USD 41.90 42.20
  • USD 41.90 42.20
  • EUR 41.70 42.15
  • PLN 10.15 10.35

Злочинна група СБУшників та волинських митників взяла під контроль 95% контрабандних потоків

4 Липня 2018 14:41
Високопоставлені контрабандисти СБУ та Волинської митниці контролюють 95% усіх контрабандних потоків країни. «Ліві заробітки» корупціонерів у погонах і втрати держбюджету вражають космічними сумами, пише Народна правда.

Журналістам стали відомі подробиці злочинної схеми, спільно реалізується високопоставленими контрабандистами СБУ та Волинської митниці, за якою в Україну масово ввозяться старі іномарки, іменовані в народі «євробляхами».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман озвучив обсяги автомобільної контрабанди: з його слів,з початку року в країну завезено 40 тисяч нерозмитнених авто. І це ще – найбільш скромні підрахунки.

ЧИТАТИ ЩЕ: МІЛЬЙОН ТРИСТА – ЩОДЕННА НЕЛЕГАЛЬНА «КАСА» ВОЛИНСЬКИХ МИТНИКІВ

ЗМІ вже писали про те, як у структурі Служби Безпеки України утворилося організоване злочинне угруповання, яке взяло під контроль контрабандні потоки найбільш активних митниць країни.

Якщо коротко, ЗМІ пишуть, що в 2016 році, глава СБУ Василь Грицак (Vasyl Grytsak) продав за кілька мільйонів доларів депутату від БПП Грановському Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ (главк «К»). Тоді ж новий «смотрящий» за главком

«К» поставив керувати цим управлінням Павла Демчину – свого давнього знайомого і бізнес-партнера.

У цьому главку існує “4 відділ боротьби і протидії корупції на митницях”. Грановський поставив керувати цим відділом особливо перевірених людей, а курувати «митний проект» доручив своєму помічнику Сіару Куршутову.

Грановський з Куршутовим довго не могли знайти вірних поплічників з офіційних працівників СБУ. Тоді «смотрящий» перевели з МВС в СБУ на керівну посаду однокласника ще одного одіозного депутата від БПП (давнього приятеля Грановського) – Сергія Коваленка. Він виправдав надії Грановського і Куршутова і підібрав «хорошу» команду з працівників СБУ, які погодилися працювати на Грановського з перерозподілу контрабандних потоків на «других посадах». На допомогу Сергію Коваленку з Харківського СБУ в Київ перевели на підвищення Ігоря Олексюка.

За лічені дні новоспеченій ОЗУ вдалося взяти під контроль 95% всіх контрабандних потоків країни.

«Євробляхи» по етапу

На тлі гучних скандалів, що розгорілися в українському політикумі на тему незаконного ввезення в Україну вживаних іномарок з європейськими номерами, команді Грановського вдалося придумати більш ніж хитромудру і водночас просту схему безмитного «етапування» євроблях в Україну.

Нагадаємо, що згідно з законом, їздити на нерозмитнених автомобілях по території України мають право протягом року виключно іноземні громадяни – власники машин, без права відчуження, продажу або передачі третій особі.

Що робить українська «митно-есбеушна» ОЗУ: громадянин України їде за кордон і купує стару іномарку. Потім в’їжджає на митну територію України з правом перебування авто в нашій країні терміном на 10 днів. За безперешкодний пропуск через пост «Ягодин» він платить волинським митникам 20 доларів. Після цього його відправляють на митний пост Доманове, українсько-білоруський кордон, в 100 км від Ягодина. Покупець «євробляхи» покидає Україну, але не в’їжджає в Білорусь. На нейтральній смузі його зустрічають «рішали», які підробляють документи. Зокрема – переписують довіреність від справжнього власника автомобіля (іноземної комерційної компанії) на громадянина Білорусі. Останній сідає за кермо і в’їжджає в Україну з правом перебування авто на 1 рік, після чого передає техпаспорт українському покупцю, а сам пішки повертається в Білорусь. Така схема обходиться новоспеченому власнику «євробляхи» в 1000 доларів.

У свою чергу, бюджет втрачає з кожного авто від $5000 до 7000$. Втім, до цифр ми повернемося трохи пізніше.

У рідному Домановому – й кордони гріють

Варто відзначити ще один дуже суттєвий нюанс. Справа в тому, що подібна схема контрабанди євроблях діє виключно через митний пункт Доманове. Контрабанду машин через інші митні пункти України СБУ дуже жорстко присікає.

Пояснення цим обставинам, за словами інформованого джерела з служби безпеки, дуже просте. Справа в тому, що «4 відділ» Кононенка-Грановського, вирішив систематизувати збір нелегальних коштів з перевізників-мінімізаторів. Для цього встановлено монопольний контроль за контрабандою шляхом звуження «зеленого коридору» до одного митного пункту Доманове, через який в Україну і заїжджає 95% контрабандних євроблях.

«Чому саме Доманове? Все дуже просто. Схему іномарок куррує Ігор Олексюк. А так як він уродженець Волинської області, і всі його родичі і друзі живуть біля митного переходу Доманове, саме цей пункт і був обраний плацдармом для безмитного ввезення автомобілів в Україну. Крім того, на такому маленькому пропускному пункті дуже легко поставити своїх «контролерів», що Олексюк і зробив. Очевидно одне, якщо б у СБУ було бажання покласти край контрабанді, шляхи євроблях в Україну давно вже були б перекриті. А так як бажання у СБУ на даний момент тільки одне – заробляти гроші, митний пост Доманове чудово підходить для цієї мети», – свідчить джерело.

Він нагадав також, що Доманове – структурний підрозділ Волинської митниці, керує нею Віктор Кривіцький, без відома якого, як повідомлялося, нічого не відбувається.

Нічого особистого – тільки арифметика

Тепер повернемося до підрахунків, які дають чітку картину заробітків корупціонерів у вищих ешелонах влади і втрат держбюджету.

Нагадаємо, що з кожної завезеної іномарки, держбюджет втрачає від $5000 до $7000. А сума хабара за пропуск одного нерозмитненого авто становить $1000.

Таким чином, якщо взяти навіть 40 тисяч ввезених з початку року євроблях (хоча реальна кількість в 10 разів більше), Ігор Олексюк «заробив» на контрабандної схеми $40 млн. Відповідно, держбюджет недоотримав від $200 млн до $280 млн. Ось і вся арифметика…
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 9
знавець Показати IP 4 Липня 2018 15:22
Як об стіну горохом.
753 до знавець Показати IP 4 Липня 2018 21:51
Повний "брЄд", навіщо висвітлювати не перевірені факти
бляхар Показати IP 4 Липня 2018 15:33
Суми завищені. Авто їдуть не тільки через Доманово, а ще через Шегині, Раву, Кучургани, Рівненські , Житомирські, Харківські митниці... Так шо стаття сира.
Думка Показати IP 4 Липня 2018 17:05
А хто заважає державі вести посилений контроль і зробити тариф не 5-7 тис., а 800 вічнозелених, які 100% тоді будуть іти в бюджет. Не треба річку відразу в пляшку залити намагатися, всерівно не влізе, а от з розумом наповнити пляшку завжди можна. Тоді і бажання хапнути зменшиться і розмитнення стане більш доступним і відпаде сенс поза бюджетом щось крутити. Відмініть потребу вивозити авто і дайте можливість їх тут утилізувати як металобрухт - це теж підніме економіку країни. Але це якщо чесно і нормально. А що з цього чинуша буде мати? Тому і не зроблять, а ви далі за тих самих голосуйте.
скептик Показати IP 4 Липня 2018 17:13
Я як підрахували що 95% а не 100 або не 90?
Гріша Показати IP 4 Липня 2018 17:32
Нічого страшного, на носі масштабне реформування СБУ, і у відповідності до закону "Про національну безпеку" СБУ не буде займатись не притаманними для себе функціями, такими як боротьба з конробандою та організованою злочинністю...
ще не зовсім свідоми до Гріша Показати IP 4 Липня 2018 20:09
З великим нетерпінням чекаю цього Закону.
Я Показати IP 5 Липня 2018 05:46
І хіба вони колись нажеруться??????
Богдан Показати IP 7 Липня 2018 00:24
Що за фантазер писав статтю? З якого дива аж 5-7 тис. доларів з кожного авто бюджет втрачає? Звідки такі космічні цифри? Ну і хабар в 1000 дол. не платять всі підряд. Можливо хтось і віддав стільки, але зазвичай про суттєво менші цифри люди поговорюють.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus