За самовільне залишення частини в 2023 році засудили понад 1,5 тисячі людей
![](/resize/450x253/r/files/news/2024/07-16/386146/a15.jpg)
Самовільне залишення військової частини (СЗЧ) є найпоширенішим злочином серед військовослужбовців, торік за нього було засуджено 1 тис. 577 військових, з яких 30 – жінки.
Про це повідомив голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, посилаючись на статистику Державної судової адміністрації (ДСА), інформує Інтерфакс-Україна.
«Давайте подивимося відкриті дані статистичних звітів Державної судової адміністрації на сьогодні. За СЗЧ у 2023 році засуджено 1 тис. 577 військових, з яких 30 – жінки. Згідно з даними ДСА, це найпоширеніший злочин, оскільки становить 61% усіх засуджених за військові кримінальні правопорушення (злочини проти військової служби – ІФ-У)», – розповів Кравченко.
Читати ще: На Волині мобілізований з Рівненщини на півтора року втік з частини. Його судили
За його словами, за втрату військового майна засуджено 37 осіб. «Що це за майно, наскільки важливе, щоб засудити людину і відправити для відбування покарання?» – додав голова суду.
За порушення правил поводження зі зброєю торік, як повідомив Кравченко, було засуджено 35 осіб, за дезертирство – 113, ухилення від військової служби через завдання собі каліцтва – 32.
Читати ще: На Волині судили сержанта, який на кілька місяців втік з військової частини
«Загалом, згідно зі статистичними даними ДСА, кількість засуджених за воєнні злочини у 2023 році була значно вищою, ніж у 2022 році, – 2 тис. 585 осіб і 1 тис. 490 відповідно. Йдеться про вироки, які вже набули законної сили», – зазначив голова Верховного Суду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомив голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, посилаючись на статистику Державної судової адміністрації (ДСА), інформує Інтерфакс-Україна.
«Давайте подивимося відкриті дані статистичних звітів Державної судової адміністрації на сьогодні. За СЗЧ у 2023 році засуджено 1 тис. 577 військових, з яких 30 – жінки. Згідно з даними ДСА, це найпоширеніший злочин, оскільки становить 61% усіх засуджених за військові кримінальні правопорушення (злочини проти військової служби – ІФ-У)», – розповів Кравченко.
Читати ще: На Волині мобілізований з Рівненщини на півтора року втік з частини. Його судили
За його словами, за втрату військового майна засуджено 37 осіб. «Що це за майно, наскільки важливе, щоб засудити людину і відправити для відбування покарання?» – додав голова суду.
За порушення правил поводження зі зброєю торік, як повідомив Кравченко, було засуджено 35 осіб, за дезертирство – 113, ухилення від військової служби через завдання собі каліцтва – 32.
Читати ще: На Волині судили сержанта, який на кілька місяців втік з військової частини
«Загалом, згідно зі статистичними даними ДСА, кількість засуджених за воєнні злочини у 2023 році була значно вищою, ніж у 2022 році, – 2 тис. 585 осіб і 1 тис. 490 відповідно. Йдеться про вироки, які вже набули законної сили», – зазначив голова Верховного Суду.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
19-річна скороходка з Волині перемогла на відкритому чемпіонаті Франції з легкої атлетики
Сьогодні 22:16
Сьогодні 22:16
ВАКС обрав запобіжний захід нардепу Задорожньому, якого підозрюють у вимаганні хабаря
Сьогодні 21:38
Сьогодні 21:38
Судили волинянина, у якого вкрали крадений телефон![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 21:19
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 21:19
«Як ми працювали, то хай Бог милує і одвертає». Довгожителька з Новоукраїнки – про виселення, Голодомор і роботу в полі
Сьогодні 21:01
Сьогодні 21:01
Графік вимкнення електроенергії на Волині 18 липня
Сьогодні 20:23
Сьогодні 20:23
У «Дії» запустили послугу бронювання працівників
Сьогодні 19:27
Сьогодні 19:27
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.