USD 42.00 42.35
  • USD 42.00 42.35
  • EUR 42.00 42.40
  • PLN 10.25 10.40

Жодних ознак наявності культурного шару у котловані на Кафедральній немає, – представник ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України»

4 Листопада 2024 15:34
Представник Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України»» Інституту археології НАН України, заступник директора підприємства Антон Панікарський зазначив, що жодних ознак про наявність культурного шару у котловані на вул. Кафедральна, 13 немає. 30 жовтня його запросили до обстеження цієї ділянки.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

Читати ще: Будівництво на Кафедральній погоджено Мінкультом. Критика міськради з цього питання – некомпетентність або політика, – Котис

Члени комісії, до складу якої був залучений і Антон Панікарський, дійшли висновку, що будівництво житлово-офісного комплексу здійснюється з дотриманням норм пам’яткоохоронного законодавства України, в тому числі Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Обстеження земельної ділянки відбувалося на виконання рішення Луцької міської ради «Про припинення права користування земельною ділянкою, наданою на умовах оренди ТОВ «МБК» рішенням міської ради від 24.04.2024 № 58/44 для будівництва та обслуговування житлово-офісного комплексу (03.15) на вул. Кафедральній, 13 у м. Луцьку» від 30.10.2024 № 64/2.

Читати ще: Конфлікт між колишніми партнерами: будівництво в Старому місті перевірять. Рішення

Директор підприємства ТОВ «Містобудконцепт» Терещук В. В., що здійснює будівельні роботи, повідомив: при виконанні земляних робіт під час знімання верхнього шару ґрунту було виявлено побутове сміття, гіпсокартон, пакети. Земляні роботи були завершені при виявленні піщаного шару. Фрагменти цегляної кладки та стін підвалів не траплялися.

Акт обстеження за покликанням.

Зазначається, що реалізація проєкту з будівництва на вул. Кафедральній здійснюється згідно з погодженням центрального органу охорони культурної спадщини (Міністерство культури України) та відповідно до повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Нагадаємо, як уже інформували в міській раді, залишки фундаментів підземель консервуються для майбутніх досліджень. Ідеться про ділянку на вулиці Кафедральній, 13, яка багато років простоювала й була обгороджена парканом.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 5
Консерватор Показати IP 4 Листопада 2024 17:02
Якщо проаналізувати зміст висловлювань А. Панікарського, А. Маруняка, В. Терещука - то він абсолютно різний. Якщо там ви нічого вже не знайшли, то, питається, шо ж збираєтесь консервувати для майбутніх досліджень ?! Самі собі перечите ! А запитайте П. Рудецького, В. Баюка, П. Троневича і того ж О. Хвіщука про результати минулорічних археологічних досліджень, де було зафіксовано наявність двох-трьохярусних підвалів ще при директору заповідника Т. Рабану ! Брехнею можна півсвіту пройти - тільки ж назад не вернетеся !
Лучанин Показати IP 4 Листопада 2024 17:45
Довідково. Під час архітектурно-археологічних експедицій 1997 року Волинського державного університету ім. Лесі Українки під керівництвом Михайла Кучінка на ділянці за адресою Кафедральна, 13 були виявлені залишки підземної забудови історичних кам’яниць ХVI-XVII століть. На глибині 1 м від поверхні знайшли цегляні муровані підземелля зі старовинними кахлями, монетами, сокирами та іншими археологічними артефактами. Історичний будинок за адресою Кафедральна, 13 був зруйнований у 1944 році. Залишки споруди на цій ділянці були остаточно розібрані у 2003 році.
Лучанин Показати IP 4 Листопада 2024 17:59
1. Народ в переважній більшості не має інтересу до минулого, у нього повністю відсутній естетичний смак по відношенню до старожитностей - основна думка - це зруйнувати старе: двері, вікна, фасади, все замінити пластиком та пінопластом. 2. З цього народу виходять чиновники і бізнесмени, які з тим самими бажання дориваються до історичних памʼяток і просто їх нищать. 3. По-факту, цікаве історичне місце, яке можна було б перетворити у привабливу локацію для туристів, перетворять на офіси/ТРЦ/кафе/магазин.
Здоровий глузд до Лучанин Показати IP 5 Листопада 2024 10:20
не хочу бути ні критиком, ні адвокатом. Скажу відверто - стара забудова та проблеми археологічних досліджень -це головний біль та геморой для всіх старих міст Європи, для Риги, Вільнюса, Венеції, Львова чи Неаполя. Турки в цьому - найбільші майстри привабити туристів до старожитностей. Пишеться красива легенда (історія), готуються екскурсоводи -і , вуаля - біля якогось старого камінчика туристам годинами розказують захопливі цікаві історію про цей "древній камінчик". Що там правда - що видумка - ніхто не знає. Щодо Луцьких підвалів - я точно б зробив з их бізнес-проєкт. Зверху - накриття , а з підвалів зробити музей. Приблизно як зробили у Вільнюсі в музеї Великого князівства Литовського. Дуже круто там, теж підвальне приміщення. Три євро вхід. До-речі, литовських фахівців варто було б запрсити для експертизи. Така моя думка
КЛВ Показати IP 5 Листопада 2024 08:23
Там два поверхи вниз це точно, я лазив підлітком особисто у 1989році. Там такі ж кімнати як під костелом.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus