USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20

За півтора місяця сплели 5 тисяч метрів квадратних: у селі під Луцьком продовжують плести маскувальні сітки захисникам

7 Січня 2024 12:57
Із початком повномасштабного вторгнення жителі Боратина організувались плести маскувальні сітки для наших захисників. Спочатку приходило близько шістдесяти людей, нині охочих волонтерити трохи менше, проте вони не втомлюються допомагати і наближати перемогу України.

Як плетуть маскувальні сітки у Боратині – у сюжеті телеканалу «Аверс».

Вже понад два роки небайдужі мешканці Боратина плетуть маскувальні сітки на передову: готують матеріал, щоб порізати його на стрічки та вплітають їх. Якщо спочатку створювати сітки захисникам приходило по шістдесят людей, то зараз бажаючих допомогти трохи менше. Тому потрібні руки, бо запити військових масштабні. Буває, що за місяць захисникам треба 100-150 сіток.

«У дружини виникла ця ідея, бо сказали, що є потреба. Ми почали це робити в себе вдома вже 26 лютого. А наступного дня у мене вдома було 30 людей. У нас постало питання, щоб десь розмістити виробництво, бо люди підходили ще і всі разом не поміщалися. Потреба в сітках дуже велика. Перед Новим роком, коли випав сніг, ми за півтора місяця зробили п’ять тисяч метрів квадратних сітки. Завдяки людям ми закрили цю потребу», – розповів волонтер Руслан Лопушан.
Нині плетуть сітки і білі, і оливково-коричневі – залежно від погоди. Зараз зима не радує снігом, тож перейшли на оливу. Готові сітки жителі Боратина передають волонтерам і безпосередньо захисникам. За день плетуть 15-16 маскувальних сіток. Аби вони були надійними, волонтери шукають міцніші та більш економні матеріали.

Читати ще: Усі можуть долучитися: у луцькому ЦНАПі плетуть маскувальні сітки

«Регулярно два-три дні на тиждень ми збираємося, щоб плести сітки. Змінилися матеріали, адже спочатку плели сітки, як і всі, з того, що було під рукою. З часом ми перейшли на матеріал, який не вбирає води. Така сітка набагато легша. Сітка з натуральних тканин дуже намокає та робиться важкою, а за два місяці фактично розлазиться», – говорить волонтерка Катерина.

Волонтери кажуть: одну сітку реально сплести за годину. А щоб цей процес був швидким і навіть діти могли допомагати, його максимально спростили.

«Спочатку ми заплітаємо такі хаотичні коричневі плями. Відраховуємо через одну клітинку, а тоді вже плетемо зеленою. Бо якщо плести хаотично і не відраховувати, можна збитися і буде більший пробіл. Плести дуже просто. Колись плели складнішою технікою, і тоді не всі могли ці малюнки виплітати. А цей спосіб найпростіший – приходять навіть дітки», – каже волонтерка Руслана Драганчук.

Читати ще: Плетуть сітки і «кікімори»: волонтерам у Луцьку не вистачає рук

Якщо ви бажаєте долучитись і теж плести сітки для захисників у Боратині, або ж задонатити, щоб підтримати працю цих невтомних волонтерів, звертайтесь до редакції телекомпанії «Аверс» і отримаєте контакти.

«Працюйте, приходьте, допомагайте, тому що потреба величезна. Здається, що п’ять тисяч метрів квадратних за півтора місяця – це багато. Але хлопці кажуть, що їм потрібно ще і ще. Це розхідник, який на фронті може прожити як годину, так і місяць», – резюмував волонтер Руслан Лопушан.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Вікторія Показати IP 7 Січня 2024 13:33
Цікаво що держава цього не робить
Марченко Ірина Федор Показати IP 10 Січня 2024 17:48
Я теж плету сітки в Харкові Вже даа роки Еожен день по 6 -8 годин Вибачте ,але як можна за годину сплести сітку ? Чи захистить така сіточка ?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus