USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 44.90 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Хотіли арештувати рахунки і майно: Гнідавський цукровий завод боргує 11 млн за газ?

27 Лютого 2025 13:39
Цукровий завод біля Луцька заборгував майже 11 мільйонів гривень за газ, переконують газовики. Цю справу в суді розглядають із 2023 року.

Позов до Гнідавського цукрового заводу стосується споживання блакитного палива в жовтні та листопаді 2022 року, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

«Ми подали позов про стягнення грошових коштів за поставлений товар. Відповідач оспорював фактичну кількість спожитого обсягу газу. Законодавством визначено, що фактична кількість спожитого обсягу газу встановлюється в разі відсутності приладу обліку, несправності приладу обліку… Вони мотивують тим, що не було струму і, відповідно, прилад обліку не працював», – розповів представник ТОВ «Твій газзбут» Микола Сітовський.

Місцеві працівники зазначили, що на заводі – вже нові господарі. Нагадаємо, що в 2023-му активи цукрового заводу купила німецька компанія. Вимоги газовиків Гнідавський цукровий завод заперечує. До суду від заводу ніхто не прийшов. На дзвінки журналістів теж не відповіли.

«Фактично споживання природного газу відповідачем розпочалося лише з 21.10.2022, що підтверджується актом на зняття пломби та відновлення газопостачання, актом перевірки стану обліку природного газу, зі звужуючим пристроєм. Інформація про спожиті обсяги природного газу, зазначена позивачем у позовній заяві, не відповідає дійсним показникам подобового споживання відповідачем природного газу. За період з 21.10.2022 по 23.11.2022 в окремі дні лічильник не працював, а тому кількість спожитого відповідачем природного газу в цей період визначена позивачем у довільний, незрозумілий спосіб», – вказано в матеріалах справи.
Читати ще: Відрізали газ до готелю: луцький підприємець, який боргує понад мільйон, пішов до суду

Представник ТОВ «Твій газзбут» Микола Сітовський зауважив, що оператор газорозподільних мереж дає подобовий обсяг споживання газу і це відображається на інформаційній платформі. «Дані інформаційної платформи щодо подобового фактичного обсягу, дані оператора ГТС і дані оператора ГРМ (колишній «Волиньгаз», «Газмережі») збігаються повністю. Тобто з трьох незалежних джерел ми виходимо на один і той же об’єм поставленого товару», – сказав Микола Сітовський.

Він клопотав у суді щодо арешту рахунків підприємства. «У підприємства є нестабільний фінансовий стан. Наявні борги. У підприємства наявні численні судові спори, також є порушені кримінальні провадження. Тому ми вважаємо, що в подальшому неможливим буде або утрудненим виконання вказаного рішення, і просимо в межах заявленої суми позову, яка підтверджена відповідними доказами, накласти арешт на грошові кошти на рахунку підприємства і на майно підприємства», – наголосив Микола Сітовський.

Суд відмовив в арешті. Справу продовжать розглядати в Господарському суді Волинської області.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus