановили апарат КТ, лабораторії та відремонтували лікарняний ліфт. У 2025 році запланували реконструкцію сховища, капітальні ремонти відділень паліативної допомоги та наркологічного, даху одного з корпусів», – зазначив Сергій Дудка.
Крім того, в закладі розробляють проектно-кошторисну документацію на будівництво нового лікувально-реабілітаційного корпусу. «Це викликано тенденцією збільшення кількості пацієнтів. Питання психіатрії актуальне і щодалі стоятиме гостріше. В планах звести корпус на 4 тис. квадратів, де буде розміщено понад 120 ліжок», – зауважив начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух.

Читати ще: Амбулаторію на Привокзальній у Луцьку хочуть відремонтувати за грантові кошти

У фтизіопульмонологічному центрі, який віднедавна є підрозділом обласної інфекційної лікарні, депутати оглянули окремі відділення закладу, які після реформи протитуберкульозної служби не використовуються, а це 40% від наявних площ. «Саме тому ми запланували розгорнути додаткові ліжка для стаціонарного лікування пацієнтів за іншими напрямками програми медичних гарантій, зокрема, надання медичних послуг «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій» та за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям». Для надання медичних послуг за вищезазначеними пакетами також необхідно розгорнути приймальне відділення», – поділилася намірами директорка обласної інфекційної лікарні, депутатка Волиньради Любов Серба. Орієнтовна сума на ці потреби становитиме близько 40 млн грн.

«В умовах воєнного стану пріоритет обласного бюджету – це допомога силам оборони. Не виняток і бюджет-2025, але другим пріоритетом у нас визначена підтримка обласних комунальних закладів, найперше медичних. Тому будемо наполегливо працювати, щоб всі плани втілити в життя», – підсумував Григорій Недопад.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 2
Обама Показати IP 27 Січня 2025 21:01
Усе вбито ...
Виборці Показати IP 27 Січня 2025 21:24
Як можуть депутати, не маючи профільної освіти, не маючи повноважень, не будучи наділеними правами проведення відвовідного інспектування втручатися, а тим більше давати якісь пропозиції, в галузі до якої вони не мають ніякого відношення ? Є ж в державі чітко виписані закононодавчо - нормативні акти на підставі яких контролюються, інспектуться будівельні роботи, є перелік уповноважених і наділених правами на здійснення таких перевірок посадових осіб, які вправі виписувати приписи, зупиняти хід робіт до усуненення порушень і т.д. і т.п. А то приїхали, засвітилися, пофоткалися, тобто П, П, Р . Ми орали - я і трактор, отак і будуємо Україну !

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus