Зимові гості на Волині: у Шацькому нацпарку – рекордна кількість омелюхів. Чим вони особливі?
![](/resize/450x302/r/files/news/2024/01-08/375163/416058684_707041951532292_3800365465961156022_n.jpeg)
Цієї зими працівники Шацького нацпарку фіксують рекордну кількість омелюхів. Помічають зокрема великі зграї, які складаються з близько сотні особин.
Про це інформує Шацький національний природний парк.
Омелюхи (Bombycilla garrulus) – одні з небагатьох пташок, які їдять ягоди омели. А це одночасно і корисно, і шкідливо. Корисно, бо омелюхи знищують ягоди паразита-омели. А шкода полягає в тому, що омела розповсюджується за допомогою птахів. В плодах омели, які приваблюють пернатих, є клейка речовина вісцин. Птахи перелітають з дерева на дерево, зчищають із дзьоба приклеєне до нього насіння. Таким способом омела з’являється у великій кількості та на необмеженій площі.Читати ще: У волинських лісах збільшилася популяція оленів. Фото
Тим часом минулого тижня, з 1 по 8 січня, на території Шацького НПП інспектори з охорони ПЗФ проводили рейди та патрулювання, внаслідок яких із водного середовища вилучено безгосподарські знаряддя лову, а саме 32 сітки і чотири ятери. Також виявлено і задокументовано два правопорушення за ч. 4 статті 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це інформує Шацький національний природний парк.
Омелюхи (Bombycilla garrulus) – одні з небагатьох пташок, які їдять ягоди омели. А це одночасно і корисно, і шкідливо. Корисно, бо омелюхи знищують ягоди паразита-омели. А шкода полягає в тому, що омела розповсюджується за допомогою птахів. В плодах омели, які приваблюють пернатих, є клейка речовина вісцин. Птахи перелітають з дерева на дерево, зчищають із дзьоба приклеєне до нього насіння. Таким способом омела з’являється у великій кількості та на необмеженій площі.Читати ще: У волинських лісах збільшилася популяція оленів. Фото
Тим часом минулого тижня, з 1 по 8 січня, на території Шацького НПП інспектори з охорони ПЗФ проводили рейди та патрулювання, внаслідок яких із водного середовища вилучено безгосподарські знаряддя лову, а саме 32 сітки і чотири ятери. Також виявлено і задокументовано два правопорушення за ч. 4 статті 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1721237540)
Олексій
Показати IP
9 Січня 2024 07:56
До мене в годівничку прилітала самка смеречника. Вона жовта, а самець червоний
Графік вимкнення електроенергії на Волині 18 липня
Сьогодні 20:23
Сьогодні 20:23
У «Дії» запустили послугу бронювання працівників
Сьогодні 19:27
Сьогодні 19:27
На кордоні почали перевіряти військові квитки
Сьогодні 18:30
Сьогодні 18:30
Мобільних операторів зобов’язали збільшити роботу мереж в умовах блекауту із 4 до 10 годин
Сьогодні 18:11
Сьогодні 18:11
Чотирьох волинян повернули з російського полону
Сьогодні 17:51
Сьогодні 17:51
Луцька громада передала допомогу для трьох військових частин
Сьогодні 17:34
Сьогодні 17:34
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.