USD 42.50 42.85
  • USD 42.50 42.85
  • EUR 42.60 42.90
  • PLN 10.20 10.40

Зарадити біді: на Волині дітей вчать, як діяти в екстремальних ситуаціях

26 Серпня 2020 18:12
Новий навчальний рік у школі села Уховецьк Колодяжненської ОТГ розпочався завчасно із дуже гарної події. 25 серпня учні молодших класів взяли участь в освітній кампанії «Безпечний пішохід». Цього дня в гості до місцевих школярів завітали рятувальники, поліцейські та медики.

Про це повідомили у пресслужбі Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Дійство розпочалося із нагадування про те, що ризик потрапити у дорожньо-транспортну пригоду мають насамперед ті діти, які взагалі не знайомі з правилами дорожнього руху або ж нехтують ними. Саме тому правила дорожнього руху необхідно вивчати з дитинства. Ці знання допомагатимуть уникнути неприємностей, які можуть трапитися на вулиці, а іноді й урятувати життя.

Проектний менеджер у соціальній сфері Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Лариса Тарасюк розповіла школярам, що у їхній ОТГ в рамках міжнародного проекту невдовзі буде створена добровільна пожежна дружина, яка отримає обладнання для порятунку людей в дорожньо-транспортних пригодах та буде підготовлена надавати першу допомогу постраждалим.
«На жаль, часто винуватцями аварій стають дітки. Тому ми й зустрілися з вами задля того, аби ви дізнатися багато нового, аби ви знали, як правильно себе поводити на дорогах і як убезпечити себе від біди. Адже ми хочемо, щоб ви росли розумними й відповідальними громадянами», – звернулася представниця Фонду до сільських школярів.

«Навчаючи дітей правилам дорожнього руху, правилам поводження із вогнем, ми закладаємо фундамент їхньої безпеки у майбутньому. Дітки мають знати, як поводити себе, коли трапилася якась надзвичайна ситуація, як надати допомогу, як врятувати себе та інших. Це важлива місія», – переконана Лариса Тарасюк.

У школі села Волошки Колодяжненської ОТГ уже кілька років діє дружина юних пожежників. Цього дня дівчатка-учасниці цієї агітбригади завітали в Уховецьк, аби у творчій формі донести до школярів молодших класів важливість дотримання правил пожежної безпеки.
«Ми свого часу брали участь у конкурсі, дітям дуже сподобалося, зацікавила тема пожежної безпеки. Тому наші школярки з радістю займаються просвітницькою роботою й дуже творчо підходять до цієї важливої справи, – розповідає директорка школи села Волошки Олена Абрамчук. – Пожежа, блискавка, аварія – це завжди страшно, до біди недалеко. Але треба вміти зберігати спокій у таких ситуаціях й діяти раціонально».
Катерина Потеруха та Вікторія Копанько – учасниці дружини юних пожежників з Волошок. Дівчата неабияк вболівають за те, аби люди були вкрай обачні із вогнем та знали, як поводити себе під час пожеж. Школярки переконані: якщо лихо трапиться, вони не розгубляться.

«Ми з подругою якось гуляли селом й побачили дим і вогонь, почули, як стріляє шифер. Виявилося, що горить хлів. І ми поспішили на допомогу тим, хто перший кинувся гасити полум’я – носили воду відрами. Було страшно, але бажання допомогти й бути корисним у цій надзвичайній ситуації виявилося сильнішим», – поділилася Катерина Потеруха.
В Уховецьк цього дня завітали гості з Ковельського МРВ УДСНСУ у Волинській області, аби познайомити тутешніх школярів із роботою рятувальників. Для дітлахів ці чоловіки у формах – справжні супермени, адже ризикуючи собою рятують інших.

Рятувальники демонстрували дітям професійне аварійно-рятувальне обладнання, розповідали про специфіку непростої роботи, вчили користуватися вогнегасниками, відповідали на найрізноманітніші питання, а головне – наголошували на правилах протипожежної безпеки.
Начальник караулу 4 ДПРЧ м. Ковеля Богдан Тищук зізнається: просвітницька робота з дітьми приносить рятувальникам неабияке задоволення, адже діти із захватом та інтересом слухають тих, хто першим спішить на допомогу в біді.

«До нас на екскурсії часто приходять дітки. Їм усе цікаво, вони багато запитують. Хоча, звісно ж, хотілося б, аби діти із найменшого віку добре знали усі правила безпеки. Тому батьки і школа мають докладати максимум зусиль, аби виховувати відповідальність і самосвідомість у дітей. Та що казати про дітей, якщо й дорослі часто нехтують безпекою. А діти ж беруть приклад із дорослих. Тому нам, рятувальникам, завжди цікаво працювати з дітьми, адже ми вболіваємо за те, щоб вони знали максимум й ніколи не потрапляли в надзвичайні ситуації», – коментує Богдан Тищук.
Бути свідомими пішоходами й велосипедистами, а у майбутньому і водіями вчили дітлахів поліцейські із Ковеля.

«Подібні заходи ми проводимо постійно. На жаль, через карантин таких зустрічей з дітками давно не було. Із правилами дорожнього руху діти стикаються змалку. Тому таких заходів повинно бути якомога більше. Тільки так знання будуть засвоюватися краще. Все це заради безпеки дітей», – розповідає інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Ковельського відділу поліції, старший лейтенант поліції Тетяна Козій.
Інспектор зв’язків із громадськістю відділу організації несення служби міста Ковеля Управління патрульної поліції у Волинській області, лейтенант поліції Олена Дмитрук вже не вперше бере участь в освітній кампанії «Безпечний пішохід». Зізнається: дуже любить спілкування з дітьми, надто тоді, коли діти не змовкають і не соромляться розпитувати про роботу поліцейських.
«Сільські діти більш спраглі до інформації, їм завжди цікаво, коли хтось приїздить. Приємно, що вони уважно слухають, запитують. Звісно, найбільше захвату у них викликає поліцейський автомобіль, екіпірування, рації, розповіді про зброю. Я задоволена такими заходами, їх потрібно проводити якомога більше», – зазначає поліцейська.
Свідком надзвичайної ситуації був якось і Владислав Юрчик. Хлопець пригадує: чоловіку, який грав зі школярами у футбол, раптом стало зле. Проте діти не розгубилися, старшокласники подзвонили у швидку. Сам Влад не зі слів знає, наскільки важлива робота медиків, адже нещодавно зламав руку. «Стрибнув з гойдалки і зламав. Але все добре, гіпс скоро знімуть», – радіє хлопець.
Напрочуд пізнавальним видалося спілкування школярів із бригадою швидкої допомоги з Ковеля. Займалася з дітками і фельдшер виїзної бригади з Луцька, фахівець навчально-тренувального відділу Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Наталія Гомон.

«Завжди приємно ділитися знаннями і передавати навики. Тішуся, що діти почули й побачили багато нового і цікавого, дізналися, як працюють різні служби у надзвичайних ситуаціях. Насправді таких знань потребують усі – від малого до великого. І не тільки того, як здійснювати серцеву-реанімацію, а й де розташований кожен орган, куди дзвонити в разі якогось надзвичайного випадку», – зауважує медик.
«Мені дуже сподобалося змагатися у вікторині про дорожній рух. Цікаво було вчитися рятувати людину. А поліцейські нам пояснили те, чого ми не знали», – із захватом розповідає учениця Катерина Романюк.

«А мені дуже сподобалося уявляти, ніби я рятую людину. І я в захваті від того, що познайомилася зі справжніми рятувальниками. А ще класно було говорити по рації», – додає її подруга Каріна Кухта.

«Я дуже втішена, що у стінах нашої школи сьогодні відбулася така захоплива і цікава просвітницька кампанія. Діти повторили правила дорожнього руху та поведінки з вогнем, отримали нові знання, здобули практичні навички і вміння, як надавати першу домедичну допомогу. Та ще й отримали в подарунок світловідбивальні флікери від Фонду. Дякую Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» за таку змістовну освітню кампанію. Будемо раді подібним заходам у майбутньому», – підсумовує заступниця директора школи Людмила Бединська.

Нагадаємо, освітня кампанія «Безпечний пішохід» відбувається в рамках міжнародного проекту технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області», що стартував наприкінці 2018 року в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Читайте ще: На Волині створять 15 добровільних підрозділів для порятунку життів

У проекті беруть участь 32 польські ґміни та 15 волинських ОТГ. Він покликаний підвищити безпеку дорожнього руху й охоплює прикордонні території, на яких проживає майже 300 тисяч людей. Учасниками проекту від Волинської області є Устилузька (Володимир-Волинський район), Поромівська, Павлівська, Литовезька, Іваничівська (Іваничівський район), Вишнівська, Рівненська (Любомльський район), Голобська, Дубівська, Колодяжненська (Ковельський район), Заболоттівська (Ратнівський район), Шацька (Шацький район), Любешівська (Любешівський район), Жидичинська (Ківерцівський район), Луківська (Турійський район) ОТГ.

З української сторони проект реалізовують Комунальна установа Волинської обласної ради «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», з польської – «Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг». Проект передбачає створення при громаді добровільного пожежно-рятувального підрозділу, а також навчання добровольців та оснащення їх потрібним обладнанням. На Волинь завдяки цьому проекту буде залучено €210 тис.

Читайте ще: На Волині діятимуть добровільні пожежно-рятувальні підрозділи

Заходи в рамках кампанії, яка має на меті охопити близько 4500 дітей, минулоріч відбулися в Павлівській, Любешівській, Поромівській, Устилузькій, Рівненській, Литовезькій, Шацькій, Іваничівській, Луківській, Дубівській та Жидичинській ОТГ. До слова, в Любешівській ОТГ «Безпечний пішохід» відбувся двічі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus