USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.10

Запах виїдає очі: показали фільтраційні поля Гнідавського цукрового. Фото

4 Липня 2019 17:38
На поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу мають зливати лише стічні води по мережі підприємства, а в жодному разі не цистернами вивозити мелясну барду, кажуть луцькі екологи.

По-перше, поля фільтрації призначені саме для відходів виробництва цукрового заводу, а не етанольного виробництва ТОВ «Біо Пек», а по друге, стічні води можна зливати лише за допомогою каналізаційної мережі, труби якої виходять безпосередньо на фільтраційні поля.

Про це йшлося 4 липня під час виїзного засідання тимчасової міжвідомчої комісії на полях фільтрації Гнідавського цукрового заводу.

Так, журналістам продемонстрували чотири карти на полях фільтрації Гнідавського цукрового заводу, зокрема одна з них була висушена та готова до сезону роботи цукрового заводу, який розпочнеться наприкінці серпня, на дві інші, очевидно, зливали барду ТОВ «Біо Пек», адже вся рослинність поблизу пожовтіла, а довкола стоїть просто нестерпний запах, який виїдає очі. Лише четверта карта виявилася такою, якою вона і має бути, - заповненою стічною водою, яка потрапила сюди саме каналізаційною мережею цукрового заводу.
Як розповіла начальниця відділу екології міської ради Оксана Тарабанюк, раніше вважалося, що поля фільтрації – найкращий спосіб утилізації відходів цукрових заводів, однак вони зовсім не призначені для відходів біоетанольного виробництва, хоча дочірнє підприємство Гнідавського цукрового заводу ТОВ «Біо Пек» використовує їх для зливу мелясної барди від етанольного виробництва, внаслідок чого на довколишніх територіях утворюється просто їдкий запах.
Зі слів головного спеціаліста відділу екології Олега Гелети, такі поля фільтрації, як те, що заповнене водою з каналізаційної мережі заводу, повинні бути тут скрізь – це суто стічні води, натомість на інші поля фільтрації мелясну барду вивозять бочками, що неодноразово фіксувала муніципальна варта.

«Після заповнення стічна карта осушується, а ґрунт з неї продається сільськогосподарським підприємствам, як добриво на поля. Натомість на інших картах ми бачимо зовсім протилежну картину», - каже еколог.
Оксана Тарабанюк також наголосила, що до початку роботи біоетанольного заводу в 2016 році таких нестерпних запахів на полях фільтрації не було, однак з цього часу ТОВ «Біо Пек» орендує ці поля фільтрації у цукрового заводу, скидаючи сюди свої відходи. Саме з цього періоду фіксують нестерпний специфічний запах.

«Щодня ми робимо карту звернень щодо смороду. 70% звернень надходять саме звідси, з південно-західного району міста – це район Львівської, ДПЗ і прилеглих вулиць, в залежності від рози вітрів», - повідомила Оксана Тарабанюк.

Зазначимо, що раніше з’явилася інформація про те, що завод з виробництва біоетанолу незаконно злив у міську каналізацію мелясну барду, внаслідок чого сморід поширився містом. Як повідомили екологи Волинської ОДА, за результатами проведених перевірок, звернень громадян з’ясували, що найбільш ймовірна причина виникнення смороду в Луцьку – поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу, де здійснює господарську діяльність ТзОВ «БІО ПЕК».

У місті збирають підписи для позапланової перевірки заводу. Натомість директор Гнідавського цукрового заводу стверджує, що машина, з якої здійснили злив барди у міську каналізацію Луцька, не належить підприємству. А вже сьогодні Луцька міська рада звернулася до прокуратуриВолинської області щодо проведення досудового розслідування у зв’язку зі скаргами мешканців Луцька на жахливий сморід, масове погіршення стану здоров’я та нестерпні умови життя та праці.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
хохо Показати IP 4 Липня 2019 17:50
як це впливає на здоровя і чи можна позиватись до заводу за відшкодування по проживанню в небезпечній зоні
скептик Показати IP 4 Липня 2019 18:20
ТУПІКИ !!!!!!! крім відходів цукрового виробництва на поля ЗАВЖДИ зливались каналізаційні стоки з мікрорайону Вересневе і з окружних сіл (в основному з гіркополонки.). минулого року вересневе підключили до міських каналізаційних мереж, а гіркополонку - ні. тому вона час від часу зливає свої кан стоки на поля фільтрації, викликаючи регулярне збільшення смороду. щодо біопека - мелясні кубові залишки мають зовсім інший запах, але коли на поля виливали промивки з бродильних чанів, туди попали живі дріжджі, які викливали бродіння. з одеси привезли інші мікроорганізми, які зїли дріжджі і бродіння суттєво зменшилось. цього року із настанням тепла дріжджі знову активізувались, що породило знову сморід. треба заборонити зливати на поля кан стоки і мелясні кубові залишки. а всю ту гидоту на полях утилізувати. тоді не буде смороду.
Курчатко Показати IP 5 Липня 2019 10:22
В м. Луцьк на вул Львівська 155, якраз біля полів фільтраціїї розташований один з найбільших інкубаторів в Україні. Щодня там вилуплюється близько 100 000 курчат. Інкубатор "Агідель" належить "Пану Курчаку". Юридична адреса вул Єршова, а сам інкубатор - вул. Львівська http://pankurchak.ua/activity/nkubatsya_bryats. На сайті ще зазначено , що там утримується батьківське стадо. То що там з трупним смородом?
Анонім Показати IP 5 Липня 2019 19:50
Луцьк засмердівся по самі вуха
Лучанин з совкових п Показати IP 6 Липня 2019 14:15
Раніш ту гидоту з цукрового заводу зливали в Стир, вода була бордово чорного кольору з жахливим запаху. зливали майже напроти центральної алеї міського парку. Сморід стояв весь сезон цукроваріння. Потім зробили ті фільтраційні поля в районі Гірко Полонки. Воніще розповсюдилось на це село,завжди дивувало як там люди можуть жити. Так що панове «екологи» по посаді говорити про без невинність цукрозаводу говорити нічого. Проте локалізація воні далі центру на розповсюджувалась. Та і то там більше давала Сапалаівка. Гарна річечка , почищена і вода в якій знову стає каламутна. Цього щось ніхто не помічає
Той совок Показати IP 6 Липня 2019 14:25
Не забувайте ще про Вишківські поля фільтраціі водоканалу, про десятки асенізаторських машин (об’явами. Їх власників обліплені всі зупинки)які невідомо куди зливають нечистоти. В ідеалі водоканал повинен воду тим мешканцям які мають власні відстійники лише при наявності договорів на вивіз. Не просто липові бумажки, а квитанції на вивіз з відповідними об‘ємами води. Та і про стан самої міської каналізації. В совкові часи була локальна вонь, зараз все місто
Совок Показати IP 6 Липня 2019 14:29
А головне , щоб не ковтали вонь лучани разом з чиновниками, «екологами» міськими і державними а говорили, не просто говорили Волали на все горло. А то так сьогодні на мітинг проти ВОНІ прийшло всього чоловік двісті, з них третина журналісти.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus