USD 41.60 42.00
  • USD 41.60 42.00
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70

Збирала на дрон: у відомої луцької волонтерки шахраї вкрали 100 тисяч гривень

6 Вересня 2023 17:02
У волонтерки з Луцька Роксолани Несторук шахраї вкрали з банківської картки 100 тисяч гривень. Жінка збирала гроші на дрон для військових.

Журналістам Інформаційного агентства ВолиньPost волонтерка це підтвердила.

За словами пані Роксолани, їй надіслала повідомлення нібито підтримка Monobank. Чоловік представився Олександром і написав, що банка накопичування волонтерки тепер має обмеження, тож вона має пояснити причину надходження коштів. Для того щоби зняти «обмеження», її попросили підняти слухавку, коли телефонуватимуть працівники банку.

«У розмові, яка тривала 10 хвилин, оператор (як він представився), основну частину часу перевіряв мене та ставив питання щодо волонтерської діяльності. Впевнено розмовляв українською, гарно поставлена мова, тому нічого не викликало сумнівів», – ділиться Роксолана Несторук.
Зауважимо також, що фейковий Монобанк у телеграмі має синю «пташку», яка раніше свідчила про те, що користувач справжній та верифікований. Утім нині таку «пташку» може отримати кожен, хто придбав преміум-підписку. Цим, зокрема, користуються шахраї.

«Оператор» пояснив, що перекази на картку волонтерки перевищили допустимий ліміт, тому їй потрібно зареєструвати картку як волонтерську. Раніше з таким проханням зверталися фахівці ПриватБанку, тому і це в пані Роксолани не викликало підозри.

Читати ще: У дружини воїна з Волині видурили гроші, які вона збирала на ЗСУ

Під час розмови шахрай попросив зайти на електронну пошту, яку вона вказувала при реєстрації, та підтвердити запит. Потім поставив перелік питань, як-от: «кодове слово», «хто здійснював переказ коштів останній», «останнє списання» тощо.

«А між тим запитав PIN-код, який я вказувала при реєстрації», – розповідає волонтерка.

Коли пані Роксолана зайшла у мобільний застосунок банку, побачила, що шахраї списали з її рахунку 100 тисяч гривень.

«У той час, коли аферист досі мав доступ до Монобанку, я встигла переказати на свою карту ПриватБанку залишок коштів – 74 тисячі гривень», – додає Роксолана Несторук.

Нині жінка уже звернулася в підтримку справжнього Монобанку та до правоохоронних органів. Що робити далі, каже, – не знає, бо із зібраних 170 тисяч на дрон залишилося 70.

До слова, описана ситуація є однією із п'яти поширених шахрайських схем, про які застерігають у поліції.

Щойно невідомі просять надати номер картки, PIN-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії або ж ввести пароль, який надійшов у СМС, знайте: це – шахраї. Навіть в умовах війни справжні співробітники банку ніколи не запитують таку інформацію.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
ABC Показати IP 6 Вересня 2023 18:28
СМС від "Монобанку" написано неграмотно, з помилками і пропущеною пунктуацією. Справжні банки так не пишуть. Так що вже на цьому етапі мали би виникнути якісь підозри. Можна було просто покласти слухавку, самій зателефонувати на гарячу лінію справжнього банку і там вже отримати інформацію про цю ситуацію. Чому пані волонтерка цього не зробила - невідомо.
Плюсик Показати IP 6 Вересня 2023 18:31
Номер карти - 7 бубна
Were Показати IP 6 Вересня 2023 19:32
Відома? Не сказав би. Наівна і не дуже грамотна - факта
Анонім до Were Показати IP 7 Вересня 2023 06:36
Можливо, чимось іншим відома?
Андрій Показати IP 6 Вересня 2023 19:56
Вкрала гроші.
Лучанка Показати IP 6 Вересня 2023 19:58
Помилка на помилці в тексті відразу ріжуть очі!!! Ні одна серйозна фінансова установа собі таке не дозволить.
Олександр Показати IP 6 Вересня 2023 21:22
Чомусь, наприклад, у США цю проблему можна вирішити звичайним зверненням у банк, який без жодних проблем відмінить подібну трансакцію. Бо там кожен банк дбає про клієнта і апріорі на його стороні. Це, звісно, не відміняє наївності ніби не старих і не малих людей
Школа до Олександр Показати IP 7 Вересня 2023 11:41
Не знаю - чи вчать цим прописним істинам в плані поводження з фінансами, картками і "липовими" операторами служб підтримки в школі ? Якщо не вчать - то треба було б вчити дітей змалку - як себе убезпечити від електронних шахраїв. Вчителі - візьміть ідею на озброєння ! Звичайно, ціваво було б почути закінчення цієї історії - чи вдалось "вирахувати" шахраїв ?. Хоча я дуууже в цьому сумніваюсь.
Останній раз їй дона Показати IP 25 Грудня 2023 06:36
Шахрайка, купила собі авто вже червоне.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus