USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20

Жителів «бурштинових» районів Волині закликали не перешкоджати «Волиньприродресурсу»

23 Жовтня 2019 15:29
Громади на Волині зможуть отримувати 25% від проданих ресурсів, тож жителів поліських районів закликали не перешкоджати здійсненню геологорозвідки у лісах.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики 22 жовтня.

У рамках обговорення змін до обласного бюджету депутат облради, директор КП «Волиньприродресурс» Василь Столяр пропонував gередбачити 450 тисяч гривень на ремонт дороги для Гуто-Боровенської ОТГ та 50 тисяч для цієї громади на співфінансування будівництва стадіону. З його слів, ці кошти потрібні, аби представники громади довіряли обласній владі та не чинили перешкоджань геологічній розвідці можливих родовищ бурштину, яку планує здійснити КП «Волиньприродресурс».

Як зазначив депутат Гуто-Боровенської сільської ради, жителі громади заробляли завдяки грибам та ягодам, які збирали у лісі, де тепер відбуватиметься геологорозвідка. Тепер, втративши цей вид доходу, він запитує, що натомість дасть селянам влада. Єдина створена в Камінь-Каширському районі громада очікує допомоги від обласної влади, оскільки на території ОТГ немає підприємств. Люди, мовляв, хвилюються, що замість лісу залишиться пустеля, а наразі не отримали нічого, окрім обіцянок.

Голова Волиньради Ірина Вахович зауважила, що Волинь залишається дотаційним регіоном. В області є ОТГ-зірки, які мають на території великі підприємства і великі сплати ПДФО, а є такі, які не мають значних стартових ресурсів. Наразі з 51 ОТГ в області 22 мають проблеми з фінансуванням. Раніше перешкоди роботі КП «Волиньприродресурс» чинила центральна влада, наразі є надзвичайний спротив від населення, яке проживає на території, де, ймовірно, є поклади бурштину.

Ірина Вахович наголосила, що ані 50, ані 450 тисяч чи мільйон гривень не врятують ситуації в Гуті-Боровенській. Натомість варто дати можливість працювати комунальному підприємству. Видобуті ресурси продаватимуть через аукціон і як ОТГ, так і область отримуватимуть по 25% надходжень, тому громаді не доведеться просити виділення коштів на стадіон. Також відбуватиметься рекультивація ділянок, на яких здійснюватимуть видобуток. Видобуток відбуватиметься не одночасно на тисячах гектарів лісів, а по черзі на невеликих ділянках по одному гектару, тому не варто боятися, буцімто всі ліси одразу перекопають. Якщо люди будуть незадоволені роботою підприємства, договір завжди можна буде розірвати.

Своєю чергою, керівник КП «Волиньприродресурс» Василь Столяр запевнив, що видобуток бурштину здійснюватимуть лише після проведення геологорозвідки. Так, комунальне підприємство уклало договір з ДП «Північгеологія», натомість дехто з місцевих жителів чинив опір роботі фахівців державного підприємства. З його слів, не хочуть допустити в лісі геологорозвідку ті, хто сам нелегально там видобуває бурштин. Так, у цих лісах вже виявили чотири помпи. Він подякував очільнику ГУНП в області та місцевому прокурору за те, що особи, які перешкоджали державному підприємству, будуть оштрафовані.

Депутат Людмила Кирда зазначила, що місцеве населення не знало, що підприємство прибуде о 4 годині ранку, тому чинило спротив. Василь Столяр пояснив, що таким чином виконували вимоги законодавства, що дозволяє виводити спеціальну техніку kише до 7 години ранку.

У підсумку, члени комісії все ж рекомендували виділити 50 тисяч гривень з резервного фонду обласного бюджету Гуто-Боровенській ОТГ на співфінансування будівництва стадіону.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Насмішка Показати IP 23 Жовтня 2019 16:02
А чи знає Столяр на скільки метрів дороги вистачить 450 тис грн?
Місцевий Показати IP 23 Жовтня 2019 16:58
Людей як завжди щитають нізащо. Коли цьому прийде кінець???
синоптик Показати IP 23 Жовтня 2019 17:47
Корінним жителям Америки в не запам"ятні роки також давали брязкальця і "вогняну воду". Кругообіг історії в світі.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus