USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.55 10.75

Загострення між РФ і Україною може призвести до зростання світових цін на продовольство

23 Лютого 2022 09:00
Ескалація напруги між світовими лідерами в галузі рослинництва, Росією та Україною, підвищить світові ціни на продовольство, які вже наближаються до багаторічних максимумів. Також це може змусити покупців пшениці, кукурудзи та соняшникової олії шукати альтернативні постачання.

Про це пише Reuters із посиланням на аналітиків і трейдерів, передає УНІАН.

На Україну та Росію припадає близько 29% світового експорту пшениці, 19% світових поставок кукурудзи і 80% світового експорту соняшникової олії. Трейдери стурбовані тим, що будь-яке військове втручання може вплинути на поставки врожаю та спровокувати боротьбу імпортерів за альтернативні варіанти поставок із Чорноморського регіону.

Згідно з даними Refinitiv, у 2021 році близько 70% російського експорту пшениці припадало на покупців на Близькому Сході та в Африці.

«Перебої в постачанні з Чорноморського регіону вплинуть на загальну глобальну доступність. Покупці на Близькому Сході та в Африці будуть шукати альтернативні джерела», – сказав економіст з агробізнесу Національного банку Австралії Фін Зібелл.

За словами трейдерів, посилення напруженості вже призвело до того, що деякі покупці перенаправляли судна іншим постачальникам через побоювання, що будь-який спалах військових дій призведе до тривалих затримок завантаження.

«Кораблі уникають заходу в Чорне море через військовий ризик. Перебої в постачанні вже мають місце», – сказав один із сінгапурських трейдерів.

Продовольче агентство ООН повідомило наприкінці минулого року, що світові ціни на продовольство вже коливаються поблизу 10-річних максимумів, чому сприяє високий попит на пшеницю та молочні продукти.

Додаткову підтримку сільськогосподарським ринкам надає зростання цін на сиру нафту, а також зростання використання сільськогосподарських товарів для виробництва альтернативних видів палива.

Зазначається, що ф’ючерси на пшеницю в Чикаго підскочили більш ніж на 2% у вівторок, 22 лютого, кукурудза досягла семимісячного максимуму, соєві боби також зросли. Усі три основні інгредієнти харчових продуктів і кормів зросли приблизно на 40% з мінімуму 2021 року.

Європейський Союз 22 лютого ухвалив рішення про запровадження санкцій проти 27 фізичних та юридичних осіб та 351 депутата Держдуми РФ.

Про запровадження санкцій проти Росії заявив і президент США ДЖО Байден. Він зазначив, що санкції введуть проти суверенного боргу Росії. Також обмеження застосують проти російських еліт.

Санкції проти Росії оголосили також Канада, Японія та Австралія.

Нагадаємо, увечері 21 лютого Путін оголосив про визнання «незалежності» так званих «ДНР» та «ЛНР».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus