USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 41.80 42.25
  • PLN 10.20 10.35

Французи досі вважають, що Україна – провінція Росії?

18 Березня 2009 17:39
Дипломат з більш, ніж півстолітнім стажем, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Французькій Республіці у 1992-1997 роках Юрій Кочубей під час зустрічі зі студентами Волинського національного університету імені Лесі Українки розповів про особливості зовнішньої політики Франції. Про це 18 березня інформує репортер «Волинських Новин».
За словами пана Кочубея, «у французів є хвороба, дитяча хвороба – русофілія». Найголовніші причини цьому - це сентименти і гроші. Щодо сентиментів, то Росія неодноразово допомагала Франції «викрутитися» зі скрутного становища. Що ж до грошей, то у Франції багато хто досі вимагає, щоб Російська Федерація повернула борги французам, які виникли ще за часів царської Росії. А французький уряд «ніколи не міг виступити проти боржника», - зазначив Юрій Кочубей. Крім того, додається "газова" проблема.
«Брестський мир теж не забули», – сказав дипломат. Адже тоді ця подія 1918 року похитнула зовнішньополітичні позиції Франції та Англії. Під час і після Другої світової війни у суспільній думці Франції «з українців робили колаборантів», - зазначив пан Кочубей. Він вважає, що великої прихильності до України у Франції ніколи не було, проте стосунки з цією державою у нас поступово покращуються.
Як розповів екс-посол, у Франції і досі побутує фраза, що «Україна - житниця Росії», як це було написано у французьких підручниках. Також поширеною є думка, що «Україна - це провінція Росії».
Також пан Кочубей заторкнув і проблему мусульманізації Франції.
Коментуючи нещодавні слова Міністра оборони Франції, пан Кочубей зазначив: «Це політика... Вони намагаються підіграти Росії... Від них важко сподіватися якоїсь підтримки - ніхто ж не може викреслити Росію зі списку великих держав...»
Проте важливо, щоб французи «нам не заперечували, коли ми вже будемо готові» вступити в НАТО, - вважає дипломат. Юрій Кочубей переконаний, що шанс налагодити хороші відносини з Францією Україна втратила після Помаранчевої революції. А щоб виправити теперішнє становище треба багато попрацювати, - сказав пан Кочубей. Він не знає, коли буде досягнуто хороших стосунків між Францією і Україною.
Довідково:
Не можна приймати до лав НАТО такі країни, як Україна і Грузія, без консультацій з Росією, - заявив французький міністр оборони Ерве Морен в інтерв’ю AP.
При всіх міркуваннях про можливе розширення НАТО слід враховувати відносини з Москвою, вважає Ерве Морен. «Жодне рішення не повинно ухвалюватися без консультацій з російським сусідом»,- процитувало агентство AP французького міністра оборони.
Як відомо, Росія різко негативно ставиться до зближення України і Грузії з Північноатлантичним альянсом. Питання прийняття цих країн до НАТО наражається на гостру критику Кремля.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus