USD 42.80 43.20
  • USD 42.80 43.20
  • EUR 42.75 43.05
  • PLN 10.20 10.40

В Україні заговорили про масштабне втручання РФ у майбутні вибори

14 Жовтня 2018 19:27
Маніпуляціями Росія розраховує істотно впливати на виборчий процес в Україна, аби надати підтримку вигідним для себе кандидатам. Планується масштабне втручання в українські вибори. Про це повідомляє військово-політичний аналітик групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко, інформує "Суд".

Експерт зазначив, що вибори в Україні Кремль спробує використовувати для активізації проросійської або потенційно проросійської частини населення країни. Головний гібридний удар, як вважає оглядач, слід очікувати навіть не з боку власне російських ЗМІ, а з інтернету, першою чергою, з соціальних мереж. Відзначається, що кіберзагрози Кремля не вичерпуються горезвісними атаками російських хакерів. Спецслужби РФ також навчилися проводити інформаційно-психологічні операції за допомогою всесвітньої мережі.

До слова, нагадаємо, за півроку до виборів президент Петро Порошенко вже заявив, що Кремль намагається підірвати ситуацію всередині України і, зокрема, вплинути на українські вибори. Президент, який до слова продовжує очолювати антирейтинг українських політиків, ще в серпні заявляв, що Росія почала масштабну підготовчу роботу, аби сфальсифікувати українські президентські і парламентські вибори. Водночас у заяві президента не йшлося про те, чи давав він доручення спецслужбам протидіяти загрозі втручання.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: ПУТІН – ПЕРША ЗАГРОЗА ДЛЯ ВИБОРІВ В УКРАЇНІ, – ПОРОШЕНКО

Аналітик тим часом нагадує, що практично на всіх інтернет-ресурсах, популярних серед українських користувачів, присутня численна армія так званих «ботів», «тролей» і штучно створених «лідерів думок». З їхньою допомогою здійснюється розповсюдження всіляких вкидань, фейковий новин, формується потрібна громадська думка. Як нагадав Олександр Коваленко, ще в 2015 році західний дослідник Лоуренс Олександр зібрав дані про майже 20,5 тисяч прокремлівських акаунтів в соцмережі Twitter. Дослідження показало, що з них приблизно 17,6 тис. акаунтів мали яскраво виражені ознаки приналежності до інтернет-«ботів». Це допомагає уявити розмах пропаганди і маніпулювання інформацією в інтернеті, які здійснює Росія.

Не варто сумніватися, що напередодні українських виборів фабрики «ботів» і «тролів» почнуть працювати з подвоєною силою. Як припустили в групі «ІС», основний натиск в інформаційно-психологічних операціях проти українців Кремль робитиме на темі «бездарності керівництва України», «безпорадності української армії перед агресором» і т. П. Подібними маніпуляціями Росія розраховує істотно впливати на виборчий процес в Україні, надати підтримку вигідним для себе кандидатам.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про те, що в Росії натякнули на причетність США до надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відповідну заяву зробив глава МЗС РФ Сергій Лавров. Він зауважив, що Вашингтон здійснює «втручання» в життя церкви, що забороняється законом у всіх «нормальних державах». Російського міністра образило те, що представник США Курт Волкер привітав рішення Синоду.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 4
ще не зовсім свідоми Показати IP 14 Жовтня 2018 19:57
На те у нас є правоохоронні дармоїди, щоб упередити можливе втручання.І нічого "скігліти".
111 Показати IP 14 Жовтня 2018 20:23
Це просто знову политычна провокация для самообороны всим видомой партий
777 Показати IP 15 Жовтня 2018 10:44
что вы как бабы,еще не бьют а уже ноете на весь мир...
петро Показати IP 15 Жовтня 2018 14:31
Весь світ кремль а люди в ньому його агенти, плачуть ліпіни за Рошеном.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus