На Волині розгорнуто виставку до Дня Соборності України та 91-ї річниці подвигу Героїв Крут
![](/files/news/2009/01-21/4438-1u.jpg)
У державному архіві області розгорнуто виставки архівних документів до Дня Соборності України та 91-ї річниці подвигу Героїв Крут. Про це 21 січня повідомляють «Волинські Новини».
В експозиції першої виставки представлені Універсали Центральної Ради за 1919-1920 роки, листівки Організації Українських Націоналістів за 1932 рік, приурочені 10-тій річниці Соборності, друковані видання, де висвітлені ці події, а також ксерокопії документів 1990-х років.
Це, зокрема, заява Коорденаційної Ради Волинської крайової організації Народного руху про дозвіл на проведення мітингу до Дня Злуки та повідомлення про живий ланцюг, а також фотографії і спогади волинян про ці події.
За інформацією сайту Волинської ОДА, в експозиції другої виставки представлені ксерокопії архівних документів: карта бою під Крутами та спогадийого учасників. Окремо висвітлюється вшанування волинянами полеглих під Крутами у 1942-1943 роках.
Це повідомлення про панахиди в кафедральному соборі та церкві Чесного Хреста у Луцьку, церкві села Колки; про академії, присвячені пам’яті Героїв Крут, які проводились за сприяння Українського допомогового комітету в селах Годомичі Маневицького, Буяни Луцького районів та містечку Рожище.
Виставку доповнили ксерокопії документів про ці події, передані з держархівів Житомирської, Київської та Чернігівської областей. Виставки архівних документів мають змогу оглянути усі бажаючі, а діятимуть вони до кінця лютого цього року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
В експозиції першої виставки представлені Універсали Центральної Ради за 1919-1920 роки, листівки Організації Українських Націоналістів за 1932 рік, приурочені 10-тій річниці Соборності, друковані видання, де висвітлені ці події, а також ксерокопії документів 1990-х років.
Це, зокрема, заява Коорденаційної Ради Волинської крайової організації Народного руху про дозвіл на проведення мітингу до Дня Злуки та повідомлення про живий ланцюг, а також фотографії і спогади волинян про ці події.
За інформацією сайту Волинської ОДА, в експозиції другої виставки представлені ксерокопії архівних документів: карта бою під Крутами та спогадийого учасників. Окремо висвітлюється вшанування волинянами полеглих під Крутами у 1942-1943 роках.
Це повідомлення про панахиди в кафедральному соборі та церкві Чесного Хреста у Луцьку, церкві села Колки; про академії, присвячені пам’яті Героїв Крут, які проводились за сприяння Українського допомогового комітету в селах Годомичі Маневицького, Буяни Луцького районів та містечку Рожище.
Виставку доповнили ксерокопії документів про ці події, передані з держархівів Житомирської, Київської та Чернігівської областей. Виставки архівних документів мають змогу оглянути усі бажаючі, а діятимуть вони до кінця лютого цього року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1722083877)
Колківчанка
Показати IP
21 Січня 2009 15:05
Взагалі Колки - це селище міського типу, а не село!Дружіть із довідками!!!!!!!!!!!!!1
У Маневичах в салоні авто, яке зупинили за порушення ПДР, знайшли 200 блоків незаконних цигарок
Сьогодні 13:48
Сьогодні 13:48
Польський Сейм дозволив силовикам безкарно застосовувати зброю на кордоні з Білоруссю
Сьогодні 12:52
Сьогодні 12:52
Вдові загиблого Героя з Рожища вручили його орден
Сьогодні 11:56
Сьогодні 11:56
На Полтавщині ворожий дрон пошкодив промисловий об’єкт, на Київщині уламки обірвали електропроводи
Сьогодні 11:28
Сьогодні 11:28
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.