Як жили «від сесії до сесії» відомі волиняни. ФОТО
Із нагоди Міжнародного дня студента, який відзначають 17 листопада «ВН» поцікавилися, якими були студентські роки відомих людей Волині. Знані краяни відгукнулися на пропозицію редакції і пригадали життя в гуртожитку, власних викладачів, відвідування бібліотек. Виявляється, і вони побували в ролі «голодних студентів». Дехто зізнався, що і списував.
Перший заступник голови Волинської ОДА Олександр Башкаленко навчається і досі – в Інституті державного управління при Президентові України. До цього він здобув освіту в Ризькому вищому військово-політичному училищі у званні офіцер з військово-спеціальною освітою військовий інженер-електрик та Волинському нацуніверситеті імені Лесі Українки за спеціальністю юрист. Хоча найяскравіші спогади – таки з Риги.
«Пам’ятаєте фільм пригоди Шурика? Там епізод, де винахідники екзамен здавали через радіозв’язок. У нас був теж такий винахідник, він сконструював прилад, по підлозі в аудиторії пролягав тоненький дротик, у рукаві того, хто здає, був навушник, потрібно було голосно сказати номер білету, прочитати питання і підперти голову рукою. З того кінця дроту починали диктувати відповідь. Таким чином чоловік шістнадцять здало, а потім нас викрили. У результаті винахідник отримав відмінно за винахід і, відповідно, здав екзамен, а всі решта – на перездачу», – згадує Башкаленко.
***
Ведучий радіо «Луцьк» Сергій Ткачук працював на радіостанції ще зі студентських років. Навчався він у Інституті соціальних дисциплін тоді ще державного Волинського університету імені Лесі Українки.
«Був у нас викладач психології Володимир Маркович Шпак. Коли він вперше прийшов на пару, то повторював фразу «яснінько» - «понятнінько». Одного разу ми поцікавились, чому ж він так говорить. Він пояснив, що колись у нього був один психічно хворий, який на будь-які питання казав «Ясненько? Понятненько!». Згодом ця фраза стала крилатою. Так, на першому курсі нам було все ясненько і понятненько», – поділився спогадами Ткачук.
Давалось взнаки і радійне студентство: «Одним з моїх однокласників є Андрій Самойло, - нині він гітарист «Бумбоксу». У ті далекі часи він був у складі гурту «Мухі в чаї». Користуючись моментом, ставив в ефір їхні перші демо-записи. Так само й інші луцькі гурти. А всі дискотеки у Будинку офіцерів, які «крутили» з Максимом Благовірним та Олегом Ющуком (Кермітом) починав з пісні Beck – «Loser», – згадав Сергій.
***
Заступник Луцького міського голови Василь Байцим був надзвичайно старанним студентом. Має декілька вищих освіт, усі вони підтверджені червоними дипломами. Навчався у Томському інституті автоматизованих систем управління та радіоелектроніки, у Харківському державному економічному університеті, а також не так давно закінчив навчання в Українській академії державного управління при Президентові України.
Чиновник запевнив, щодо навчання ставився надзвичайно серйозно. Влітку у рамках студентської практики виїжджали заробляти гроші або у Крим, або у Сибір. Перебуваючи у холодних краях, Байциму писали листи подруги.
«Ми не знаємо що зараз робити, твій акваріум протікає (звертаючись до Байцима, - ВН). Ми напевне його з пляжу заберемо, бо хазяйка вже ображається. Просимо ні до кого за це фізичних сил не приміняти», – писали Байциму дівчата.
***
Директор луцької радіостанції СіД FM Андрій Зубенко – випускник спеціальності «політологія» ВДУ. Андрій зізнався, що, будучи студентом, навіть не думав, що працюватиме на радіо – не говорячи уже про директорство. «Тоді радіо рідко навіть слухав. Це не було для мене чимось надзвичайним. Просто буденне явище», - пригадав Зубенко.
Андрій розповів, що навчання на політології навчило його мислити. Особливий вклад в освіту Зубенка зробив викладач філософії: «Він навчив нас думати і оцінювати життєві реалії. Він завжди казав, що для того, аби оцінити будь-які дії, варто задати питання: кому це вигідно? Тоді усе стає зрозуміло».
***
Секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт навчався у Калінінському суворовському училищі, згодом – у Ленінградському вищому загальновійськовому командному училищі. У першому, за його словами, знімали телевізійний серіал «Кадети».
«Коли я дивився цей серіал, то впізнавав знайомі стіни, але життя там зовсім інакше. Суворівці насправді мають набагато більше навантаження, рідко бачаться з дівчатами», - порівнює реальне життя з блакитними екранами Пустовіт.
«Дівчата до нас збігалися з усього міста. У їх навчальних закладах проводився своєрідний відбір – лише відмінницям дозволяли прийти на дискотеку у суворовське училище. Тому нас не любили калінінські хлопці, мовляв, забираємо найкращих дівчат», – розповів Григорій Пустовіт.
***
Керівник модельного агентства Марина Занюк навчалась у Волинському інституті економіки та менеджменту. Вона зізналася, що виш підтримував її діяльність за студентства – саме на цей період припадає найбільше подорожей по моделінгу за кордон.
Головна волинська модель пригадала свою першу сесію.
«Тоді я брала участь у автопробізі «Наше Краще» по Західній Україні. Якраз співпало, що декілька днів екзаменів не було, поки я подорожувала по інших містах, а в день екзамену, автопробіг приїжджав у Луцьк. Я, як чемна студентка, готувалась до здачі іспиту під час автопробігу. І коли колона автомобілів нарешті приїхала в Луцьк на зустріч з губернатором та представниками влади, я вже не встигала на початок екзамену. Організатори автопробігу домовились з хлопцями з ДАІ, які нас супроводжували по місту, щоб мене швиденько завезли в інститут. Цікавою була реакція студентів, коли я вибігала з авто ДАІ, яке під’їхало з ввімкненою сиреною. Але на іспит таки встигла», - поділилася спогадами Марина Занюк.
***
Депутат Луцької міської ради Євгеній Ткачук навчався у Волинському державному університеті, а також у Львівському політехнічному інституті. Обидві спеціальності стосуються фізичної підготовки. На факультеті навчалися фактично одні хлопці. Він розповів, що у його колективі раділи, коли випадали спільні лекції, приміром, із філологами.
«В мене навіть одного разу була підвищена стипендія. Так вийшло, що тоді екзаменів було не так багато, і за збігом обставин мені поставили все автоматом п’ятірки, здавати довелось лише один. Прийшовши на іспит, я поговорив з викладачем, з яким у мене були досить дружні стосунки. Він в мене запитав, яку я оцінку хочу. Я сказав, що відмінно. Викладач так подумав-подумав… Каже: «Тобі? П’ятірку?». Я йому потім пригадав про те, як під час практики копали картоплю, і йому трохи її дісталось. Ну, він розм’як і таки отримував я свою підвищену стипендію», - пригадав Ткачук.
***
Ведучий реаліті-шоу «Big Brother» Олексій Курбан хоч і здобув вищу освіту не так давно, проте пригадав лише позитив.
«Є хороша студентська традиція – відвідувати пари. Згідно з повір’ям, якщо її дотримуватися, то можна закінчити виш», - пожартував Курбан.
Навчався він у Луцькому інституті розвитку людини «Україна».
Коли Курбан був студентом, то, зізнається, сам ставив собі заліки. «Потім – «вигрібав!», - зазначив ведучий реаліті-шоу. Попри те, що з першого курсу Олексій Курбан уже працював на радіо СіД FM, умудрився здати першу сесію на «відмінно».
«Хочу, щоб 17-го листопада Радянською (вулицею Лесі Українки, - ВН) крокували молодики й молодички і голосно співали «Гаудеамус» або «Песенку студента»… І да простіть їх, старші люди, котрі мешкають на Лесі Українки – вони не зі зла, студенти просто», - звернувся до винуватців свята Олексій Курбан.
***
Депутат Луцької міської ради Олег Чернецький навчався на факультеті фізичного виховання ВДУ, а згодом – у ВІЕМі. Чернецький розповідає, що, будучи студентом, брав активну участь у спортивних змаганнях, захищав честь області.
«У гуртожитку я не жив, мені виділили роздягальню, яку я собі облаштував як кімнату», - пригадує Олег.
«Коли я починаю згадувати студентство, то одразу виникають асоціації – голодний і бідний. І це насправді так, перевірено», - розповідає Чернецький.
Депутат каже, що вчитися у старшому віці ефективніше з огляду на усвідомлення інформації. Але студенти в юному віці – це надзвичайна романтика. Такий період життя, на його думку, пропускати не варто.
***
Керівник Волинського прес-клубу Богдана Стельмах навчалася на філологічному факультеті ВДУ. Студентство згадує з приємністю та ностальгією.
«Мені дуже подобалася медицина, але на лекціях із травматології реально робити було нічого. А викладав у нас «дОцент» Петрик (з наголосом на «О», - «ВН»). Говорив повільно, диктував кожне слово і ходив межи рядами – перевіряв, чи всі той диктант записують. Ну, а я такого пережити не могла: даремна трата часу дорівнює смерті. Тож під партою завжди була книга грецького письменника чи драматурга. І от виростає за плечима «дОцент» Петрик – а я читаю Софокла. Чую – тиша. Озираюся – стоїть. «Що читаємо?», - питає. «Софокла», - кажу йому. - А як накладати шину на переломану гомілку я знаю ще зі школи». Він тоді нічого не сказав, як і в інші рази, але на екзамені вліпив 4. І це - перша сесія! І при тому, що предмет я знала досконало», - поділилася спогадами Богдана Стельмах.
***
Волинський бізнесмен Василь Токарський зізнався, що, обираючи спеціальність, зважав лише на локацію університету – аби подалі від дому. Оскільки він родом зі Львівщини, то доля занесла до Луцького технікуму радянської торгівлі. Пізніше заочно здобув освіту на факультеті правознавства МАУП та екстерном – на історичному факультеті ВНУ.
«Хоча це вже не було повноцінним студентським життям, все одно і з цих років є що пригадати – так само веселого і приємного», - розповів Токарський.
У гуртожитку не жив, проте з двома студентами технікуму знімали «літню» кухню на вулиці Даньшина: «Як на трьох студентів-холостяків, завжди підтримували порядок, а от меню було, переважно, специфічним, студентським: полуничне варення, яблучний джем, молоко і булка».
***
Відомий ді-джей та радіоведучий Максим Фраєрман (DJ Max Freeman) навчався на факультеті романо-германської філології у ВНУ. «Після свого першого Дня студента я кинув пити горілку – надто добре відсвяткував», - зізнався він.
«З третього курсу на мені трималася половина самодіяльності факультету, я був капітаном команди КВН, вів усі концерти та випускні», - розповів Фраєрман.
«Коли я переїхав у Луцьк навчатися, хлопці з старших курсів розповіли мені про «тьотю Галю». Казали, що у неї «поїхав дах» у зв’язку із надмірною освітою. Казали, що вона встигла отримати три вищі освіти, але на цьому її мозок не витримав. Ми регулярно її бачили, але одного прекрасного дня вона зникла. І не так давно, коли уже пройшов добрий десяток років, я побачив її з вікон маршрутки – неймовірні відчуття», - поділився спогадами Max Freeman.
***
Депутат Луцької міської ради Андрій Козюра здобув фах юриста у Львівському національному університеті імені Івана Франка. А згодом здобув кваліфікацію «спеціаліст з фінансів» у ВНУ.
«День студента – найбільш очікуване свято в студентські роки, так як Новий Рік. Як кажуть: «Є що згадати, нема як розказати». Одним словом, на повну котушку», - пожартував Козюра.
Він зізнався, що довелося списувати на першій парті прямо перед професором. А улюблена студентська страва – тушонка з макаронами. Відповівши на запитання «ВН» про студентство, Козюра вирішив укотре раз вступити на студентські лави.
***
Директор Волинської Ліги КВН Валерій Пельц навчався на географічному факультеті ВНУ. «Студентські роки завжди згадую з посмішкою, адже навчання у нас було цікавим і веселим. Мій факультет завжди славився дружністю студентів. Це нам допомагало, як в навчанні, так і на різних змаганнях», - розповів Валерій.
«Напевно, найяскравішими спогадами для мене залишись польові практики в Карпатах. Там пізнавалось, хто є хто, і з ким можна піти в гори», - сказав Пельц.
«Єдине, про що жалкую, це те, що не жив у гуртожитку, не хотіли мене туди поселяти. Якщо чесно, то я і досі святкую День студента, в душі відчуваю себе студентом, і радий з того, що маю можливість багато спілкуватись та співпрацювати зі студентами», - зізнався він.
Окрім того, Пельц додав, що якби можна було, то знову вступив би на 1 курс.
***
Депутат Луцької міськради Олена Голєва навчалась у Луцькому державному технічному університеті на економічному факультеті. Вона поєднувала навчання із сімейним життям. «На першому курсі я вийшла заміж, на третьому у мене народився перший син, а згодом – на п’ятому курсі – другий син», - розповіла Голєва.
«Двійок не отримувала ні в університеті , ні в школі. Перша сесія далась важко, бо дуже нервувала. «Старожили» навчили – які перші оцінки у заліковій, такі будуть і надалі. Вийшла одна четвірка на сесії, все решта – «відмінно». Університет закінчила з червоним дипломом», - поділилася спогадами про студентство депутат міськради.
***
Народний депутат Анатолій Горбатюк свою першу освіту здобував у Луцькому державному педагогічному університеті імені Лесі Українки.
«Двійок не було, але запам’ятався випадок «стимулювання до успішності», коли на першій сесії викладач Ємець, завідувач кафедри теорії-методики фізичного виховання, сказав: «Турки народжуються турками, а Вас треба вчити 5 років, і після того Ви турками станете!» Запам’яталось, як декан Віталій Завадський сказав, що добре сміється той, хто сміється останній», - пригадує Горбатюк.
***
«ВН» зичать читачам-студентам лише хороших оцінок та яскравих вражень, для того, аби у майбутньому можна було пригадати своє студентство тільки з усмішкою.
Підготувала Анастасія ПЕРЕДРІЙ
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Перший заступник голови Волинської ОДА Олександр Башкаленко навчається і досі – в Інституті державного управління при Президентові України. До цього він здобув освіту в Ризькому вищому військово-політичному училищі у званні офіцер з військово-спеціальною освітою військовий інженер-електрик та Волинському нацуніверситеті імені Лесі Українки за спеціальністю юрист. Хоча найяскравіші спогади – таки з Риги.
«Пам’ятаєте фільм пригоди Шурика? Там епізод, де винахідники екзамен здавали через радіозв’язок. У нас був теж такий винахідник, він сконструював прилад, по підлозі в аудиторії пролягав тоненький дротик, у рукаві того, хто здає, був навушник, потрібно було голосно сказати номер білету, прочитати питання і підперти голову рукою. З того кінця дроту починали диктувати відповідь. Таким чином чоловік шістнадцять здало, а потім нас викрили. У результаті винахідник отримав відмінно за винахід і, відповідно, здав екзамен, а всі решта – на перездачу», – згадує Башкаленко.
***
Ведучий радіо «Луцьк» Сергій Ткачук працював на радіостанції ще зі студентських років. Навчався він у Інституті соціальних дисциплін тоді ще державного Волинського університету імені Лесі Українки.
«Був у нас викладач психології Володимир Маркович Шпак. Коли він вперше прийшов на пару, то повторював фразу «яснінько» - «понятнінько». Одного разу ми поцікавились, чому ж він так говорить. Він пояснив, що колись у нього був один психічно хворий, який на будь-які питання казав «Ясненько? Понятненько!». Згодом ця фраза стала крилатою. Так, на першому курсі нам було все ясненько і понятненько», – поділився спогадами Ткачук.
Давалось взнаки і радійне студентство: «Одним з моїх однокласників є Андрій Самойло, - нині він гітарист «Бумбоксу». У ті далекі часи він був у складі гурту «Мухі в чаї». Користуючись моментом, ставив в ефір їхні перші демо-записи. Так само й інші луцькі гурти. А всі дискотеки у Будинку офіцерів, які «крутили» з Максимом Благовірним та Олегом Ющуком (Кермітом) починав з пісні Beck – «Loser», – згадав Сергій.
***
Заступник Луцького міського голови Василь Байцим був надзвичайно старанним студентом. Має декілька вищих освіт, усі вони підтверджені червоними дипломами. Навчався у Томському інституті автоматизованих систем управління та радіоелектроніки, у Харківському державному економічному університеті, а також не так давно закінчив навчання в Українській академії державного управління при Президентові України.
Чиновник запевнив, щодо навчання ставився надзвичайно серйозно. Влітку у рамках студентської практики виїжджали заробляти гроші або у Крим, або у Сибір. Перебуваючи у холодних краях, Байциму писали листи подруги.
«Ми не знаємо що зараз робити, твій акваріум протікає (звертаючись до Байцима, - ВН). Ми напевне його з пляжу заберемо, бо хазяйка вже ображається. Просимо ні до кого за це фізичних сил не приміняти», – писали Байциму дівчата.
***
Директор луцької радіостанції СіД FM Андрій Зубенко – випускник спеціальності «політологія» ВДУ. Андрій зізнався, що, будучи студентом, навіть не думав, що працюватиме на радіо – не говорячи уже про директорство. «Тоді радіо рідко навіть слухав. Це не було для мене чимось надзвичайним. Просто буденне явище», - пригадав Зубенко.
Андрій розповів, що навчання на політології навчило його мислити. Особливий вклад в освіту Зубенка зробив викладач філософії: «Він навчив нас думати і оцінювати життєві реалії. Він завжди казав, що для того, аби оцінити будь-які дії, варто задати питання: кому це вигідно? Тоді усе стає зрозуміло».
***
Секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт навчався у Калінінському суворовському училищі, згодом – у Ленінградському вищому загальновійськовому командному училищі. У першому, за його словами, знімали телевізійний серіал «Кадети».
«Коли я дивився цей серіал, то впізнавав знайомі стіни, але життя там зовсім інакше. Суворівці насправді мають набагато більше навантаження, рідко бачаться з дівчатами», - порівнює реальне життя з блакитними екранами Пустовіт.
«Дівчата до нас збігалися з усього міста. У їх навчальних закладах проводився своєрідний відбір – лише відмінницям дозволяли прийти на дискотеку у суворовське училище. Тому нас не любили калінінські хлопці, мовляв, забираємо найкращих дівчат», – розповів Григорій Пустовіт.
***
Керівник модельного агентства Марина Занюк навчалась у Волинському інституті економіки та менеджменту. Вона зізналася, що виш підтримував її діяльність за студентства – саме на цей період припадає найбільше подорожей по моделінгу за кордон.
Головна волинська модель пригадала свою першу сесію.
«Тоді я брала участь у автопробізі «Наше Краще» по Західній Україні. Якраз співпало, що декілька днів екзаменів не було, поки я подорожувала по інших містах, а в день екзамену, автопробіг приїжджав у Луцьк. Я, як чемна студентка, готувалась до здачі іспиту під час автопробігу. І коли колона автомобілів нарешті приїхала в Луцьк на зустріч з губернатором та представниками влади, я вже не встигала на початок екзамену. Організатори автопробігу домовились з хлопцями з ДАІ, які нас супроводжували по місту, щоб мене швиденько завезли в інститут. Цікавою була реакція студентів, коли я вибігала з авто ДАІ, яке під’їхало з ввімкненою сиреною. Але на іспит таки встигла», - поділилася спогадами Марина Занюк.
***
Депутат Луцької міської ради Євгеній Ткачук навчався у Волинському державному університеті, а також у Львівському політехнічному інституті. Обидві спеціальності стосуються фізичної підготовки. На факультеті навчалися фактично одні хлопці. Він розповів, що у його колективі раділи, коли випадали спільні лекції, приміром, із філологами.
«В мене навіть одного разу була підвищена стипендія. Так вийшло, що тоді екзаменів було не так багато, і за збігом обставин мені поставили все автоматом п’ятірки, здавати довелось лише один. Прийшовши на іспит, я поговорив з викладачем, з яким у мене були досить дружні стосунки. Він в мене запитав, яку я оцінку хочу. Я сказав, що відмінно. Викладач так подумав-подумав… Каже: «Тобі? П’ятірку?». Я йому потім пригадав про те, як під час практики копали картоплю, і йому трохи її дісталось. Ну, він розм’як і таки отримував я свою підвищену стипендію», - пригадав Ткачук.
***
Ведучий реаліті-шоу «Big Brother» Олексій Курбан хоч і здобув вищу освіту не так давно, проте пригадав лише позитив.
«Є хороша студентська традиція – відвідувати пари. Згідно з повір’ям, якщо її дотримуватися, то можна закінчити виш», - пожартував Курбан.
Навчався він у Луцькому інституті розвитку людини «Україна».
Коли Курбан був студентом, то, зізнається, сам ставив собі заліки. «Потім – «вигрібав!», - зазначив ведучий реаліті-шоу. Попри те, що з першого курсу Олексій Курбан уже працював на радіо СіД FM, умудрився здати першу сесію на «відмінно».
«Хочу, щоб 17-го листопада Радянською (вулицею Лесі Українки, - ВН) крокували молодики й молодички і голосно співали «Гаудеамус» або «Песенку студента»… І да простіть їх, старші люди, котрі мешкають на Лесі Українки – вони не зі зла, студенти просто», - звернувся до винуватців свята Олексій Курбан.
***
Депутат Луцької міської ради Олег Чернецький навчався на факультеті фізичного виховання ВДУ, а згодом – у ВІЕМі. Чернецький розповідає, що, будучи студентом, брав активну участь у спортивних змаганнях, захищав честь області.
«У гуртожитку я не жив, мені виділили роздягальню, яку я собі облаштував як кімнату», - пригадує Олег.
«Коли я починаю згадувати студентство, то одразу виникають асоціації – голодний і бідний. І це насправді так, перевірено», - розповідає Чернецький.
Депутат каже, що вчитися у старшому віці ефективніше з огляду на усвідомлення інформації. Але студенти в юному віці – це надзвичайна романтика. Такий період життя, на його думку, пропускати не варто.
***
Керівник Волинського прес-клубу Богдана Стельмах навчалася на філологічному факультеті ВДУ. Студентство згадує з приємністю та ностальгією.
«Мені дуже подобалася медицина, але на лекціях із травматології реально робити було нічого. А викладав у нас «дОцент» Петрик (з наголосом на «О», - «ВН»). Говорив повільно, диктував кожне слово і ходив межи рядами – перевіряв, чи всі той диктант записують. Ну, а я такого пережити не могла: даремна трата часу дорівнює смерті. Тож під партою завжди була книга грецького письменника чи драматурга. І от виростає за плечима «дОцент» Петрик – а я читаю Софокла. Чую – тиша. Озираюся – стоїть. «Що читаємо?», - питає. «Софокла», - кажу йому. - А як накладати шину на переломану гомілку я знаю ще зі школи». Він тоді нічого не сказав, як і в інші рази, але на екзамені вліпив 4. І це - перша сесія! І при тому, що предмет я знала досконало», - поділилася спогадами Богдана Стельмах.
***
Волинський бізнесмен Василь Токарський зізнався, що, обираючи спеціальність, зважав лише на локацію університету – аби подалі від дому. Оскільки він родом зі Львівщини, то доля занесла до Луцького технікуму радянської торгівлі. Пізніше заочно здобув освіту на факультеті правознавства МАУП та екстерном – на історичному факультеті ВНУ.
«Хоча це вже не було повноцінним студентським життям, все одно і з цих років є що пригадати – так само веселого і приємного», - розповів Токарський.
У гуртожитку не жив, проте з двома студентами технікуму знімали «літню» кухню на вулиці Даньшина: «Як на трьох студентів-холостяків, завжди підтримували порядок, а от меню було, переважно, специфічним, студентським: полуничне варення, яблучний джем, молоко і булка».
***
Відомий ді-джей та радіоведучий Максим Фраєрман (DJ Max Freeman) навчався на факультеті романо-германської філології у ВНУ. «Після свого першого Дня студента я кинув пити горілку – надто добре відсвяткував», - зізнався він.
«З третього курсу на мені трималася половина самодіяльності факультету, я був капітаном команди КВН, вів усі концерти та випускні», - розповів Фраєрман.
«Коли я переїхав у Луцьк навчатися, хлопці з старших курсів розповіли мені про «тьотю Галю». Казали, що у неї «поїхав дах» у зв’язку із надмірною освітою. Казали, що вона встигла отримати три вищі освіти, але на цьому її мозок не витримав. Ми регулярно її бачили, але одного прекрасного дня вона зникла. І не так давно, коли уже пройшов добрий десяток років, я побачив її з вікон маршрутки – неймовірні відчуття», - поділився спогадами Max Freeman.
***
Депутат Луцької міської ради Андрій Козюра здобув фах юриста у Львівському національному університеті імені Івана Франка. А згодом здобув кваліфікацію «спеціаліст з фінансів» у ВНУ.
«День студента – найбільш очікуване свято в студентські роки, так як Новий Рік. Як кажуть: «Є що згадати, нема як розказати». Одним словом, на повну котушку», - пожартував Козюра.
Він зізнався, що довелося списувати на першій парті прямо перед професором. А улюблена студентська страва – тушонка з макаронами. Відповівши на запитання «ВН» про студентство, Козюра вирішив укотре раз вступити на студентські лави.
***
Директор Волинської Ліги КВН Валерій Пельц навчався на географічному факультеті ВНУ. «Студентські роки завжди згадую з посмішкою, адже навчання у нас було цікавим і веселим. Мій факультет завжди славився дружністю студентів. Це нам допомагало, як в навчанні, так і на різних змаганнях», - розповів Валерій.
«Напевно, найяскравішими спогадами для мене залишись польові практики в Карпатах. Там пізнавалось, хто є хто, і з ким можна піти в гори», - сказав Пельц.
«Єдине, про що жалкую, це те, що не жив у гуртожитку, не хотіли мене туди поселяти. Якщо чесно, то я і досі святкую День студента, в душі відчуваю себе студентом, і радий з того, що маю можливість багато спілкуватись та співпрацювати зі студентами», - зізнався він.
Окрім того, Пельц додав, що якби можна було, то знову вступив би на 1 курс.
***
Депутат Луцької міськради Олена Голєва навчалась у Луцькому державному технічному університеті на економічному факультеті. Вона поєднувала навчання із сімейним життям. «На першому курсі я вийшла заміж, на третьому у мене народився перший син, а згодом – на п’ятому курсі – другий син», - розповіла Голєва.
«Двійок не отримувала ні в університеті , ні в школі. Перша сесія далась важко, бо дуже нервувала. «Старожили» навчили – які перші оцінки у заліковій, такі будуть і надалі. Вийшла одна четвірка на сесії, все решта – «відмінно». Університет закінчила з червоним дипломом», - поділилася спогадами про студентство депутат міськради.
***
Народний депутат Анатолій Горбатюк свою першу освіту здобував у Луцькому державному педагогічному університеті імені Лесі Українки.
«Двійок не було, але запам’ятався випадок «стимулювання до успішності», коли на першій сесії викладач Ємець, завідувач кафедри теорії-методики фізичного виховання, сказав: «Турки народжуються турками, а Вас треба вчити 5 років, і після того Ви турками станете!» Запам’яталось, як декан Віталій Завадський сказав, що добре сміється той, хто сміється останній», - пригадує Горбатюк.
***
«ВН» зичать читачам-студентам лише хороших оцінок та яскравих вражень, для того, аби у майбутньому можна було пригадати своє студентство тільки з усмішкою.
Підготувала Анастасія ПЕРЕДРІЙ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 24
пройдисвіта
Показати IP
17 Листопада 2011 18:21
Голєва - баба "закачайся". За такою можна піти світ за очі, аби лише пальцем кивнула. Є ж на світі чоловіки, що володіють таким щастям!
Бірюков до пройдисвіта
Показати IP
17 Листопада 2011 20:32
Богдана Стельмах та Марина Занюк виглядають краще Голєвої. Її фото відверто невдале.
Луцьк до пройдисвіта
Показати IP
20 Березня 2015 19:36
коментар було видалено
Туркмен
Показати IP
17 Листопада 2011 18:39
Турки вони і є турки...
Хвілолог
Показати IP
17 Листопада 2011 20:59
ВВП Туреччини 730 млрд доларів (17 місце в світі), ВВП України 136 млрд (52 місце). То хто турок?
Туркмен до Хвілолог
Показати IP
18 Листопада 2011 10:43
Мав на увазі, що незважаючи на начання 5 і більше років дехто так і залишився неуком, але став "поважною" людиною!
просто до слова
Показати IP
17 Листопада 2011 21:38
"Знані краяни"???..о_О
що це за дурня?..
як на мене, не надто вдале словосполучення...
Зінаїда
Показати IP
18 Листопада 2011 09:01
Такі розумні - що жах! технічному Голева платила нормально - бо ж батьки мали чим і диплом червоний. А розуму в неї щоб такого нема.
Дуже вона низько плаває. Просто папік модний. А Байцим - молодець. Він - розумний чоловік.
Зінаїда
Показати IP
18 Листопада 2011 09:01
Такі розумні - що жах! технічному Голева платила нормально - бо ж батьки мали чим і диплом червоний. А розуму в неї щоб такого нема.
Дуже вона низько плаває. Просто папік модний. А Байцим - молодець. Він - розумний чоловік.
Пройдисвіта
Показати IP
18 Листопада 2011 09:59
Бірюкову. Фото - це ще не все. На фото можна підрихтувати себе, заховати милиці, прикрити париком лису голову, скрити вставну щелепу і т.п. А Голєва - натуральна до кінця нігтів. Це мрія будь-якого чоловіка! А розум жінці не потрібний. Від розуму жінки в сімю приходять одні страждання.
Знайомий
Показати IP
18 Листопада 2011 10:30
Чернецькому РЕСПЕКТ! Він молодець. Сам себе вивів на лінію успіху. Він був суперсучасним студентом. І результат такий у житті.
В.О.В.
Показати IP
18 Листопада 2011 12:35
Чернецький молодець! На свому прикладі довів, що і з дурфака люди виходять.
ходив у клуб реформ
Показати IP
18 Листопада 2011 15:21
А звідки відома Богдана Стельмах? Центр реформ, де колись збирались цікаві люди і велись цікаві розмови, заглох, як глохне трактор, коли закінчуєтся солярка. Нині там гробова тиша, як у штольні відпрацьованої шахти. Хіба що пють травяний чай з дешевим печивом. А сама Богдана - нічого, якщо би клуб реформ перепрофілювати під інший заклад...
Юрій до ходив у клуб реформ
Показати IP
18 Листопада 2011 20:57
а ви шановний як пили чай з печивом, теж це Богдані сказали? в очі? чи посміхалися привітно? блін, як ви гнилі і безпардонні журналюги дістали.....
вічний студент
Показати IP
18 Листопада 2011 16:12
Горбатюк забув, що Завадського (Царство йому Небесне)звали не Віталієм, а Віктором. Доктор біологічних наук Завадський Віктор. Нехороше забувати!
ss6669
Показати IP
18 Листопада 2011 18:03
А я Петрику медицину на "5" здав :-P
Коля
Показати IP
19 Листопада 2011 20:45
А мені Голева не нравиться. Занюк -молодша і гарніша і головне -стрункіша. А Голева - женщина з трьома дітьма, багатодітнавже. Занюк -красива! І найкраща!
123
Показати IP
19 Листопада 2011 20:54
Макс,от ти виділив половину іншим студентам на самодіяльність, я на 2 роки молодше за тебе, добре пам"ятаю і інших учасників)))Там і інші були, що постійно тягнули, жаль, що у мене ні слуху ні голосу,ні фантазії, так би теж можно було відірватися на сцені!
чоловік
Показати IP
20 Листопада 2011 14:09
Колі. Шкода, що ти залишеєшся Колею, а не став Миколою - не вийшов з дитячого віку. Краса жінки - в материнстві.
Саша М.
Показати IP
20 Листопада 2011 16:02
Мені теж Занючка Марінка бульше до вподоби. Фігурка -супер. А Голевій треба спорт!!!
Женік
Показати IP
21 Листопада 2011 12:59
Заздрю чоловіку Голевоє.Красуня і багаті батьки в Оленки. Крута тьолка. Але з трьома дітьми - вже закриті дороги до неї і дійсно вона затовстенька трішки.
Букінгемський палац закривають на реконструкцію
Сьогодні 00:15
Сьогодні 00:15
26 листопада: свята, події, факти. Всесвітній день оливок та відкриття першої припливної електростанції
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
П'ять українських фільмів потрапили до лонглиста кінопремії Оскар
25 Листопада 2024 23:42
25 Листопада 2024 23:42
Волинянин отримав 130 тисяч штрафу за продаж електронних сигарет та рідин без акцизів
25 Листопада 2024 23:24
25 Листопада 2024 23:24
У сільській школі на Волині облаштували сучасний інтерактивний музей
25 Листопада 2024 23:05
25 Листопада 2024 23:05
В Україні стартує запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин
25 Листопада 2024 22:46
25 Листопада 2024 22:46
У селі біля Луцька за 4 млн відремонтують одну вулицю
25 Листопада 2024 22:27
25 Листопада 2024 22:27
Котлета по-міланськи – улюблена: школярі в сільській громаді на Волині харчуються безплатно з 2021 року
25 Листопада 2024 22:08
25 Листопада 2024 22:08
Зміна місця служби: військові отримуватимуть в «Армія+» номери наказів про переведення
25 Листопада 2024 21:49
25 Листопада 2024 21:49
Два села у Володимирському районі тимчасово будуть без газу
25 Листопада 2024 21:31
25 Листопада 2024 21:31
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.